Youtube reklamları

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Son zamanlarda reklamdan içerik izleyemez olduk. :mad:
Herkesi alternatif bir kanal bulmaya ve kullanmaya davet ediyorum.

Youtuba'a alternatif bulmak zor. Yok değil ama içerik zenginliği açısından değerli bir alternatif yok. Ben iş yerimde adblock kullanarak reklam engelliyorum. Evde ise iki aile ortak premium aldık. 5-6 kişiye kadar reklamsız youtube izliyoruz.

Benim izlediğim içerikte neredeyse hiç reklam olmuyor. Ama dönem dönem bir reklam dalgası geliyor, birkaç gün sürüyor, sonra da aylarca reklam olmuyor. Ya adblock'ta anında bir çözüm buluyorlar, yada youtube dönem dönem HERŞEYE reklam atıyor, izleyen az olsun çok olsun bakmadan.

Benim Youtube ile başka bir sorunum var.

İçeriği kısıtlamak için inanılmaz saçma bir algoritma kullanıyor. Bana sürekli gereksiz şeyler önerip duruyor, mesela bir ara izlediğim videoları sürekli öneriyordu. Hatta araştırınca internette bundan şikayetçi bir sürü insan olduğunu gördüm.

Çinliler Youtube'u çok uzun yıllardır engelliyor, boşuna da değil.

Alternatif video platformları olması son derece iyi olurdu.

Çincen varsa, aşağıdaki siteler alternatif olarak çok sık kullanılıyor...

bilibili'den bir video izleyeyim dedim, sürekli takılıyor. Bir buçuk milyar kişi yüklenince herhalde adamların server'leri kaldırmıyor. Bir de sansürleme yapıldığı için gecikme de fazla herhalde.

bilibili'den bir video izleyeyim dedim, sürekli takılıyor. Bir buçuk milyar kişi yüklenince herhalde adamların server'leri kaldırmıyor. Bir de sansürleme yapıldığı için gecikme de fazla herhalde.
Pek birşey anlamasamda takılma yaşamadan izliyorum.

Adamlara bak KendinYap kanalındaki içeriği bile Çince yapıp yayınlamışlar.

1703586202115.png

Hadi açılışta bir reklam olsun. Ortalarda da bir reklam olsun eyvallah ama bende arka arkaya bir sürü reklam çıkıyor.
Premium alsam kurtulurum ama böyle böyle bir sürü platforma para öder olduk. Bu durum canımı sıkıyor...

Cozum burada : ( Ikiside yuklenecek, farkli islevleri var )

Chromium icin ;

Firefox için;

Forum yada başka bir sayfada youtube video embed edilince reklam çıkmıyor. Acaba bu izlemek istediğimiz video başka bir sayfa içinden çağrılıyormuş gibi yapılarak reklamsız izleme yolunu açabilir mi? Arayüz belki youtube olmaz ama tıklanan link bu çerçeve içinde açılıp reklamsız izlenebilir.

Forum yada başka bir sayfada youtube video embed edilince reklam çıkmıyor. Acaba bu izlemek istediğimiz video başka bir sayfa içinden çağrılıyormuş gibi yapılarak reklamsız izleme yolunu açabilir mi? Arayüz belki youtube olmaz ama tıklanan link bu çerçeve içinde açılıp reklamsız izlenebilir.
Bu mantıklı olabilir ama biraz uğraştırır gibime geliyor.

Bahsettiğin şeyleri yapan uygulamalar var. Burada problem olan şey, senin hesabına özel önerilerin geliyor olması. Bunun için bir şekilde senin hesap bilgilerini bilmek ve sana önerilen videoları bahsettiğin platforma taşımak gerekiyor. Güvenlik bakımından doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum.

Bu isi nasil beceriyorlar. Reklam ciktiginda en azindan ilk 5. ..10 sn icin pass gecmeye izin vermiyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back