Bu bilgisayar beni delirtti !!!

image.jpg

İyy AMD. Hemide eskilerden. Evlerden ırak...

• Haha
Reactions: nt
RAM dişlerine baktım sanırım mavide sorun var ona emeklilik hayatında başarılar diliyorum verdiği hizmetler için teşekk mavi RAM :)
image.jpg

Elimde fazla hdd var ikisinide denedim aynı sonucu alıyorum fan döndürmeden kapanıyor ayrıca hdd takılı değilken daha fazla yanıyor power ışıgı şimdi öncelikle elektiriğin girdiği yerdenmi ölçmeye başlıyım?

ölçümü yaptım işaretli yerden aynı değerleri aldım 19,12-19,13

bir sonraki adım nedir

AEF8CF4F-E6B2-4698-A56B-09EBCEF184FC.jpeg

Tek ram ile devam et, farklı ram takıp sonucu gözle, gerekirse farklı slota tak. Tekrar dene.
Ram slotları da kirlenmiş olabilir kontrol et. :)

bir video buldum izledim hatta aynı bilgisayar
benim güç tuşu ile sorunum yok oda sorunsuz çalışıyor :(

altı yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarımda iki aydır menteşe sorunu yaşıyordum. ha bugün ha yarın bakarım derken bi türlü fırsat bulamadım ve bu süre içinde sıkıntı daha da büyüdü. neyse geçen hafta bi boşluk bulup açtım ve sihirli macunla bi operasyon yaptım. sonuç şahane. eğer başınıza böyle bi problem gelirse ve servis yardımı almadan kendiniz yapacaksanız müdaheleyi geciktirmemenizi tavsiye ederim. sonra, ufak dokunuşlarla halledilebilecek iş daha da detaylanıyor.

altı yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarımda iki aydır menteşe sorunu yaşıyordum. ha bugün ha yarın bakarım derken bi türlü fırsat bulamadım ve bu süre içinde sıkıntı daha da büyüdü. neyse geçen hafta bi boşluk bulup açtım ve sihirli macunla bi operasyon yaptım. sonuç şahane. eğer başınıza böyle bi problem gelirse ve servis yardımı almadan kendiniz yapacaksanız müdaheleyi geciktirmemenizi tavsiye ederim. sonra, ufak dokunuşlarla halledilebilecek iş daha da detaylanıyor.
bende solderfix ile tamir ettim menteşeleri ama bilgisayar çalışmıyor kocamanusta :D

abi yol göstericek yokmu şöyle yap böyle yap diye ?

Merhaba .
Akraba verdi tamiri için .
Adaptörü takılı kendi kendine açılıyor .
Sürekli bip bip sesi 30 sn kadar sonra ses bitiyor windows açılıyor .
Bios zamanı sıfırlıyor bazen . ( Bios pili özelliğini yitirmiş gibi )
İnternete bağlanınca bazen zaman gününe geliyor .
Bazen kendi kendine kapanıyor .
Ana kart , fan , ekran kartı termal macun yenileme yapılması ve tüm temizliği gerekli .
Laptop düşmüş darbe olabilir . Hoparlör sorunu sol taraf ses yok sağ taraf kısık ve cızırtılı sesi .

Harici hoparlörde sorun yok çalışıyor .
Donma sorunu , driver sorunu veya harddisk arızalı bozuk olabilir .
Dvd room sökülü ( yok ) 2. hard disk kutusu takılı .
Bataryası bitik ölü .
İnternet wifi bağlantısında youtube kesik kesik geliyor .
İnternet hızı vdsl ping 8 ms - jitter 1 ms - download 89.2 Mbps - upload 19.1 Mbps
İnternet RJ45 bağlantı kablo ile sorunsuz .
Youtube geçişlerinde donma ve atlama hızlı ilerleme ( bir tuş takılı kalmış baskı yapıyor olabilir )
Laptop klavyesinde windows tuşu tırnağı kırılmış ve diğer tuşların durumu temiz gibi duruyor .
Ekranda sorun yok .
3 gb ram memory yetersiz gibi .

Harddisk değişimi elinde 240 gb sata ssd var .
Hoparlör sorunu ya 2.el tedarik veya harici hoparlör kullanımı .

Bu arızalarla tamiri ne kadar bedele tamir ettirilir tahmini ?
Tamirine değermi ?
Kendimmi açıp bakmalıyım
Tavsiyelerizi bekliyorum . Teşekkürler .

31180 eklentisine bak31181 eklentisine bak31182 eklentisine bak31183 eklentisine bak
sol hoparlör patlamış olabilir açıp yerlerini değiştirip deneyin
internet kesintisi için wifi kartınızı çıkartın yeniden takın belki donanımsaldır belki kart ömrünü tamamlamıştıır
ayrıca bunu yeni bir konuda yapabilirseniz iyi olur bana söyleneni siz, size söyleneni benim yapma ihtimalim var bu şekilde

yokmu abicim bana bu şekilde ilerle diyecek biri ?

Bellekleri tek tek denedin mi?
Brllek slotlarını ayrı ayrı denedin mi?
Biosa falan girebiliyor musun?
Soğukta mı sıcakta mı bozuluyor?
Çalışmadığı zaman saç kurutma makinesiyle ısıtmayı dene.
Kartın bir tarafına hafifçe bastırarak dene.

Bunlar arızanın tabiatını araştırmak için. Bunun dışında voltajlar test edilebilir ama servis dökümanına bakmak lazım.

• Beğen
Direk açılmıyorsa
Sadece orj ram birini tak .
HarddiskI çıkar.
Test et
Sorun devam ediyorsa
Bios pilini değiştir
Test et

• Beğen

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back