Roland Drum Set (Arıza Giderme, Restorasyon)

Ölçü aleti ile prizden 220 ölçtüğün kademede, probun birini prizdeki toprak iletkenine sabitle. diğer probla prizin bir deliğinde 220V, diğer deliğinde 3-5V ölçmen gerekir. Bu değerleri okursan durum topraklamanın sağlıklı olduğunu göstermez ama var olduğunu gösterir...
Dediğin gibi ölçtüm. 3.5v var prizde.

Cihazda iki tane ekran var. İkisinde de sadece vga var. İki kabloyu da high qualty kablolar ile değiştirdim. Ekranın biri 220v ile çalışıyor. Onu toprakladım. Diğeri adaptör ile çalışıyor. Onunda adaptörünü değiştirdim. Ekranları söküp ayrı ayrı laptopda denedim herhangi bir dalgalanma yok.
Sorun bilgisayarda yani... Smps i deneyebilirsin. Ekran kartını deneyebilirsin. Bilgisayarın power kablosundaki toprak kırılmış olabilir. Başka power kabloları deneyebilirisin.

Sorun bilgisayarda yani... Smps i deneyebilirsin. Ekran kartını deneyebilirsin. Bilgisayarın power kablosundaki toprak kırılmış olabilir. Başka power kabloları deneyebilirisin.
Sen konuya ortadan dalmışsın belli :katil2:
Söylediklerinin hepsini yaptım. Bir değişmediğim anakart kaldı bilgisayarda. Yazılımı başka bir bilgisayara yükleyip onuda deneyeceğim. Ama bir süre ara vermem gerek. Türkiye geneli teknik destek verdiğimden ilgilenmem gereken ve aciliyeti olan başka işler var. Bu iyi kötü çalışır durumda. Hiç çalışmayan makineler var. Onlara bakacağım.

Ben konuları karıştırmışım. Seni çarpan makine sanıyorum bunu...
O makineyi benim izin günümde usta yapmıştı.
Ertesi gün bu makine fena çarpıyor abi dedim "mümkün değil" dedi.
Gittik beraber bakmaya. Dokundum, hatta avuçladım makineyi ama gram çarpma yoktu.
Nasıl yaptın diye sordum. "Üstündeki bir sürü sigorta atmıştı, değiştirdim" dedi geçti.
Baktım detay vermeye çok hevesli değil gibi, bende üstelemedim.

Cihazda iki tane ekran var. İkisinde de sadece vga var. İki kabloyu da high qualty kablolar ile değiştirdim. Ekranın biri 220v ile çalışıyor. Onu toprakladım. Diğeri adaptör ile çalışıyor. Onunda adaptörünü değiştirdim. Ekranları söküp ayrı ayrı laptopda denedim herhangi bir dalgalanma yok.
Laptopta denerken aynı kabloyu kullanmışsındır :) . Hatta laptobu pc kasasının üzerine koyup denemişsindir.
Ekranlar birbirine parazit yapıyor olabilir mi? Benim bir vga monitör böyle bir parazit veriyordu. Kabloyu değiştirdim. iki kablo da milyoncudan alınmaydı ama sorun düzelmişti.

Laptopta denerken aynı kabloyu kullanmışsındır :) . Hatta laptobu pc kasasının üzerine koyup denemişsindir.
Ekranlar birbirine parazit yapıyor olabilir mi? Benim bir vga monitör böyle bir parazit veriyordu. Kabloyu değiştirdim. iki kablo da milyoncudan alınmaydı ama sorun düzelmişti.
Yok hocam elektroniğe nazaran bilgisayar donanımlarına daha çok hakimim. O yüzden bütün kombinasyonları denedim.

Kendi kablosu ve laptop ile yaptığım testte parazit yoktu. Yinede high quality kablo alıp laptop ile denedim ve yine sorun yoktu. Sonra kendi adaptörü ile denediğimde de sorun yoktu ama yinede güvendiğim bir adaptör ile değiştirip yerine taktım. Dışarda sorun yapmayan ekran yerine takılınca parazit yapmaya balşıyor.

Sonuç olarak iki şık kaldı elimde.
1- Priz değiştirmek
2- PC değiştirmek.
İlk fırsatta bu ikisini deneyeceğim.

Muhtemelen ekran kartı yetmiyor.
Yok abi o pek mümkün değil. Programın tamamı 45MB ve xp üzerinde çalışıyor. Taktığımız ekran kartı ise 2GB. Olsa olsa fazla geliyordur, Ben bu dandik oyunu oynatmam diye ego basıyordur :katil2:

PCyi oradan söküp uygun bir yerde farklı bir monitörle deneme imkanı var mı?

O anakart ile dandik bir monitörde benzer paraziti yaşadım. Tarama hızı düşük gibi çalıştı. Kablo değiştim biraz düzeldi ama yine aynı sorun devam ediyor. Daha önceki eski phlips monitorde böyle bir sorun yoktu. Bu ekran ise AOC..
Benim evdeki ekran da AOC. Sessiz ortamda cızırtı sesi çıkardığı duyuluyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,933
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back