Hakko fr301 arıza

Teşekkür ederim. USA 120 versiyonuyla aradaki fark girişteki dirençler görünüyor ,Sercan bey şu motorun arkasındaki damla capacitör ,film capasitör ortadaki electrolid capacitör değerleri nedir üzerinde yazan. muhtemelen sadece direnç değiştirip cihazı 220v uygun hale getirebilirim üç hariç tatbiki
93C35DDE-C143-4221-A38B-A71B05048163.jpeg

Son düzenleme:
Ben olsa rulman çektirmesi ile denerdim. Bir şekilde çektirmenin dişli vidasına bağlaman lazım ama

1657973260998.png

O beyaz parçayı çekince hiç kıpırdamıyor mu? Sanırım o rezistansı pres ile yerine bastırmışlar. Belki sıcak hava tabancası ile dış metali ısıtırsan, beyaz plastikten çekerek çıkarabilirsin. Ama Steinel gibi güçlü bir sıcak hava tabancası olması lazım, dış metalı çok hızlı bir şekilde ısıtacak ve genleştirecek, iç taraf fazla ısınmaya fırsat bulamayacak.

İki parça gibi resimde Demir iki parça gibi bir arada bu arada sıcak hava tab. Arızalandı
image.jpg

Resimdeki kartta R19 160Kohm R12 1Mohm değilmi yanlış okumadım herhalde

D0FDCBF2-D141-4D9B-B2E6-0FEE0E705160.jpeg

Last edited by a moderator:
R19 180 kΩ

Gri bandı mavi yapmışız R12 doğru Yarın yetkili satıcıya sorayım. 220 v destekli ısıtıcının fiyatı nedir cihazı mecburen 220 v ile çalışır hale getirmeliyim 120v destekli ucu hakkousa satıyor Türkiye satışı yok ebayda satılıyor TR. göndermiyor mecburen bu yolu deniyecem Kart üzerinde 5 adet direnç değiştirmem gerek.

Dirençler farklı olduğuna göre belki de rezistans aynıdır. Yoksa rezistans voltaja göre değişiyor olsa dirençler niye değişsin?

Dirençler farklı olduğuna göre belki de rezistans aynıdır. Yoksa rezistans voltaja göre değişiyor olsa dirençler niye değişsin?
Şöyle bilgi var kılavuzunda ısıtıcı ile ilgili. Satışı yapılan bölgede kullanılan şebekeye göre üçların model num. Değişiyor

4534C510-BC38-4289-995D-38F0CB8F1738.png
C82B43B5-F8F6-4C55-9C63-F46C6DBD7795.png

Son düzenleme:
Assemcorp ile bir görüşün isterseniz belki onlar sizin için getirebilir. Hakkonun tr distribütörü.
Evet görüşeceğim lakin ürünün ABD fiyat 70$ TR. de Assemcorp buna KDV ve kar eklediğinde 100$ üzerinde bir rakam bu işin fiyat kısmı asıl olan bu firma dönemli ürün ithal ediyor. Fr301 il oraya sorduğumda 1 aydan uzun süre vermişlerdi . 220 v çevirir isem sıkıntısız kullanırım her kullanımda voltaj çevirici kullanmak bıktırıyor .Arızanın belki böyle hayrı olur bardağın dolu tarafı.

Aletin kendisi 300 dolar rezistans 100 dolar. Servisten de kazanıyorlar :) Eğer çöpe atacaksan bozuk olanı, atma bana gönder, onun içini açıp inceleyelim.

Aletin kendisi 300 dolar rezistans 100 dolar. Servisten de kazanıyorlar :) Eğer çöpe atacaksan bozuk olanı, atma bana gönder, onun içini açıp inceleyelim.
Ürünü çöpe atma durumum yok cihaza bir şekilde üç alırım. Muhtemelen yeni cihaz almayı da ama TR zor bu fiyatlarla .Bugün sordum yetkili firmaya cihaza KDV dahil 310$ ısıtıcı için 50$ + KDV + gümrük vb masraflar ve 10-12 haftta teslimat süresi
Cihazın şebeke problemini dirençler değiştirerek çözüleceğini düşünüyorum çünkü hakkousa nın mailinde yerel satıcınız bunu 220v ile çalışacak şekle getirir ordan ısıtıcı alırsınız manasında Cevap yazmıştı Tr. göndermiyorlar. 100v-120v-220v destekli elektronik kartlarda sadece dünkü belirttiğim dirençler farklı bu dirençlerin bağlı olduğu yerler pompa motoru ve ısıtıcı ile bağlantılı .
Ellerinde olsa ısıtıcı ucu Tr, alırdım 12 hafta tedarik süreci olmuyor oluşan ekstra masraflarda sonrada tahsil edileceği belirtilmiş Teklifin geçerliliği 25 temmuza kadar

Komple makinayı istemedim yav :D Yeni rezistansı alınca eskisini çöpe atacağına bana gönder dedim.

Sonunda parçayı ayırdım üzerinde yazan değere göre 100v ve 127v arası şebeke gerilimi ile çalışan Fr 301 cihazları aynı ucu kullanıyor, Kart üzerindeki dirençlerde sadece farklılık var, Bende artık Amazon jp takip edeyim A5046 Japon versiyonunu100V çalışan ucu.
3D7A71F8-926D-480F-AB72-6A806396B4F0.jpeg

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,851
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back