UFO ATTFI-01 Uzun Kule Vantilator Arızası ve Onarımı

ozgurece-TA3HGU

Aktif Üye
Değerli Forum arkadaşlarım UFO ATTFI-01 Model Fan onarım için bize gönderilmiş. Arıza Tanımı : LCD Panelde hiç görüntü yok .Cihaz hiç çalışmıyor

Her zamanki gibi ilk göz kontrolü mainboard üzerindeki giriş kapasitörleri ve motordaki kapasitörler. Arızalı elemanları aşağıda resimde paylaşıyorum. Mainboarda daki kapasitör değeri değişmiş o nedenler ekranda hiç görüntü gelmiyordu. Bakın 1 Uf kapasitör değeri ne olmuş. Kapasitörü değiştirnce LCD panele görüntü geldi motordaki sıcaklık termik sigortasıda gitmiş .Sigortayı devre dışı bıraktım direkt bağlantı yaptım. Cihaz sorunsuz çalışıyor.
İnternet üzerinden modele bağlı aramalarda bu paylaşım sorun yaşayanlara çözüm olacaktır.

Emeğe saygı duyup değer veren güzel insanlar paylaşımı beğenebilirler.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

HPIM7624.JPG

HPIM7625.JPG

HPIM7626.JPG

HPIM7633.JPG

HPIM7634.JPG

IMG-20210812-WA0000.jpeg

IMG-20210812-WA0002.jpeg

Eline sağlık. Bir şeyleri çalışır hale getirebilmek insana kendini çok iyi hissettiriyor.
motordaki sıcaklık termik sigortasıda gitmiş .Sigortayı devre dışı bıraktım direkt bağlantı yaptım.
Termik sigorta bulunamayan bir şey değil diye biliyorum. Keşke değiştirseydin. Motor belki çok ısınıp yanabilir.
Birde kondansatörleri motajlarken sanki eskileri sökmek yerine bacaklarını kesmiş ve yeni kondansatörleri bu bacaklara lehimlemişsin.

Isı ölçümü yapıp sadece görüntülüyor mu bu, yoksa ısı regülasyonu mu yapıyor?

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back