Muadil csc7222

sedat

Aktif Üye
Merhaba
bunun muadilini nasıl bulabilirim

Ekler

• IMG_6056.jpeg
    IMG_6056.jpeg
    1,008.5 KB · Görüntüleme: 52
muadilleri dk112 ve hp112

uzman değilim bir şu dataheetleri incele istersen,

DK112 gerçekten neredeyse aynı. Ama LNK304 farklı. Hem pin yapısı hem de iç yapısı.

Kart üzerindeki smps yapısını çözerseniz,
her hangi biri olabilir.
Sürdüğü mosfet nedir?
Direkt trafoyu sürüyormuş, resmi şimdi anladım.
TOP ve LNK serilerine bakın.

Ayrıca alttaki videodaki linkte istediğiniz şekilde
komponent filtrelemeniz mümkün.

Son düzenleme:
yanlız dk112 satan yokki burda yurtdışından da getirmeye değmez bana burada ucuza bulabilceğim olmalı

evet bacaklar ve çalışma mantığı uyuşuyor. voltaj ve frekansta uyuşuyor. bi denemek lazım? "PAT!" diye bi ses gelmesse iyi :dusun1: o_O

Sonuç
CSC7222 yerine viper12a yı bağladım adaptörü fişe takdım ölçtüm 9 volt vermesi gerekirken 15 ile 16 volt arası geziyo

Sonuç
CSC7222 yerine viper12a yı bağladım adaptörü fişe takdım ölçtüm 9 volt vermesi gerekirken 15 ile 16 volt arası geziyo

Feedback devresine yogunlasin. Ama voltaj sabit olması lazim.

Yuk altı altinda denediniz mi? Her türlü varyasyonu inceleyin.

Bu kartın çıkışına yakın fotoğrafını eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız
Çıkışa doğru bir trimpot varmı? TL431 isimli transistöre benzer bir parça varmı?

bu arızalı olan buna viperı takdım giriş kondansatörlerini de değişdim giriş direnç de patlatdı onuda değişdik

Ekler

• IMG_6073.jpg
    IMG_6073.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_6074.jpg
    IMG_6074.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_6075.jpg
    IMG_6075.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18
Bunun yerine 9 volt çıkışı olan 2 amperlik bir adaptör takın çalıştırın.
Sanırım bu endüstriyel devreyi çalıştırıyor.Yani öğrenmek amaçlı tamir etmeye çalışmıyorsunuz doğru mu?

Bunun yerine 9 volt çıkışı olan 2 amperlik bir adaptör takın çalıştırın.
Sanırım bu endüstriyel devreyi çalıştırıyor.Yani öğrenmek amaçlı tamir etmeye çalışmıyorsunuz doğru mu?
evet eğitim amaçlı
Viper12a ya çok güvendim ama demek csc7222 farklı birşeyi var

Son düzenleme:
Devrenin şemasını taslak olarak çıkarmaya çalışın Viper 12A nın dökümanlarını(datashhet ve app.notelerını) inceleyin
Etrafındaki dirençlerden çıkış voltajı nasıl ayarlanıyor diye araştırın bununla ilgili üreticinin yazılımıda var dı sanırım onu kurun
Çalışmalarınızda seri lamba kullanarak yapın ki komponenetler yanmasın.(kesin önler diyemeyiz ama )
Bu tür öğrenme amaçlı çalışmalar için datasheetlerdeki temel devreleri yaparak öğrenmeye çalışın

VİPER ile DK arasında önemli farklar var. Birisi MOSFET diğer BJT kullanıyor anahtarlama için. Bunun çalışma parametreleri üzerinde mutlaka etkisi olacaktır. Mesela MOSFET on direnci, BJT on direncinden çok daha düşüktür, trafoya çok daha iyi egzersiz yaptırır :)

9 volt adaptörmüymüş bu? uğraşmaya değmez. smps trafolarda eğer sıkıntı pwm katındansa çok fazla vakit harcamamanızı tavsiye ederim. tabi sıfırdan ticari amaçlı devre tasarlayan birisi değilseniz veya üniversite öğrencisi değilseniz. çünkü harcanan zamana değmiyor. kolay gelsin... :)

9 volt adaptörmüymüş bu? uğraşmaya değmez. smps trafolarda eğer sıkıntı pwm katındansa çok fazla vakit harcamamanızı tavsiye ederim. tabi sıfırdan ticari amaçlı devre tasarlayan birisi değilseniz veya üniversite öğrencisi değilseniz. çünkü harcanan zamana değmiyor. kolay gelsin... :)
Ogrenmek icin demis zaten. Arizali bir aletin "beyni yanmadiysa" ( :katil2: :katil2: :dans1:) arizalarin %90'i besleme arizasi zaten. Onarim icin cok iyi bir denek bence. O entegre yerine devreyi modifiye edip baska entegre ile isi kotarirsa gelecekte tum SMPS arizalarini giderir. :)

Gecen izledigim bir Youtube onarim videosunda adam 8 bacakli MOSFET IC yi bulamayip N kanal - P kanal mosfet cifti baglayip arizayi onardi. Ilginc bir cozum ama ise yaradi.

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back