Aramızda Afrika capetown a giden var mı?

serkan_48

Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhaba.

Kısa bir iş için capetown a gitmem gerekiyor. Daha önce giden var mı? Nasıl bir yerdir? Tavsiyesi var mı? Aklımfa bazı sorular var.

Giden varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

İyi forumlar.

Benim tek söyleyebileceğim aşı olayını iyi araştır. Aşı olmadan gitme.

Arkadaşlar merhaba.

Kısa bir iş için capetown a gitmem gerekiyor. Daha önce giden var mı? Nasıl bir yerdir? Tavsiyesi var mı? Aklımfa bazı sorular var.

Giden varsa bilgi paylaşırsa sevinirim.

İyi forumlar.
Çalıştığım işletmede geçen yıl devreye alma için gitmişler, Afrika ülkelerine göre pahalı insan sıcaklığı olarak iyi bir yer olduğunu söylemişlerdi, 1 hafta sürede ekmek yemek zorunda kalmışlar

Çalıştığım işletmede geçen yıl devreye alma için gitmişler, Afrika ülkelerine göre pahalı insan sıcaklığı olarak iyi bir yer olduğunu söylemişlerdi, 1 hafta sürede ekmek yemek zorunda kalmışlar

Teşekkürler bilgi için.

Yemek, ulaşım, konaklama konuları da soru işareti aklımda.

Teşekkürler bilgi için.

Yemek, ulaşım, konaklama konuları da soru işareti aklımda.
İngilizce bilen sayısı belli miktarda varmış hizmet sektörü yani, araç kiralama, marketler gibi yerlerde İngilizce bilen biri bulmak mümkünmüş. Çok yiyecek birşey bulunmuyormuş Türk mutfağına bağlıysanız ekmek su kola dışında yiyecek içecek birşey bulmak zor oluyormuş.

Benim tavsiyem offline çalışan bir çeviri programı edinmeniz ve kıymetli bütün eşyaları yanınıza götürmemeniz benim tanıdıklarım hırsızlık gibi şeyler yaşamamışlar ama bu olmayacağı anlamına gelmez turist olduğunuz kesinlikle görüntüden anlaşılacaktır

Cezayir e gittim olur mu?

Yav bizi niye hep Afrika ya gönderiyorlar. :cheeky2:

Kaderdaşım benim.

Elbette fikir fikirdir.

İngilizce bilen sayısı belli miktarda varmış hizmet sektörü yani, araç kiralama, marketler gibi yerlerde İngilizce bilen biri bulmak mümkünmüş. Çok yiyecek birşey bulunmuyormuş Türk mutfağına bağlıysanız ekmek su kola dışında yiyecek içecek birşey bulmak zor oluyormuş.

Benim tavsiyem offline çalışan bir çeviri programı edinmeniz ve kıymetli bütün eşyaları yanınıza götürmemeniz benim tanıdıklarım hırsızlık gibi şeyler yaşamamışlar ama bu olmayacağı anlamına gelmez turist olduğunuz kesinlikle görüntüden anlaşılacaktır

Şimdi bende netten baktım evet araç kiralama v.s. var.

Yeme içme konusu benide çok düşündürüyor. Kısa süre olsa idare edilir ama 1 ay ekmek su nasıl olur bilemedim. Müdür ilk 1 ay dedi sesimden anlamış olmalı sonra 15 güne düşürdü.

Biz kuzey onlar güney yarım kürede. Biz ilk bahara giriyoruz onlar sonbahardalar. Giyim kıyafet de düşünmem lazım.

cape town turistik bir yer bu yüzden senin için sürecin nasıl geçeceği tamamen ayrılan bütçeyle alakalı. uluslarası hizmet veren güzel bir otelde konaklarsan yiyecek veya hijyen sıkıntın olmaz. cape town diye şehrin 100km dışında bir şantiyeye gidiyorsan ne çıkacağını kimse bilemez.

Gitmedim ama güzel bir yere benziyor. Tripadvisor bu konuda yardımcı olabilir.

1709573605103.png

Googledan bakinca Mcdonalts, Pizzahot oldugu goruluyor.
Dolayisi ile yemegi dert etmeye gerek yok.

Yillar once arkadaslarimdan birisi orda gorev yapmisti. Guvenlik sorunu oldugundan bahsediyordu.

Fish Market de varmis. Para oldugu surece sorun yok.

Sirket kartı ile gideceğim. Yaklaşık 1500 usd limitim olacak.

Uçak konaklama yeme içme için sınırda kalacak sanırım.

Muhasebe ile ve müdürümle görüşmem lazım.

Ben giderken yanıma biraz dolar almıştım. Birde anlaşamam para üstü alamam diye bozuk ayarladım. 1,5,10usd gibi. Gel gör ki cezayirde doların hükmü yokmuş. Euro bile çok kabul görmüyordu. Genellikle sadece yerel para kabul ediyorlardı. Cafeler vs kredi kartıda kabul etmediler. Şansıma havaalanındaki tek döviz bürosu o gün kapalıymış. Karaborsacılardan wc de para bozdurmak zorunda kaldım. Ufaktan bir yusuflamadım değil...

Ama capetown daha gelişmiş bir yer diye biliyorum. Çok sorun olacağını sanmam ama bozuk para işini ayarla.

Konuşma çeviren uygulamaları verimli kullanamadım. İnsanların tipine bakarak bu biraz ingilizce biliyordur tahmini ile iletişim kurdum. :)

Kalacağım oteli çalışacağım konuma göre google maps üzerinden, internet üzerindeki yorumlara göre seçtim..

Ben giderken yanıma biraz dolar almıştım. Birde anlaşamam para üstü alamam diye bozuk ayarladım. 1,5,10usd gibi. Gel gör ki cezayirde doların hükmü yokmuş. Euro bile çok kabul görmüyordu. Genellikle sadece yerel para kabul ediyorlardı. Cafeler vs kredi kartıda kabul etmediler. Şansıma havaalanındaki tek döviz bürosu o gün kapalıymış. Karaborsacılardan wc de para bozdurmak zorunda kaldım. Ufaktan bir yusuflamadım değil...

Ama capetown daha gelişmiş bir yer diye biliyorum. Çok sorun olacağını sanmam ama bozuk para işini ayarla.

Konuşma çeviren uygulamaları verimli kullanamadım. İnsanların tipine bakarak bu biraz ingilizce biliyordur tahmini ile iletişim kurdum. :)

Kalacağım oteli çalışacağım konuma göre google maps üzerinden, internet üzerindeki yorumlara göre seçtim..

Ben Tunus a gitmiştim. Orada geçmiş gün hatırlamıyorum dolarla mı alışveriş yaptım Tunus dinar mı kullandık emin değilim. Ama Tunus güzel bir yerdi. Anlaşması zor değildi.

Cezayir e geçtik oradan ama orda dışarı çıkmadım hiç.

Burası turistik bir yer yarın detayları daha net alayım iyi olacak. Bana orada önderlik edecek biri olmaz ise işim zor.

Muhtemelen merkezi bir noktada kalırım ama tek bir yere değil bir çok müşteriye gideceğim. Araç kiralamam gerekecek.

sen hırsızlığa uğramadıysan şanslısın abi anlattıkları hikayeleri dinliyordum iş yerinde cezair tenes'e gitmişler 10 yıl önce falan, 3 tane hapçı olarak nitelendirdiğimiz tip bunlardan zorla para almış biraz da tartaklamışlar.
Orta doğu ve afrika ülkeleri hep youtubede izlerken güzel geliyor gidince o kadar güzel değiller galiba : ))

Afrika kıtasını motorla gezen bu arkadaşı takip ediyorum. Geçtiği yerler hakkında güvenlik, konaklama, beslenme, sağlık hakkında bilgilerde veriyor. Geçenlerde Cape Town'a ulaştı. 34:28 e atlarsanız güvenlik konusu anlatılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back