ADC degerleri neden geziniyor ve nicin herhangi bir analog giris, komsu Analog girislerin voltajindan etkileniyor?

27527 eklentisine bak
Besleme hattina baglanan ferrite bead de tasarimci ne dusundu acaba?

Eger besleme hattindan gelecek yuksek dv/dt yi engellemek ise dogru yapilmis. Boylece cok cok ince voltaj ignecikleri zayiflayacaktir.

Fakat bocugun saginda kalan devre aniden yuksek akim darbeleri ceken bir devre ise ve semadaki 10uF yeterince saf kapasitif davranamiyor yani yeterince dusuk empedans saglayamiyorsa bu kez besleme boncuktan dolayi cokecektir.

Bu şekilde bead konulmasını önerdikleri FPGA 0.9Volt'ta 20A çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten büyük sıkıntı

O zaman oncelikle aliasing isin isine girecek.

Ne uygulamasi yaptigin cok onemli.

Eger sadece 1Khz okunacaksa en az 3khz ile ornekleme yapmakta fayda var. Tercihen 2. dereceden 1.5Khz low pass konur. Filitreyi ADC girisinde RC olarak degil opamp ile yapariz.

Motor kontrol uygulamalarimda 1. derece low pass filitre ve en az 20Khz ornekleme yaparim.
Kesim frekansini bahsettigim sekilde daha saga otelerim.

ADC nin giris empedansini belirlemek adina ornekleme frekansi yaninda ornekleme suresine de kafa yorarim.

Bu konulara merakliysaniz switching capacitor circuits konularina bakiniz.

Forum istatistikleri

Konular
5,987
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back