bir selenoid valfe nasıl saniyede 50 tetikleme gönderirim

bir selenoid valfe nasıl saniyede 50 tetikleme gönderirim
kolay gelsin bir abs valfine saniyede nasıl 50 tetikleme gönderirim çok acil lütfen bilen yardımcı olabilrimi

50 tetik göndermekte sorun yok. MOSFET ile yaparsın, 50 Hz kare dalga vereceksin gate'a. Ama MOSFET off olduğunda oluşan ters EMK yı yoketmek için biraz uğraşman lazım. Önce TVS ile dene. Eğer kısa sürede TVS giderse o zaman belki de paralel bir MOSFEt bağlayıp senkron olarak EMK yı yoketmeyi deneyeblirsin.

50 tetik göndermekte sorun yok. MOSFET ile yaparsın, 50 Hz kare dalga vereceksin gate'a. Ama MOSFET off olduğunda oluşan ters EMK yı yoketmek için biraz uğraşman lazım. Önce TVS ile dene. Eğer kısa sürede TVS giderse o zaman belki de paralel bir MOSFEt bağlayıp senkron olarak EMK yı yoketmeyi deneyeblirsin.
çok teşekür ederim ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum

iletişim bilgimi versem birlikte yapabillrimiyiz

Yardimci olalim.

Valfin bilgilerini belirtmen gerekiyor. valf kac volt, kac amper, omaj. Varsa enduktansi ne.

Bir de foto atarsan iyi olur.

Yardimci olalim.

Valfin bilgilerini belirtmen gerekiyor. valf kac volt, kac amper, omaj. Varsa enduktansi ne.

Bir de foto atarsan iyi olur.

bobin.png

Valla bir valfin 50 kere "tetiklenerek" çalışıyor olması bana hiç mantık yapmıyor. Muhtemelen bu valf 50 Hz AC voltaj ile çalışan bir valf. Yani doğrudan AC voltajı vereceksin bobine, valf açacak, keseceksin voltajı, valf kapatacak.

Saglam olduguna inandigin bir bobin var ise , LCR metre ile bobin olcup karsilastirmak belki daha dogru olabilir.

Bu valfler icin ozel bir surus teknigi gerekebilir. Selenoid normalde 1kac volt icin sarilmistir fakat atik bir davranis icin 12v da kullaniliyordur. Boyle bir durumda voltaj darbesinin suresi onemli olur ve akimi pwm yoluyla limitliyordur.

Yani Saniyede 50Hz lik voltaj darbeleri vereyim olsun bitsin mantigi ile surulurse valfler bozulabilir.

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back