Spray Kutusunu Doldurma Sistemi

Omega

Kıdemli Üye
Aşağıdaki videoda hava basarak bitmiş gözüken WD40 ın kalan kısmınıda kullanabiliyor.
Kullandığı adaptörler nedir? Uyguladığı basınç ve diğer değerler nedir?
Bu tüp aparatlarla parfüm vb sıvılarda eski şişelerine doldurabilirmiyim.

Biten boyaları metal kutusuna doldurabilirmiyim?
Boya için mümkün değilse örneğin bir Cam kavanozla nasıl bir DIY boya püskürtme işi yapabilirim?
(Kendimin yapacağı bazı kimyasallar olacak bunları boya gibi atmam gerekecek.
(Spray şişelerine koyararak atamam işin kalitesi bozulur)

Son olarak RAL renk kodlarının kartelasına internetten bakarak o boyayı almak yanıltıcı mı olur?
*Notebook un bir iki bölgesindeki gri olan boyası bozuk yerleri RAL 9006 koduna benzer renkteki gri boyayı ile boyamak istiyorum
Öncelikle bu adam hangi adaptörleri kullanmış ve kaç psi (yada bar) vermiş?

Son düzenleme:
00:25'te ki adaptor su, eski lastik adaptoru diyor, 90 PSI basinc vermis. Ama gazin niteligini goremedim. Boya icin ne basiyor mesela? Boya ile tepkimeye girmeyen bir gaz lazim. Ya da icindeki sivi her ne olacaksa onunla tepkimeye girmemesi gerek. Helyum en iyi secenek ama biraz pahali olur herhalde.

New pic.jpg

Son düzenleme:
Renk icin Adobe RGB renk gamutuna uygun olan bir monitorle baktiginiz bir paletten secim yaparsaniz gelen renk katalogda goreceginizin aynisi olur. TN panelli monitorler renk konusunda pek basarili degil.

Rengi doğru gösteren profesyonel monitörler var ama tasarımcılar için hatta renk kalibrasyon cihazları bile var normal monitör yanıltır
Kartelaya belki boya satan yerlerde bakabilirsiniz

Diy boya püskürtme için airbrush sistemlerine bakabilirsiniz

Ben cok profesyonel olmasa da acil bir renk dogrulamasi isim oldugunda soyle yapiyorum. Profesyonel amacli kulalnilmaz tabii bu.

Basili bir renk paleti vb ya da yazici ciktisinin fotografini cekip bilgisayara aktariyorum. Sonra monitorun RGB tonlariyla oynayip kagitta gordugumun en yakinina getirmeye calisiyorum. Tabii bu sadece o an elimdeki kagittaki ile karsilastirma yapmayi sagliyor. Monitorun renk dogrulugu internetteki bir fotografta bu ayarda kesin dogruluk vermeyecektir, yine de muhtemelen daha yakin sonuc uretebilir.

Not : Ozellikle Samsung telefon kameralari renkler ile cok oynuyor. Fotograf cekerken duzeltme yapmayi kapatmak, yapabiliyorsa RAW fotograf cektirmek gerek. Open Camera yazlimi RAW fotograf cekebliyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,866
Üyeler
2,486
Son üye
mec4402

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back