Telefonu Çaldırabilen flex ivme sensörlü sistem

Omega

Kıdemli Üye
Yaşlı birisinin evinde düşmesini hızlıca algılayıp oğluna/ kızına haber veren hazır bir sistem varmıdır?
İstediğim çok ufak flex yapışkan bir sensör kişi yere düştüğünde (z ekseni sanırım) daha önce telefonları ayarlanmış kişinin telefonunu acil çaldıracak
Böyle birşey en küçük elektronik donanımla nasıl yapılabilir yada hazır sistem hangisidir?
*MPU 6050 gibi sensörden çok daha ufak olacak kişi yere düşer düşmez karşı tarafın telefonunu çaldıracak

Son düzenleme:
Cep telefonlarının kendi donanımı yeterli değil mi. Bir uygulama gerekiyor sadece. Iphone reklamlarında görüyordum bisikletten düştü diye telefon birilerini arıyordu.

Son düzenleme:
Hocam bunun için her yaşlının IPhone olması zorunluluğu var.Android in harici ivme sensörünü izlemesi normal harekette telefonu araması istediğim.

Son düzenleme:
Benim aradığım harici sensör yaşlılar telefonunu her zaman yanında taşımıyorlar

@fide benzeri olmasa da yaşlılar için tek tuşa basınca arama yapan bir sistem yapmıştı.
Ona bir eklenti yapıp istediğini gerçekleştirebilir. Sonuçta o cihaz da en az cep telefonu büyüklüğünde bir şey olacaktır.

Cep telefonu varken gereksiz bir arayış. Çünkü yapılacak devre sadece sensorle bitmiyor onun da mobile iletişim modülü olacak.

Eger yasli kisi her daim wifi alani icinde bulunacaksa o zaman daha kucuk bir sey yapilabilir. Fakat gene batarya vs hacimli olacak.

Fikir cimlastigi yapalim. Dusme algilayan devre basit bir RF transmitter ile RF aliciya sinyal bildiriminde bulunur. RF alicili duzenek arama yapar.

Sen fide ile bir yazis.

.. yaşlı için bu veya buna benzer riskler varsa akıllı saat gibi birşey lazım. Cep telefonu ile olacak birşey değil..

Samsung Galaxy Watch 5 Pro kullanıyorum. Tam olarak bahsettiğin bu düşme algılamadan tut, tansiyon ölçmeye kadar birçok özelliği mevcut.

20231205_013644.jpg

• Beğen
Reactions: nt
Son düzenleme:
.. bu tür cihazlar faydalı olabilir ama örneğin bosch un cihazında yanlış alarmları azaltmak için alarmın analiz edildiğini belirtiyor.. yaşlının olduğu yerde mutlaka kamera sistemide olmalı.
En iyi çare düşmeyi önleme, yaşlının bir bakıcısı olmalı veya yardımcısı.. cihazlar bana göre aksesuar..
düşüp bir yerleri kırılırsa maliyetler, eziyetler çok artar..

Ben olsam böyle bir tasarımda yapay zeka kullanırım. Sağlam bir deneğin vücuduna sensörleri bağlayacaksın, sonra da bunları kaydederken denek çeşitli şekillerde tekrar tekrar düşecek. Sonra da toplanan veri setini yapay zekaya öğreteceksin.

• Sevgi
Reactions: nt

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back