Bu nasıl banana konnektör

taydin

Timur Aydın
Staff member
Zamanında şöyle banana konnektörler almışım. Bugün kullanmak istedim, ama bu tasarım nasıl kullanılacak çözemedim. Sanki birşeyler eksik ama anlamadım.

DSC00051.JPG

DSC00050.JPG

Yani arkasına herhalde kablo lehimlenecek. Ondan sonra o koca açıklıktan tel dışarı mı çıkacak?

DSC00052.JPG

Abi bu banana soket 90° olan bir soket.

Sende kablo çıkışı yok gibi görünüyor. Aşağıdaki resimdeki parça mevcut mu?

Screenshot_20231022-161523_Google.jpg

Hmm o yan parça yok malesef. O zaman bunlar hiçbir işe yaramayacak.

Eksik parçanın STL dosyası bulunabilirse 3D Yazıcınızla basılabilir belki.(Yada daha kaliteli takımı basılır)

Yenisini almak muhtemelen yazicidan cikti almaktan ucuz olabilir.

Son düzenleme:
Bizzat arayıp sordum .
KOM.KNN.06.000008 kodlu bu malzemenin kargosu 62.90 TL yani bir tane banana jack 83 tl ye elinizde oluyor.

Son düzenleme:
Bizzat arayıp sordum .
KOM.KNN.06.000008 kodlu bu malzemenin kargosu 62.90 TL yani bir tane banana jack 83 tl ye elinizde oluyor.
Aramaniza gerek yok ki, satin al dediginizde kargo zaten gosteriyor. Onemli olan malzemenin fiyatini gorebilmek. Baska bir sey alirken araya eklerdi cok gerekli ise Timur Bey. E muhtemelen de surekli bir seyler aliyordur. Yoksa elinde neden 10K'lik osiloskop vb olsun. :cheeky1:

@Alt 255
Aramama gerek olmadığını sepete eklediğinde kargo fiyatını'da gösterdiğini bende biliyorum.Ama bu firma ile internet alışverişim olmadığından yani müşteri kaydım olmadığından bende görünmedi o yüzden aradım.
Diğer yandan 20 TL ye o banana jack a sahip olacağını zanneden insanlar "halen" olabilir.Yoksa konu 20 tl lik malzeme değil .Diğer 10K lık osilaskop konusununda konuyla alakasını anlamadım.

@Alt 255
Aramama gerek olmadığını sepete eklediğinde kargo fiyatını'da gösterdiğini bende biliyorum.Ama bu firma ile internet alışverişim olmadığından yani müşteri kaydım olmadığından bende görünmedi o yüzden aradım.
Diğer yandan 20 TL ye o banana jack a sahip olacağını zanneden insanlar "halen" olabilir.Yoksa konu 20 tl lik malzeme değil .Diğer 10K lık osilaskop konusununda konuyla alakasını anlamadım.
20 TL dedim ama adam da tabii ki babasının hayrına evime ışınlamayacağı için kargo çok da büyük bir şok olmadı bana açıkçası.

@Alt 255
O seviyede atelyesi olan insanin aylik epey bir alisverisi olmasi gerekmez mi? Yoksa neden alsin o kadar seyi? Aldiklarinin arasina sikistirir jaki. E etiket fiyati 20 TL olduguna gore 20 TL verebilen herhangi bir insan sahip olabiliyor olmali. Satin alma kisminda ucret odemek disinda ozel bir sart eklememisler. Ne demisler? Parayi veren dudugu calar. Herneyse, 20 TL fiyat ve 62 TL kargo verebilen diyelim, herkes mutlu olsun. :dans1:

Konu nereye geldi arkadaş ya .Konu 3D yazıcıda maliyeti ne olur firmadan alırsan ne olur

Tek başına yan parça satılmadığına göre yeni bir takım almam gerekecek. Elimde çeşit çeşit banana var, en dandiğinden en iyisine kadar. Bakalım bir iletkenlik karşılaştırması yapacağım.

6A558831-4CF5-4438-822E-AC3E9D6F4475.jpeg

Geçen sene yapmıştım bu kabloları bananalar hiç fena değil asılında ama detaylıda hiç test etmedim

Peki o yandan takılan ve bende eksik olan kısım çıkarılabiliyor mu?

Çıkarılabiliyor abi. Üstteki kırmızı konnektörde bu kısım çıkmış vaziyette.

Diğer taraftan banana konnektörün kablo lehimlenene kısmını makaron yada kablo kılıfı ile kaplarsan 90° değil de 180° konnektör olarak kullanabilirsin. Hem daha pratik olur hem de daha kullanışlı olur.

Şimdi buradaki bir mağazadan aldım bu konnektörlerden 5 tane daha. Bir tanesini birleştirdim, ama bir kere birleştirdikten sonra ayrılması mümkün değil benim gördiğim kadarıyla. Çok güzel bir şekilde oturuyor yerine, tırnaklar da yerlerine geçiyor ve sonrasında bir boşluk dahi yok. Güzel tasarım, ama iyice emin olduktan sonra kapatmak gerekiyor :)

Forum istatistikleri

Konular
6,058
Üyeler
2,539
Son üye
TunahanC

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back