Hakko fr301 arıza

Sonunda parçayı ayırdım üzerinde yazan değere göre 100v ve 127v arası şebeke gerilimi ile çalışan Fr 301 cihazları aynı ucu kullanıyor, Kart üzerindeki dirençlerde sadece farklılık var, Bende artık Amazon jp takip edeyim A5046 Japon versiyonunu100V çalışan ucu.

Baya dövüşmüşünüz galiba :) Nasıl çıktı?

Baya dövüşmüşünüz galiba :) Nasıl çıktı?
Biraz dramel gazlı ile ısıtıp çekiçle vurdum asıl amacım sadece kablo ekini almaktı özel sonra buraya yöneldim ben ya o pes edecekti Sonunda o beyaz bayrağı çıkartı 100v yazan element görününce hem sevindim hem üzüldüm Aslında tek üç büyün modellerde çalışıyor uygun ayarda yanılmıyorum umarım.Usahakko mail cevabında yerel satıcınız cihazınızı dönüştürebilir demişti 220v ye ayrıntı vermedi oraya yönlendirdi .Sonuç bu. Direnç oyunları
CD09BA89-C82A-4E96-A818-CA031D5FC5F6.jpeg

Tahmin ettiğim gibi olmadı hesabım . Amazon jp. 100V olan jp versiyonunun ısıtıcı elementini aldım A5046 fakat fr301 e takınca ısı 1.kademede 350c olması gerekirken 400 üzerine çıkıyor acaba bu ısıtıcının içindeki resistansın değeri dahamı düşük yük USA modelinden

Evet Assemco dan aldığım fr301 ısıtıcı elementi mefta oldu gayet güzel çalışıyordu bu kez voltaj kaynaklı olmadı resistanskısmı yandı sensör kısmı sağlam duruyor. Bende kartı cihazdan söküp detaylı incelediğimde farklı şebekelerde çalışan modellerin tek farkı ısıtıcı ucun korunması için kullanılan farklı değerlerde dirençler . Böylece karta 220v gerilim uygular isem motor ve ısıtıcı uç olmaz ise karta bir zarar getmiyeceğim düşünerek videodaki uygulamayı yaptım. 220v verip ısıtıcı yerine sıcak hava tabancası resistansı koydum sonuç bu . Voltaj çevirici kullanmadım.
A14C0BEE-4390-4A82-A562-F973DE2F04AC.jpeg

Are anyone made Hakko FR-301 conversation from 110v version to 220v version by replacing the power resistors without replacing the heater element which is suitable to 220v and he get a working Hakko FR-301 for 220v?

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back