Trinocular mikroskop tavsiyesi

merhaba.trinocular mikroskop arıyorum orta okülere cmount kamera takıp kullanacağım.5000-7500 civarı bi bütçem var.ikinci elde olur.önerebileceğiniz kullandığınız model varmı ?

Eğer İstanbuldaysanız veya İstanbula gitme şansınız varsa tahtakleden bakabilirsiniz. İnternetteki sitelerle tahtakale fiyatları arasında çok fiyat farkı oluyor. Tabii nakit para ile çalıştıkları için cebinizde yeterli nakit ile gitmeniz lazım. Eğer gitme şansınız yoksa bazıları internet yada whatsapp üzerinden satış yapıyor. Onlara bakabilirsiniz. Avrasya1453, Ertel Gsm, Akıllı Mobile vs. Tabii birde şu var tahtakale firmaları müşteri memnuniyetini her zaman önemsemiyebilirler. Yani aldıktan sonra bir sorun çıkarsa pek sallamayabilirler. Fiyatların uygun olma sebebi hem toptancı olmaları hem nakit çalışmaları hem de genelde fatura kesmemeleri. Bazı yerler hesaba havale kabul ediyor. Eğer bu şekilde havaleyle alırsanız açıklamaya falanca ürünün bedeli gibi bir açıklama eklerseniz sonrasında sorun çıkarsa ispatlama şansınız olur.

https://www.avrasya1453.com/kategori-59-666-0-MİKROSKOP (Whatsapp üzerinden fiyat bilgisi alınıp sipariş veriliyor. IBAN'a havale yapılıyor)

Bir ay once Insize marka sanayi tipi mikroskopu gorunce fiyat sormustum. 30 Bin TL denmisti.

Asagidaki urun yaklasik 500 Euro. Daha ekonomik bir cihaz oneriniz var mi?

Aynen bu sekilde altinda ellerimle havya vs kullanabilecegim ve mesafeleri ayarlanabilir bir sey almak istiyorum.

us%2FSMXWJ3.5X-90XJSB1V0%2Fgoods_img_big-v4%2Fstereo-microscope-m100-1.2.jpg

Specifications

• Material: Al-Zn Steel + Optical Lenses

• Trinocular Head: 360-Degree Rotatable + 45-Degree Inclined

• Ocular Port Diameter: 30 mm/1.18"

• Eyepieces: WF10X/20 mm

• Magnification Range: 3.5X-90X

• Objective: 0.7X-4.5X

• Lens: 0.5X and 2.0X

• Zoom Range: 26:1

• Diopter Adjustment: ±5dp

• Interpupillary Distance: 55-75 mm/2.17"-2.95"

• Field of View: 2.5-65 mm/0.1"-2.56"

• Working Distance: 20 cm/7.87" (Adjustable)

• Weight: 24.5 kg/54.01 lb

Eğer dijital kamera bağlamayı düşünüyorsan tepeye, bu Çin malı mikroskoplar hiç iyi sonuç vermiyordu. Son zamanlarda geliştirmiş olabilirler bilemiyorum ama benim baktığım zamanlarda (bundan birkaç yıl önce) kamera performansı kötü idi. Ama oküler performansları yeterince iyi.

Mikroskopları bilemem ama aşağıdaki tipte sistemlerde çalışma mesafesi çok rahat ayarlanabiliyor. Ayrıca eğer alışırsanız çok daha ergonomik bence. Yani mikroskopa bakmaktan ne boynununuz ne de gözleriniz rahatsız olmuyor. Kısa sürelerde belki fazla etkisi olmaz ama uzun süre mikroskop altında çalışırsanız mutlaka rahatsız edecektir. Ama bu tip sistemlerde merceğe değil monitöre baktığınız ve sırtınızı dik tutabildiğiniz için fazla rahatsız etmez.

803383300_max.jpg

Cift gozle bakilabilen optik mikroskop almam gerekiyor. Monitore bakarak mikroskop altinda mekanik islem yapamiyorum.

Mikroskopun fiyatinin nerede ise yarisini metal iskelet olusturuyor.

Ebayda kopmpe olani ve sadece optik kafa kismi olani satiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,995
Üyeler
2,520
Son üye
fatihdgn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back