TB-2 RUS SİSTEMİNİ YERLE BİR ETTİ SAVUNMA SANAYİ

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.
1639466385586.png

@kesmez, @insect23, @mehmetaliözdemir, @B-Devi

Arkadaşlar mühendisimizin yıllarca çalışarak ülkemize kazandırdığı Siha TB-2 nin tüm özelliklerini sanıyorum biliyorsunuz. Yorumlarınıza göre tüm detaylarını bildiğinizi düşünüyorum. Peki sizlerin üzerinde çalıştığınız ortaya çıkarabileceğiniz herhangi bir projeniz varmıdır ? Mutlaka olduğunu düşünüyorum. En son yaptığınız üzerinde çalışarak tamamladığınız projeleriniz nelerdir ? Belki TB-2 den çok daha iyi bir çalışmanız vardır .:cool:

Son düzenleme:
Onlarca hatta yüzlerce kişinin uğraştığı(ne kadar yerli muamma) bir insansız hava aracına karşılık bizim 1 masa 1 sandalye atölyemizde yaptıklarımızı küçümsüyor gibi üst perdeden konuşuyorsun(!)

@insect23 atölyenizdeki tamamladığınız burada paylaşabileceğiniz projeleriniz nelerdir. ? Paylaşırsanız kayıtlı ve misafir takipçilerde değerlendirebilir.

@ozgurece Tb-2'nin tasarımcıları arasından değilsen üzerine alınmana gerek yok. Ki bu videoyu paylaştığına göre bir alakan da yok. O zaman bırak ta bizim projelerimizi sorgulama işini onun mühendisleri yapsın. Zannediyorum diğer arkadaşların tepkileri de benim gibi her eline mikrofon alanın cahil cahil konuşup başkasının emeği üzerinden onu yozlaştırıp cılkını çıkarana kadar pirim kasma çabasına. Yani videoya, sana değil.

Son düzenleme:
Kimsenin kimsenin projesine, üretilmiş herhangi bir aletine veya silahına laf uzattığı yok. Ama yok Rusya çıldırı, ABD dellendi, İsrail kıskançlıktan geberdi, Yunanistan oturup ağladı gibi koyun otlatma tekniklerine garezimiz var. Biz gerizekalı değiliz, neyin ne olduğunu görebiliyoruz. İyi ile kötüyü ayırt edebiliyoruz. Akşama kadar kadın programı, aşk dizisi izleyip, sosyal medyadaki vatan millet sevdalısı gibi gösterilen sayfalarda her gördüğümüze inanmıyoruz.

@mehmetaliözdemir Projeniz yok sanıyorum. Siz kişisel cevap verdiniz ben tüm forum misafir takipçiler için proje paylaşım istemiştim. Sizin anlayışınıza göre cevap kişisel olmuş. Bunun dışında tekrar açıklama yapmaya gerek duymuyorum. :)

Asıl sizin paylaşacak birşeyiniz yok. Kaldı ki siz kendi projenizi mi paylaşıyorsunuz da başkalarının kendi projeleriyle cevap vermelerini bekliyorsunuz? Ama işiniz zor söyleyeyim. Burada tüm dünyaca takdir görmeyi hakeden onlarca proje sahibi var.

@mehmetaliözdemir Projeniz yok sanıyorum. Siz kişisel cevap verdiniz ben tüm forum misafir takipçiler için proje paylaşım istemiştim. Sizin anlayışınıza göre cevap kişisel olmuş. Bunun dışında tekrar açıklama yapmaya gerek duymuyorum. :)
Madem konu askeri teknolojiler benim de var çok eski de olsa bir projem ;)

Dikkat et. Öyle başkasının emeği değil ama. Üzerinde ne varsa çivisine varana kadar el emeği göz nuru ellerim şişene kadar eğe, zımpara. Elimden geldiği kadar. Bu arada yapımı 1 ay kadar sürdü ve biteli 3 ay oldu. İlk resmi de şimdi senin için çektim.
IMG_20211215_201719_HDR.jpg

IMG_20211215_201709_HDR.jpg

IMG_20211215_201649_HDR.jpg

attığın videoda ki çıldıran kendini parçalayan devletler olduğunu sanmıyorum hele ki Rusyanın. Çok eski tarihlerden beri 20-30 yıl öncesi
Rusların kendine ait tasarlayıp ürettikleri entegreler transistörleri biliyorum hala çalışıyor durumda olan nixie tüplerimle yaptığım saatde kullandığım 10 yaşından daha büyük bir "Rus" üretimi entegrem güncel olarak çalışmaya devam ediyor. Bu adamlar sence kıskanıp delirir mi bizim %100e yakın elektronik aksamının çinden tedarik edilği uçan aracımızı

Belki TB-2 den çok daha iyi bir çalışmanız vardır .
Herhangi bir olumsuz bir yoruma hemen bu tip bir tepki verilmesini çok anlamsız buluyorum. "o zaman sen daha iyisini yap" tepkisini yani. Bu mantıkla steril olmayan ekipmanla katarakt ameliyatı yapıp hastayı kör eden cerraha hiçbir tepki gösterememiz lazım eğer cerrah değilsek. Bu tip bir tepki yerine mesela bu videoda ortaya atilan iddiaların altını doldurmaya çalışmak gibi birşey daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Değerli forum arkadaşım @volta ; Daha önce aşağıda linkini paylaştığım konu içindeki ısrarlı olumsuz mesajlarınızda % 100 yanıldığınızı (Konu hakkında yanlış bilgiye sahip olduğunuzu düşüncenizin yanlış olduğunu )size kanıtlamıştım.

ASUS K53SD DDR3 1333 MHz SDRAM 16GB desteklermi ? | Elektronik ve Mekanik Forumu (mekatronik.org)
Mesajlarınız: No2 – No:5 –No:8

Savunma Sanayi TB-2 paylaşımımda ki 17 nolu mesajınızın yorumuna da kesinlikle katılmıyorum. Forumda Sizin yorumunuza katılan arkadaşlarımız tabiî ki olabilir. Saygı duyarım. Tekrar ifade etmek isterim ki paylaşımımı kişisel olarak algılayıp mesajlarınızı kişisel cevaplıyorsunuz. Bunun dışında size de tekrar açıklama yapmaya gerek duymuyorum.

Son düzenleme:
Değerli forum arkadaşım @volta ; Daha önce aşağıda linkini paylaştığım konu içindeki ısrarlı olumsuz mesajlarınızda % 100 yanıldığınızı (Konu hakkında yanlış bilgiye sahip olduğunuzu düşüncenizin yanlış olduğunu )size kanıtlamıştım.

ASUS K53SD DDR3 1333 MHz SDRAM 16GB desteklermi ? | Elektronik ve Mekanik Forumu (mekatronik.org)
Mesajlarınız: No2 – No:5 –No:8

Savunma Sanayi TB-2 paylaşımımda ki 17 nolu mesajınızın yorumuna da kesinlikle katılmıyorum. Forumda Sizin yorumunuza katılan arkadaşlarımız tabiî ki olabilir. Saygı duyarım. Tekrar ifade etmek isterim ki paylaşımımı kişisel olarak algılayıp mesajlarınızı kişisel cevaplıyorsunuz. Bunun dışında size de tekrar açıklama yapmaya gerek duymuyorum.
Böyle bahsedince sanki ben iddia atmışım ve sizinle bu konuda tartışmışız gibi oluyor. Bahsettiğiniz konuda ben sadece internetteki sayfalarda yazanları aktardım. Yani hiçbiri benim şahsi görüşüm değildi. Yada ortaya bir iddia atmadım. Sadece internette ilgili pc ile ilgili yazılanlar üzerinden size yardımcı olmaya çalıştım hiçbir art niyet gütmeden. Zaten sonuçta internette ilgili pc ile dolaşan bilgilerin yanlış olduğu sonucuna varıldı. Olayı nasıl böyle algıladınız hiç anlamadım.

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
5,882
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back