bir selenoid valfe nasıl saniyede 50 tetikleme gönderirim

220v/12v 10w, 20w artik ne bulursan transformatorden alacagin AC 12 voltu selonoide 1N5408 yada benzeri diyod uzerinden uygula.

Isinan kokan bir sey yoksa boyle deneyebilirsin.
220 ve 12 burada AC olacak demek istedi. O cihaz DC uretir

40w-0-48v-kademeli-trafo-acik-trafo-turkiye-47021-64-B.jpg

Akim vs bilgisi istedik vermedin. O yuzden transformator gucunu tahminen verdim.

Transformatorun kademeli olmasinda fayda var belki 6v, 9v, 12v denersin.

Diyod olarak da

abilerim hepinize çok teşekür ederim ama varmı bana bunu yapabilecek ne olur
ben malzeme ücretini göndereyim iletişim numaram 05431156501
instegram ardttskn

Iki tel i birbirine lehim yapabilecek malzemeniz var ise, size buradan herkes yardimci olur.

Bu malzemeler , havya , lehim teli, lahim pastasi, bant veya makaron . Sizde yoksa bile bulamaz misiniz?

Hangi il de oldugunuzu yazin lutfen.

Iki tel i birbirine lehim yapabilecek malzemeniz var ise, size buradan herkes yardimci olur.

Bu malzemeler , havya , lehim teli, lahim pastasi, bant veya makaron . Sizde yoksa bile bulamaz misiniz?
var
onlarda sıkıntı yok herşeyim var bir dükkanda ne lazımsa herşeyim var ancak sizin konuştuklarınızdan anlamiyorum :D (cahillime verin)
bana ne almam gerekiyorsa bir liste yapabilirmisin ben herşeyi alayım yapalım ozaman

var
onlarda sıkıntı yok herşeyim var bir dükkanda ne lazımsa herşeyim var ancak sizin konuştuklarınızdan anlamiyorum :D (cahillime verin)
bana ne almam gerekiyorsa bir liste yapabilirmisin ben herşeyi alayım yapalım ozaman
Elinizde olcme aleti olarak ne var? Marka model yazar misiniz (Elektrik olctugunuz alet)

Bir dönem abs bobini saran bir fabrikada bulunmuştum. İlk olarak plastik bir karkasa bobinler sarılıp, metal muhafazanın içine koyuluyor. Karkasın içine sarılan *bobinin* ölçüleri şu şekildeymiş;
Karkas iç çap:9.3mm
bobinin iç çapı 9,8mm
bobinin dış çap 15.6mm
bobinin yüksekliği 9.6mm
tel çapı 0.24mm
350 spir
12V uygulandığında 2A çekiyor

Halı yıkama makinası su pompasında kullanılıyor. Selenoide direk 220 volt giriliyor. Saniyede 50 ileri 50 geri pompa içindeki mekaniği sağ-sol yaptırtıyor.Üç tane halı yıkama makinası su pompası değiştirdim. Üçüde farklı model olmasına rağmen aynı pompayı kullanıyor. Bozulan kısım selenoid bobin değil, bobinin hareket ettirdiği yaylı bilyeli mekanizma oluyor. YouTube da tamir videoları var ama geçici çözüm. En sağlamı komple değiştirmek.
Ha bunları neden anlatıyorum?

Başlıktaki soru tam olarak bu pompa.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,490
Son üye
ozavn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back