Yeni Atelye, Tasarım, Kurulum ve Verimli Kullanım

Ben örnek olsun diye yazmıştım. Mutlusan firmasının hissedarı değilim :)
Benimde klemsan ile bir bağım yok : )) sadece ikisinede dokunmuş biri olarak klemsanın daha pürüssüz esnek bir yapısı var ayrıca kanal içine takılan kablo ayracı klemansanda deneyimleme şansım oldu çok güzel tutunyor kanal içinde güç ve kumanda kablolarını ayırmaktan çok işe yarıyor kablo ayracı.

Mesela şunu alıp ortadan boydan boya kessem, iki tane 100 mm derinlikli kablo kanalım olur

1707673914926.png

Kablo asmak icin benim cozumum su. Tekli PVC boru kelepcelerinden duvara bir sira yere paralel olacak sekilde monte ettim. Altina da onlarin ortasina gelecek sekilde kaydirarak ikinci bir sirasi dizdim. Cok ince kablolar disindaki kablolari rahatlikla buraya siralayabiliyorum. Ince kablolarda kapakli kutularda bekliyor maalesef. :hihi1:

Çok kalın ve ağır kablo taşımaz, ama kabloların çoğu ağır değil. Mesela bende bir sürü şu tarz kablo var:

1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu çatal pabuç
1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu barrel konnektör
1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu lehimli çıplak uç

0.25 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu dupont konnektör

vs vs

Çok kalın ve ağır kablo taşımaz, ama kabloların çoğu ağır değil. Mesela bende bir sürü şu tarz kablo var:

1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu çatal pabuç
1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu barrel konnektör
1.5 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu lehimli çıplak uç

0.25 mm2 1 m boyunda, bir ucu banana, diğer ucu dupont konnektör

vs vs
Amazon'da soyle urunler var, 3D yazicidan benzeri cikarilabilir belki.

3D yazıcı ile şöyle bir kablo rafı yaptım. Benij lojik analizörün podları için kullanıyorum ve bir dolap kapağına bağlı :katil2:

1707674844324.jpeg

Bir de şöyle birşey var. Acaba kaç tane sattılar merak ediyorum. Herhalde buna asılan kablonun özdirenci kafadan yarı yarıya azalıyordur, o kabloyla yapılan ölçümün toleransı bile iyileşiyordur.

:sinek1:

1707675096785.png

Bir de şöyle birşey var. Acaba kaç tane sattılar merak ediyorum. Herhalde buna asılan kablonun özdirenci kafadan yarı yarıya azalıyordur, o kabloyla yapılan ölçümün toleransı bile iyileşiyordur.

:sinek1:

30371 eklentisine bak

Gorunce aklima bu geldi nedense. :gulus1: :gulus1:

Mesela şunu alıp ortadan boydan boya kessem, iki tane 100 mm derinlikli kablo kanalım olur

30369 eklentisine bak
Ince kablolar icin fircali olanlari kullaniyorlar galiba.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,073
Üyeler
2,542
Son üye
coskuncinar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back