RİGOL DHO804 mü Siglent SDS814X HD mi?

yasin533

Üye
Merhabalar kıymetli forum üyeleri. RİGOL DHO804 ve Siglent SDS814X HD arasında kaldım. Yurtdışı forumlarda daha çok Rigol DHO804 modelinin incelemelerini görüyorum.
Forumda iki cihazları kullananların olduğunu okuduym.Hangisini tercih etmeliyim sizce?Teşekkür ederim.

Bende DHO804 ve SD2104X Plus var. SDS814X HD ile ilgili de bir çok konuyu yabancı forumlarda okudum.

Her iki cihaz da giriş seviyesi için gayet iyi fiyat/performans cihazları. İkisinden de pişman olmazsınız bence. Günlük işlerde zevkle kullanıyorum.

Ben DHO804 için önemli özellikleri yazayım. SDS814X de güzel cihaz. Ancak, bende yok. Onun için forumda kullanan arkadaşlar yazacaktır.

DHO804:
+ Harici ekran bağlantısı
+ Android işletim sistemi
+ 12 bit ADC
+ DHO900 serisi ile aynı donanım (yazılımla kırılabiliyor, bant genişliği yükseltiliyor, lojik analizör ekleyenler var,...)
+ Küçük boyutlar
+ Pil, powerbank ile çalışma imkanı
+ En önemli özelliklerden birisi şebekeden izole çalışma imkanı (birlikte gelen izole power supply, powerbank, pil vb ile) (isterseniz yanında gelen topraklama kablosu ile şebeke toprağı referanslı da çalışabiliyorsunuz)
+ Ekranı 2,3,4'e bökerek aynı anda FFT, MATH kanalı, vb izleyebilme
+ Uzaktan erişim ve PCden izleme
+ En sevdiğim taraflarından birisi de VESA bağlantı portu sayesinde hareketli ayak takabilme (bknz fotoğraf. duvara monte, gazlı bir ayak ile çok pratik bir şekilde kullanabiliyoruz.)

1715002842222.png

sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

SDS814X hd de bende var lakin henüz çok yeni paylaşabilecek bir tecrübem yok
Ben de aynı ikilemde kalmiş idim dho804 de beğendiğim pek çok özellik olmuştu özellikle vesa bağlantısı ve hdmi çıkışı , estetik duruşu gibi ancak sds814X HD teknik açıdan daha üstün göründüğü için onu tercih ettim

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back