Şebeke voltajı ve akımını ölçmek için aparat yapımı

Galiba onlar oluyor. Sorsanız telefonla, daha
fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir de bu tip aksesuarlar gemi ile geliyor.
Sipariş verilip gelmesi bazen üç ay sürebiliyor.
Bu nedenle; özellikle şubat sonuna doğru yeni
ürünler piyasada olabiliyor.
Aralıkta yeni yıl tatili , şubat iÇİNde bahar tatili
olması bunu etkiliyor. :cheeky1:

Bir de bu tip aksesuarlar gemi ile geliyor.
Sipariş verilip gelmesi bazen üç ay sürebiliyor.
Bunu açıkça belirtmemişler, yada ben göremedim. Born Jack için o kadar beklemenin manası yok. Başka yerlerde bulunabiliyor.

Kabloyu 10 tur sararken üstüste sarsak sıkıntı olur mu?
3x2.5 mm2 tek damar olduğu için düzgün saramıyorum.

20240304_004613.jpg

ölçüm hatasını minimize etmek için paralel sarmaya çalış. Ayrıca öyle yaparsan daha az yer de kaplar.

ölçüm hatasını minimize etmek için paralel sarmaya çalış. Ayrıca öyle yaparsan daha az yer de kaplar.
Yok abi tek damar olduğu için aşırı sert. Paralel sarabiliyorum ama yüksekliği 30-35mm oluyor. O yüzden üstüste sardım.

Tek damar olması şart değil. Çok damarlı da kullanabilirsin.

Bulsam kullanacam da yok ki :katil2:
Kablo bile çok pahalı olmuş. Kablo alırken düşüneceğim hiç aklıma gelmezdi.

O zaman ben olsam çekiç ile düzeltirim teli, sararken de çekiç ile tam yapışacak şekilde sararım. Sen bir yolunu bulursun :)

O zaman ben olsam çekiç ile düzeltirim teli, sararken de çekiç ile tam yapışacak şekilde sararım. Sen bir yolunu bulursun :)
Abi önce şuna sarayım dedim. İkinci turu dönerken komple kopardı kasayı. Sonra 40x40 profil parçası buldum ama onda da düzgün saramadım. Bakacağuk çaresine.

20240304_020134.jpg

Emaye kaplı 0,5mm çaplı tel ile daha kolay olur. bunlar 4-5 tane paralel olacak şelkilde sarılabilir. 5 metre yeter herhalde. Bobinajcıda bulunur muhtemelen.

3X2.5 çok damarlı kablo aldım 3m. Birde onunla deneyeceğim.

2.5mm2 kabloyu 15mm yükseklikteki kasaya en fazla 4 tur sarabiliyorum. Bu durumda 10 tur sarabilmem için kasa yüksekliğinin enaz 34mm olması lazım. :(

20240305_210838.jpg

Son düzenleme:
İki tane 0.75mm, bir tane 1mm emaye kaplı bakır teli şarjlının ucuna bağlayıp bükerek birbirine sardım. Sonra bu teli kasaya sarmaya çalıştım ama bu sefer 6 tur filan sarabildim.

20240305_224047.jpg

Yaklasik 10 mm yukseklik gorunuyor. Bakir folyoya kagit band yapistir. Daha sonra 10mm eninde serit kes.

Plastik cerceveye istedigin kadar sar.

2.5mm2 kabloyu 15mm yükseklikteki kasaya en fazla 4 tur sarabiliyorum. Bu durumda 10 tur sarabilmem için kasa yüksekliğinin enaz 34mm olması lazım. :(

31507 eklentisine bak

Merhaba Sn .Gokrtl ( Gökhan Kartal ) bu line splitter ile ilğilendiğinizi gördüm .

Sn .taydin ( Timur Aydın ) bu konuyu açmış ve line splitter satın aldığını belirtmiş .
Bu line splitterın tüm ölçülerini alıp kasa oluşturmak .

Şimdi web sayfasını bulamıyorum diğer bir line splitter fotoğrafı üzerinde 14 gauge yazıyordu .

Bu 14 gauge yola çıkarsak
Wire Number (Gauge) 14 A.W.G.
MİLİMETRE ÇAP (mm) 1.6277
MİLİMETRE KARE ALAN(mm2) 2.0809
Bakır İletken 14 AWG - 15 AMPS
1.63 X 10 sarım = 1.63 cm
Kablo bobin kablosu
1.63mm X 10 sarım = 1.63 cm
Sarım yeri boşluğu en az 2 cm olmalı
Diğer 2 kablo 2 boşluk olsun ve biraz ferahlık .
3 cm

Bu alt fotoğrafa göre

LS1.png

Son düzenleme:
Biz yatayda değilde dikeyde sarmaya çalışıyoruz. Akşama bu bilgiler eşliğinde bir kutu tasarımı yapmaya çalışayım.

Yukarı doğru sarmışın veya yana doğru sarmışın farketmez. Önemli olan iletkenlerin birbirine paralel olması. Böylece hepsinin manyetik alanı toplanacak.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,032
Üyeler
2,533
Son üye
Wilot

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back