Otomobil almam lazim.

Mikro Step

Kıdemli Üye
Yurt disindayim ve yeni bir arac alacagim. Turkiye'ye donerken de getirecegim. Ardindan da muhtemelen emekli olacagim.

Dolayisi ile getirecegim araci bir daha degistiremeyecegim.

Oyle bir arac almaliyim ki,

Servis ucretleri dusuk olsun.
Vergileri dusuk olsun.
Yakit tuketimi az olsun.

Kisacasi emekli maasimla gecinmeye calisirken beni uzmesin.

Sorup sorusturuyorum bir de sizlerden oneri alayim.

Yurt disindayim ve yeni bir arac alacagim. Turkiye'ye donerken de getirecegim. Ardindan da muhtemelen emekli olacagim.

Dolayisi ile getirecegim araci bir daha degistiremeyecegim.

Oyle bir arac almaliyim ki,

Servis ucretleri dusuk olsun.
Vergileri dusuk olsun.
Yakit tuketimi az olsun.

Kisacasi emekli maasimla gecinmeye calisirken beni uzmesin.

Sorup sorusturuyorum bir de sizlerden oneri alayim.
Benzinli, küçük motorlu, yerli araba lazım size o zaman.

Yurt disinda 4 sene kullanacagim. Ote yandan yurt disinda arac fiyatlari ucuz ve bazi imtiyazlara da sahip oldugumdan gercek fiyatindan cok daha ucuza arac alabilecegim. Turkiye"ye getirdigimde 4 yasinda olacagi icin ilk giriste odemem gereken vergiler de dusmus olacak. Dolayisi ile bu durumu da goz onune almam gerekiyor.

ucuz olsun, çok üzmesin biraz da dayanıklı olsun deyince elde çok seçenek kalmıyor. genelde bu tanımlara en uygun araç dacia grubundan çıkıyor. ihtiyacınız ve bütçenize göre sandero veya duster bakılabilir. hafif van gibi olsun arada eşya veya ufak makinalar taşırım derseniz lodgy de olabilir.

Hocam yurtdışından getirilen arabalrda 2 yaş sınırı var diye hatırlıyorum. Bir araştırın. Getiremeyebilirsiniz böyle küçük bir pürüz yüzünden. 4 sene sonra dönerken yenilemek daha mantıklı olabilir.

Hocam sanırım bu konu zamanla ve yeni kanunlarla değişebilecek olan bir konu.Ayrıca ileriki senelerde ,yurtdışında sizin gibi emeki olanlarında tercihlerini gördüğünüzde yada anlatılanla, daha fazla anlamlı olur.
Şimdiden yazılanların çok fazla bağlayıcılığı ve doğruluğu olamaz diye düşünüyorum.

Hocam sanırım bu konu zamanla ve yeni kanunlarla değişebilecek olan bir konu.Ayrıca ileriki senelerde ,yurtdışında sizin gibi emeki olanalrında yaptıklarını gördüğünüzde ,yada anatılanlardan duyduklarınızla daha fazla anlamlı olur.
Şimdiden yazılanların çok fazla bağlayıcılığı ve doğruluğu olamaz diye düşünüyorum.
Hakikaten ya Bizim kanunlar Corona virüsten daha hızlı mutasyon geçiriyor.

corolla hibrit.
1.8 benzinli motor yakıt olarak biraz üzebilir ama aynı arabada hem ev hem güçlü benzin tadı alırsınız arızasıda üzmeyecek düzeyde olur.

ben olsam bmw alırım

corolla hibrit.
1.8 benzinli motor yakıt olarak biraz üzebilir ama aynı arabada hem ev hem güçlü benzin tadı alırsınız arızasıda üzmeyecek düzeyde olur.

ben olsam bmw alırım
Bmw'lerin sinyal kolu çalışmıyor diyolar. Yoksa sık mı arıza yapıyor nedir?

Eğer mümkünse Türkiye'de fiyatı ve piyasa talebi yüksek olan bir arabayla gelip kısa sürede satılıp nakde dönüşecek bir araç alıp (kanunlar müsaade ediyor mu? Araştırıp teyit etmek gerekiyor.). İstediğiniz kriterlere uygun, daha uygun fiyatlı sıfır garantili bir araç alıp üzerine kar edilebilir diye düşünüyorum. Tabi kanunen bir engel yoksa.

Son düzenleme:
daha önce 98 e34 ve 2008 e60'ımız oldu ikisinin de bozulmayan tek parçası sinyal kolu galiba
Herhalde Bmwciler sinyal kullanmıyor diye sinyal kolu buzulmuyor ama dışarıdan bozuk gibi görünüyor. Yanlış anlaşıma bundan olsa gerek :) .

Herhalde Bmwciler sinyal kullanmıyor diye sinyal kolu buzulmuyor ama dışarıdan bozuk gibi görünüyor. Yanlış anlaşıma bundan olsa gerek :) .
e60da biraz o serserilik damarı tutuyordu ama e34 hiç o aykırı hareketlere gelmiyor. İroniymiş geç anladım

2. El arac alinacaksa satin alindiginda en fazla 3 yasinda olmasi gerekiyor. BMW alan arkadaslar uzgun. Gecen gun su birikintisinden hizli gectigi icin araci hala serviste ve beyin degisecek denmis. Fakat bugun gordugum su BMW cok hosuma gitti. Benzin ve elektrikli. 3 kapili gibi gorunse de 5 kapili.

IMG-20231010-WA0003.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: nt
2. El arac alinacaksa satin alindiginda en fazla 3 yasinda olmasi gerekiyor. BMW alan arkadaslar uzgun. Gecen gun su birikintisinden hizli gectigi icin araci hala serviste ve beyin degisecek denmis. Fakat bugun gordugum su BMW cok hosuma gitti. Benzin ve elektrikli. 3 kapili gibi gorunse de 5 kapili.

25814 eklentisine bak
biz e60'ın tabiri caizse canını alacak kadar hor kullandık.
lastik yaktık drift yapmayı denedik blok çatlattı yeni blok koyduk üstüne.
şanzımanı bozuldu 2. vitese geçince tak tak tak ses gelip boşa alıyordu kendini.

bu arızaların hepsiyle baş ettik 3 litre dizel tadı bağımlılık gibiydi yokuşta bile son dişlide gidebilecek güce sahip olmak ayrı bir tat veriyordu ama bir akşam oturup hesap yaptğımızda arbanın ortalama piyasa değerinin üstüne arzasına sorununa harcadığımız parayı toplayınca üst kasası olan F10 alabildiğimizi gördük ve satmaya karar verdik.

corolla hibrit.

Araç 1.8 gibi yakmıyor, aksine tüketimi 1.5 hibritsiz corolladan daha düşük. Sadece vergisi yüksek. Onun dışında her kritere uyuyor Toyotalar.

Forum istatistikleri

Konular
5,936
Üyeler
2,506
Son üye
kadirbekil

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back