Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

O boruyu dışarı almayı düşünüyorum ama bina yeni boyandı. Fazla kırıp dökersem çok kötü sırıtacak. Ayryeten borunun duvardan çıktığı yer berbat durumda. Bakalım diğer tadilatları yapalım, ona da sıra gelecektir.

Borunun disa baktigi yer bosa acilan bir cikis mi? Oyle ise depo icinde aspirator cikisi olarak kullanabilirsiniz. Lelim dumani ya da kimyasal islemlerdeki buhari atmak icin ise yarayabilir. Dis tarafa da bir karbon filtree ve kapak eklersiniz, kotu gorunmez.

17040049662571794549626969536814.jpg

Bugün aksilik olmazsa kapı ve alçıpan işi bitecek inşallah

Kapı ve alçıpan işi bitmedi. Onun yerine laminantı döşedim.
1704120366045905903098323412310.jpg

Son düzenleme:
Laminant döşeme işi gerçekten bela bi işmiş. Hele laminant yeni değil de benim kullandığım gibi çıkma ise daha fena.

Yarısı bitti sayılır. Bakalım kalan yarısı ne zaman biter

Sıva yapılır, diş çekilir, sünnet edilir, açık beyin ameliyatı yapılır :katil2:
17041389086714907170708229444941.jpg

17041390192327687486815838160318.jpg

Nasip olursa haftasonuna kadar kapı ve alçıpan işini de bitirmek istiyorum.

@fide Usta, bizim de banyo fayanslarinin elden gecmesi lazim, vaktin oldugunda bir ara ugrar misin? :D
Ajandama bakmam lazım. Boş günüm var mı diye :dusun2: :dusun2: :dusun2:

Sıvadan sonra alçı çekilecek,
Plastik boya ile depo boyanacak
30x30 profil ile 1 masa, 2 raf yapılacak
@ozkarah gönderdiği aydınlatmalar takılacak.
Elektrik tesisatı ve süzme sayaç takılacak
Alçıpan ve kapı bir ara kendisi yerine takılır sanırım
Balkondaki atelye yeni yerine taşınacak (3 gün sürer diye tahmin ediyorum )
Atelye düzeni kurulacak (en uzun bu sürecek)
@taydin'in göndereceği sorunlu freze ile ilgilenilecek (uzun sürebilir. :dusun2: :dusun2: )
Arada hasta olmazsam ( son 4-5 senedir yılbaşı öncesi ve sonrasındaki haftaların birinde 40°C bulan ateşle 3 defa hastalandım. ) İnşallah araya katar hallederiz. Fayans benim için de ilk olacak. Su istediğimiz yönün tersi bir noktada birikebilir. Garanti veremem :tamam1

Son düzenleme:
@fide hocam hayırlı olsun. Benim aklıma takılan bir husus var. Buranın ısınması için bir çözüm düşündünüz mü? Coğrafi konum olarak kışlar soğuk ve yağışlıysa ise yol yakınken bunuda plana dahil etmek lazım. Kendi tecrübelerime dayanarak şunu kesin söyleyebilirim kalın kazak yün içlik kombinasyonu sadece lokal çözüm olabiliyor.

Depo genel olarak sıcak oluyor. İki kış önce -7°C gördük ama bu sene henüz 0°C görmedik.
3kw UFO ve 2kw Trotec ısıtıcım var. UFO dimm ayarlı Trotec termostatlı.

İki oda olarak bölünce dış cephesi az olan bölümü kullanmayı planlıyorum. Orayı ısıtmak daha kolay olacak inşallah.

Depo genel olarak sıcak oluyor. İki kış önce -7°C gördük ama bu sene henüz 0°C görmedik.
3kw UFO ve 2kw Trotec ısıtıcım var. UFO dimm ayarlı Trotec termostatlı.

İki oda olarak bölünce dış cephesi az olan bölümü kullanmayı planlıyorum. Orayı ısıtmak daha kolay olacak inşallah.
3KW UFO yerine yagli radyator tavsiye ederim. Ilk actiginda isitmasi biraz uzun suruyor ama UFO gibi sadece baktigi yeri kavurmak disinda tum ortami isitiyor. Yalitim iyi ise kapatsaniz bile icerisi uzun sure sicak kaliyor hem. Camlar cift degilse ic kismina cok ince naylondan cift cam gibi ikinci bir kat cekin, tamamen saydam olan cok incelerinden. Cerceveye tamamen yapistirip hava gecisini engellerseniz cok farkettiriyor isi olarak. Camlarda kesinlikle buhar olusmuyor, o kadar farkediyor yani.

Merhaba hayırlı olsun,
Tuvalet borularını pimaşları gizliyeceksiniz değil mi?, birde su çekmiş duvarlar su sızıntısı olabilir kaynağını bulup onarmak gerek gibi.

Merhaba hayırlı olsun,
Tuvalet borularını pimaşları gizliyeceksiniz değil mi?, birde su çekmiş duvarlar su sızıntısı olabilir kaynağını bulup onarmak gerek gibi.
PVC boru alçıpan ile gizlencek. YApılacak çok iş olduğu için ona sıra gelmedi.
Duvardaki su sızıntısının kaynağı tamir edildi. Şu anda rutubet vb sıkıntı bir durum yok. Sadece geçmişten kalan izler var.

PVC boru alçıpan ile gizlencek. YApılacak çok iş olduğu için ona sıra gelmedi.
Duvardaki su sızıntısının kaynağı tamir edildi. Şu anda rutubet vb sıkıntı bir durum yok. Sadece geçmişten kalan izler var.
Pimaşları alcıpan ile gizlerken ses izolasyonuna da dikkat etmek gerekli sürekli şar-şur diye su sesi gelebilir.

Sadece yağmur yağdığında su sesi gelecek. PVC boru çatıya ve balkonların su giderine bağlı. Bina için lavabo/duş giderine bağlı değil.

Herhalde malzemesi sizden olmak kaydıyla ,bu işlerin hepsini yapacak bir usta tutsaydınız 7-8bin bine bile yaptıramazdınız

Herkes nasıl olacak diye beklerken, bitmiş hali bir geliyormuş galericinin muhabbet ofisi gibi :) koltuklar, masa, sehpa, vitrin ve mini buzdolabı :) . Arkada da düğmeli makam panosu. Akvaryum da olur.

Bir masa için yeni konu açmayıp fidenin konuya salça olayım dedim. :)

Bende iş yerimdeki teknik odaya uzun zamandır planladığım masayı yapmaya başladım.

20240110_120841.jpg

Forum istatistikleri

Konular
5,989
Üyeler
2,517
Son üye
Dzenit

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back