Class ZD-915 cam tüp

hakan8470

Kıdemli Üye
Dun gece ZD-915 in elcik yere dusunce cam tup kirildi.

20240409_200412.jpg

Yedek almistim ancak o da catlak cikti.

20240409_200447.jpg

Belki birileri buna essiz bir cozum yolu uretmis olabilir mi?

2024-04-09_20-19.jpg

Bence boy 46mm olmali cunku zor takiliyor bu olcude.
ic cap. 18.10mm
dis cap. 22.10mm

Bu cam Tamperli felan olsaydi darmadagin olur du gibime geliyor. Yani Tamperli degil, olsaydi daha iyi olurdu, belki kirilmazdi.

Esnaf sabah uyanip bizi ne diye hayal ediyor cok merak ediyorum :katil1:

2024-04-09_22-44.jpg

Bu boyle bir camla olacak is degil yav

Şeffaf olması şart mı? Değilse tornada plastikten yapabilirsin.

Degil bence de abi, icini gorup napacam hakaten

Sundan 46mm dersem beni doverlermi acaba ? :sinsi1:

2024-04-09_23-31.jpg

İşleme kolaylığı açısından aluminyum en uygunu olur. Bizim burada sanayide dükkanlar var, parça olarak metal satıyorlar. Uygun bir parça buluyorsun, tarttırıp kilosuna göre ödeme yapıyorsun.

İşleme kolaylığı açısından aluminyum en uygunu olur. Bizim burada sanayide dükkanlar var, parça olarak metal satıyorlar. Uygun bir parça buluyorsun, tarttırıp kilosuna göre ödeme yapıyorsun.

Bir tane daha yedek aparat vardi onu taktim, simdilik sorun yok, ancak abi eger yukardaki olculere yakin bulursan al, bana bile sormana gerek yok. Boyu onemli degil o tip aluminyum u istedigim boyutta kesecek aparatim var. Dis Cap, ic cap onemli sadece. 18 22 :gulus2:

@hakan8470 eğer elinizde 3d yazıcı var ise transparent filamentler var buzlu cam gibi duruyor baskı bitince onlardan basabilirsiniz ısınan bir parçaya benzemiyor

@hakan8470 eğer elinizde 3d yazıcı var ise transparent filamentler var buzlu cam gibi duruyor baskı bitince onlardan basabilirsiniz ısınan bir parçaya benzemiyor

Sinan bir parca degil, ama yerine zor giren bir parca, nasil bir tarz dusunerek yaptilarsa artik. Saglam bir parca olmali, hava girmemeli. ABS malzeme o kadar dayanir mi bilmem. Ama aluminyum u bir denemek istiyorum.

Merhabalar.

22.20 mm ölçüsüne denk 7/8" bakır boruya denk geliyor. Belki mm nin onda biri kadar kalın kalabilir. İmal edenin toleransına bağlı olarak kalın gelirse ince zımpara ile kolaylıkla işlenebilir.

7/8" boru çok kullanılan bir çap değil. Ya vrf işi yapanlarda bulunabilir yada 33000 btu kapasiteye denk geliyor. Emiş borusu olarak kullanılıyor.

Depoya bakmam lazım elimde varmı emin değilim. Var ise 10 cm 20 cm verebilirim. Uygun ölçüde kesip işleyip yerime olacak şekilde kullanabilirsiniz işinizi görecek ise.

Hem ısı ile bozulmaz hem işlemesi kolay. Ancak bu malzeme hızlı ısı emer ve dışarı verir. Nasıl bir yerde tam anlamadım ama elimde var ise yardımcı olurum. Yer Antalya.

images.png
images (1).jpeg

25/21 ölçüde olanı alırsan, tornada sadece birkaç mm lik bir bölgesini 22 mm ye çıkarırsın, çok da güzel olur :tamam2:

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back