Time Critical Coding in C/C++

Benimde tartışma kafamı karıştırdı :D. Printif işlemci mimarisine göre farklı sonuçlar veriyor diye yazılmıştı şimdi bakıyorum yok .

Aslında kolaylaştırır , gitmesinde ne yapsın bir proje yapayım diye 7segmed iki tane led almak istedim kargo hariç 120tl led yav, tüp lehim 150tl diğer parçaları da almaya kalsam en az 1000tl tutacak, kaçmasın da ne yapsın.
elzem ihitiyaç dışında hobi elektroniğini bıraktım.
@taydin abi hatırlar geçen yıl bu zamanlar projeden projeye atlıyorduk, özdisan bize çalışıyordu.

elzem ihitiyaç dışında hobi elektroniğini bıraktım.
Bu söylediğin gerçekten ülke adına çok üzücü bir durum , her işte olduğu gibi pratik yapmadan , bilgileri eyleme dökmeden öğrenebilmek imkansız , şunu düşünelim, azim gösteriyorsun ve tüm tıp kitaplarını anlayarak ezberliyorsun sonrada beyin cerrahisi konusunu en ince ayrıntısıyla öğeniyorsun 50 senelik doktor senin kadar bilmiyor , şimdi eline neşter verseler ameliyat yapabilir misin? ameliyatı bırak neşteri bile elinte tutabilir misin .
Tabi bu biraz abartı örnek oldu ama bu işlerde de pratik yapmak bir zorluğu aşmak daha zor işleri göze kestirmek çok önemli bir iş sahibi olmak da yetmez oradaki seviye ne ise orada takılıp kalacaksın , kendin hedefler koyup ilerlemek gerekir , dünya almış başını gidiyor.

Bu soruları sorsan chatGPT de hepsine doğru cevap verir (harbiden soran oldu mu ?) , eğer sorulara doğru cevap vermek yeterli olsaydı o zaman chatGPT yi alsınlar işe, gerçi adamları hedefi bu fakat mümkün mü bu , ama dediğim gibi bu yeterli olmaz pratik yapmak başka bişey esas zeka budur.

Doktor olmak farklı, her yazılanı ezberlemek farklı bir kabiliyet. Kavram (doktorluk) onu oluşturan tüm unsurlarla (el becerisi, o konuda pratik düşünebilmek vb.) birlikte ancak gerçek manasını temsil eder.

50 yıllık deneyime sahip birinden daha iyi bilmek, çok sağlıklı bir tanım gibi durmuyor. Yeni olan başka şeyleri bilebilir ama daha iyi bilmek çok başka bir tanımlama.

"Biz bilgi ile ilgilenmiyoruz, biz gerçek deneyimlerle ilgileniyoruz, yaşayıp deneyimlemediğiniz sürece hiçbir bilgi, bilgi değildir." diye aktarır rahmetli Pitagoras.

Batınılik (Pitagoras’ın ezoterik yaklaşımı) olayların (sadece bilmek değil) anlayabilme, görünmeyeni görebilme kabiliyetini de içerir...

Şöyle örnekleyelim; Hepimiz 1+1=2 eder diye biliriz. Bu bilgi ilk okuldan (belkide daha önce) sonra kime sorulsa, alaycı bir yaklaşımla “bunu bilmeyecek ne var?” dedirtebilir. Peki soru şu, 1+1=2 bilgisini her bilen, bilgiyi tümüyle idrak etmiş midir? Kesinlikle hayır…

---

Bulabildiğiniz en yaşlı insana sorun, kendi gençliğindeki sıkıntıları anlattığında göreceksiniz ki hayat, her dönemde (ihtiyaçlara göre) pahalıydı. Demekki yine pahalı olmaya devam edecek.

Ben orta sınıfa göre bile iyi bir maddi gelire sahipken, adi bir bürokrat yüzünden sıkıntılı bir duruma düştüm. Üzerine FETÖ olayları, pandemi derken 5 yıl büyük bir iş sıkıntısı yaşadım. Bu süreçte bit pazarları, hurdacılar en büyük kaynaklarım oldu. Bu zorlukları yaşadım ama diğer taraftan başka kolaylıklar da vardı.

Çok uzattım, lafın özü mazeretler ile hayatınızı heba etmeyin...

Bu söylediğin gerçekten ülke adına çok üzücü bir durum , her işte olduğu gibi pratik yapmadan , bilgileri eyleme dökmeden öğrenebilmek imkansız , şunu düşünelim, azim gösteriyorsun ve tüm tıp kitaplarını anlayarak ezberliyorsun sonrada beyin cerrahisi konusunu en ince ayrıntısıyla öğeniyorsun 50 senelik doktor senin kadar bilmiyor , şimdi eline neşter verseler ameliyat yapabilir misin? ameliyatı bırak neşteri bile elinte tutabilir misin .
Tabi bu biraz abartı örnek oldu ama bu işlerde de pratik yapmak bir zorluğu aşmak daha zor işleri göze kestirmek çok önemli bir iş sahibi olmak da yetmez oradaki seviye ne ise orada takılıp kalacaksın , kendin hedefler koyup ilerlemek gerekir , dünya almış başını gidiyor.

Bu soruları sorsan chatGPT de hepsine doğru cevap verir (harbiden soran oldu mu ?) , eğer sorulara doğru cevap vermek yeterli olsaydı o zaman chatGPT yi alsınlar işe, gerçi adamları hedefi bu fakat mümkün mü bu , ama dediğim gibi bu yeterli olmaz pratik yapmak başka bişey esas zeka budur.
Güzel projeler yaptım bu projelerde çektiğim zorlukların mükafatını yaşıyorum.
Proje yapmayı seviyorum şuan sadece elzem ihtiyacım olursa yapıyorum yoksa girişmiyorum astarı yüzünü geçiyor.

En son yaptığım çaplı projem makro klavye oldu sonrasında parayı daha fazla elektroniğe ve gömülüye harcamak istemedim bu zamana kadar harcadıklarım ile elim iş tutar hale geldi.
Ekonomik şartların gösterdiği baskıya inatla maaşımdan 300 400 tl dışında türk lirası bırakmıyorum eğer ciddi harcamam olacaksa aldığım dövizi bozup alıyorum ölümüne değil kısa vadeli alıp satımcı olmama rağmen 1 kuruş zarar etmedim daha :) Bu durum çok içler acısı sonumuzu düşünmek istemiyorum.

Bu soruları sorsan chatGPT de hepsine doğru cevap verir (harbiden soran oldu mu ?)

O zaman ben bu kadar bilgi yazarak boşuna uğraştım yani. Tabi ya, hiç akıl etmedik, değerlendirme sınavına girdikten sonra işveren bir soru sorunca "abicim bir dakikanı rica edeceğim, hemen laptop'ta ChatGPT'ye soracağım şimdi, sana mükemmel cevaplar vereceğim" desin.

Yapılan bir işi her zaman böyle değersizleştirir misin?

O zaman ben bu kadar bilgi yazarak boşuna uğraştım yani. Tabi ya, hiç akıl etmedik, değerlendirme sınavına girdikten sonra işveren bir soru sorunca "abicim bir dakikanı rica edeceğim, hemen laptop'ta ChatGPT'ye soracağım şimdi, sana mükemmel cevaplar vereceğim" desin.

Yapılan bir işi her zaman böyle değersizleştirir misin?
En iyi çalışan yapay zeka en berbat gömülü yazan insanın yerini tutatamaz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back