Acer Laptop tamiri tavsiyesi

istanbul34

Üye
Merhaba .
Akraba verdi tamiri için .
Adaptörü takılı laptop jakını takılınca kendi kendine açılıyor . ( devamı yapıyor )
Şimdi bir müddet fişte bıraktım prizden fişi çektim taktım , jakı çıkardım taktım açılmadı .
Sürekli bip bip sesi 30 sn kadar sonra ses bitiyor windows açılıyor .
Bios zamanı sıfırlıyor bazen . ( Bios pili özelliğini yitirmiş gibi )
İnternete bağlanınca bazen zaman gününe geliyor .
Bazen kendi kendine kapanıyor .
Ana kart , fan , ekran kartı termal macun yenileme yapılması ve tüm temizliği gerekli .
Laptop düşmüş darbe olabilir ( sordum düşme yok dedi )
Hoparlör sorunu sol taraf ses yok sağ taraf kısık ve cızırtılı sesi .

Harici hoparlörde sorun yok çalışıyor .
Donma sorunu , driver sorunu veya harddisk arızalı bozuk olabilir .
Dvd room sökülü ( yok ) 2. hard disk kutusu takılı .
Bataryası bitik ölü .
İnternet wifi bağlantısında youtube kesik kesik geliyor .
İnternet hızı vdsl ping 8 ms - jitter 1 ms - download 89.2 Mbps - upload 19.1 Mbps
İnternet RJ45 bağlantı kablo ile sorunsuz .
Youtube geçişlerinde donma ve atlama hızlı ilerleme ( bir tuş takılı kalmış baskı yapıyor olabilir )
Laptop klavyesinde windows tuşu tırnağı kırılmış ve diğer tuşların durumu temiz gibi duruyor .
Ekranda sorun yok .
3 gb ram memory yetersiz gibi .

Harddisk değişimi elinde 240 gb sata ssd var .
Hoparlör sorunu ya 2.el tedarik veya harici hoparlör kullanımı .

Bu arızalarla tamiri ne kadar bedele tamir ettirilir tahmini ?
Tamirine değermi ?
Kendimmi açıp bakmalıyım
Tavsiyelerizi bekliyorum . Teşekkürler .

20240228_083801.jpg
20240228_084004.jpg
20240228_084148.jpg
20240228_084752.jpg
20240228_094340.jpg

Son düzenleme:
pil tamiri için hintliler ya da pakistanlıların videolarını izle adamlar muhteşem yapıyor.

ses sorunu için soketleri aynı istersen yerlerini değiştir ve dene bu şekilde soketmi hoperlörmü sorunlu anlarsın.

max RAM bilgisi için acer'in sitesine bakmalısın model numarası ile maximum ram bilgisi yazıyordur.

wifi için kartı sök temizle tekrar tak küçük bir oynama ya da kablolarda kopukluk olabilir anten kablolarında

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back