Komponent stok takip sistemi için veritabanı tasarımı

Screenshot 2023-12-07 at 01-29-19 openstockmate - Google'da Ara.png

çakışmaları hallettim :D biraz karışıklık yaratmıştım abi en son senin sunucuya yollıyacagım zaman sorunlar çıkmıştı şimdi hatırladım tek kişi çalışmanın avantajı değişiklik özgürlüğü sanırım

Congratulations!:D

Ekler

• Ekran Görüntüsü - 2023-12-07 02-37-28.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-12-07 02-37-28.png
    62.4 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
tamamda bunlar satış sitesi biz parça istifleme yapıyoruz
Istifleme dedigin depolamak icin bir standart olusturmak degil mi? Adamlar kendi depolarinda nasil tutuyorlar saniyorsun? KOmponentler icin olusturulmus hazir gruplar var iste. Senin yapacaginin aynisi.

daha çok kafamı karıştırı oralar yok iletken falan zaten bişey bildiğim yok ..

daha çok kafamı karıştırı oralar yok iletken falan zaten bişey bildiğim yok ..
Bilmene de gerek yok ki. Onlarin muhasebecileri de bilmiyor, merak etme. Hatta onune koysan %90'i kodunu soylemedikce ne oldugu hakkinda en ufak fikir bile yurutemez.

muhasebeciler odası duymasın :D
Duysun, onlarin isi bu degil ki, bilmek zorunda da degiller zatenn. Adam bu gun elektronik satis firmasinda calisir yarin gider sut urunleri satan firmanin isini yapar. Onlarin tek derdi hangi kodlu urunden kac tane gelmis, kac tane gitmis, aradaki fark stoktaki ile ayni mi? Bunlar birbirini tutuyorsa icerideki malin ne oldugunun bir onemi yok.

sorun harf küçük büyük de nerde :django.core.exceptions.FieldError: Unknown field(s) (subcategory) specified for Subcategory
@semih_s deprem olmuş azerbaycanda :D

olmadı yazarım baştan 3 - 5 satır zaten ben html de çok zorlanıyorum

Son düzenleme:
Istifleme dedigin depolamak icin bir standart olusturmak degil mi?

Amaç o değil. Amaç, herkesin kendi kategorileştirmesi için gereken altyapıyı oluşturmak. Direnç.net standardını beğenen olur beğenmeyen olur.

@nt eline sağlık. Ama django ve python kullanınca benim faydam olmuyor projeye. database için ne kullanıyorsun? postgresql mi? Bir de datasheet, resim ekleme işi nasıl oluyor? Doğrudan database'in içine mi yazıyorsun, yoksa bir dizine koyup sadece dizin adını mı saklıyorsun database'de?

teşekkürler abi data base kendi oluşturuyor walla bende bişey yapmıyorum onun için :D

bi yerde çakışma var anlıyamadım olmadı baştan yaparım zaten kodlar hazır iki üç satırı değiştiriyorum

database işi django içinde bizim projemizin settings.py dosyası var orda sunucunun bilgilerini giriyoruz
bu test aşamasındaki bilgiler
Python:
DATABASES = {
    'default': {
        'ENGINE': 'django.db.backends.sqlite3',
        'NAME': BASE_DIR / 'db.sqlite3',
    }
}
ben şuanda sadece url ekleme girdim zaten bi çalıştıralım önce biraz sen kullan abi sonra halka açarız
djangoda mediaroot var sunucudan ayrı saklıyor resimleri yani örnek ///tronik.org/images/picture_5.jpg gibi
hem mysql hem portsql kullanabiiliriz tamamen bize kalmış :)

Amaç o değil. Amaç, herkesin kendi kategorileştirmesi için gereken altyapıyı oluşturmak. Direnç.net standardını beğenen olur beğenmeyen olur.
Ben direnc.net i oldugu gibi kopyamak gerek demiyorum. Madem @nt malzemeleri bilmiyor orada malzemeler ve genel kategorileri var. Oraya bakarak bilgi sahibi olabilir. Ayrica herkes kendi kategorisini olustursun diyorsaniz da o zaman konu basligi yanlis. Bu tamamen genel amacli bir stok takip veritabani olur, komponent takibi olmaz.

) Her komponent için model, açıklama, üretici, kategori, paket, konum, ve stok miktarı girilebiliyor. Bu alanlar arasında kategori ve konum, hiyerarşik bir yapıya sahip. Örneğin kategori için Yarıiletken -> Power MOSFET veya Dijital -> Lojik -> Multiplexer gibi sınırsız seviyeye sahip bir yapı oluşturulabiliyor.
@Alt 255 burda yazıyor, hem yarın adamlar yeni bişey çıkarırsa napıcaz yenidenmi :)

html bu şekilde şu anda kategori ismi ve altkategoriyi admin panelinden ekliyebiliyoruz
@taydin abi bi video incelermisin doğrumu yanlışmı diye süslü parantezler db den otomatik çekiceği için o şekilde

Ekler

• Ekran Kaydı - 07-12-2023 10:44:34.webm
    1,006.4 KB
Son düzenleme:
tamam senin için "OpenStockMate" diye konu açıcam sonra söz :D

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,938
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back