e şimdi o 75TL olan filtreye güvenebilir miyiz
Tabii ki hayır.

Miele'ın kendi sitesinde aktif karbonlu koku filtreleri 3.500 TL iken,

Hiç bir süpürge filtrelerinde aktif karbon diye bir bilgi yok!

En uygun fiyatlı bu galiba. Buna uygun filtre düzeneği kurulabilir.

Ss-493e Duman Emme Fanı
10488 eklentisine bak

Aktif karbonlu filtrenin ucuz bir yolu yok gibi duruyor.

Bunun gibi ucuz olan fanların kendinizi psikolojik olarak iyi hissetmenize ya da havalandırması iyi bir yerde hobiciler için doğrudan solumanın önüne geçmeye yarıyor olabilir.

En ucuz filtre çözümü 500 TL ve buna bir de fan sistemi kurmak gerekiyor...

Şimdi dikkatimi çekti SF-AA serisi filtrelerde "Aktif karbon: Hayvan beslenen ve sigara içilen evler için ideal" diye bir bilgi var. Fiyatı da 250 TL

En ucuz filtre çözümü 500 TL ve buna bir de fan sistemi kurmak gerekiyor...
Birde bu filtreleri düzenli aralıklarla değiştirmek gerekiyor. Oldukça masraflı bir iş. Ama sabah akşam buna maruz kalan kişi için şart gibi birşey. Gerçi hiçbir göz koruma ekipmanı kullanmadan kaynak yapan insanlar ülkesi burası.

Hakko'nun Sigara dumanını filtreleyen her sistem bu iş için oldukça ideal.
Bir de şu grafik dikkatimi çekti buraya bırakayım.

10483 eklentisine bak

Hakko'nun paylaştığı grafiğe bakılırsa sigara dumanını filtreleyen her sistem bu iş için oldukça ideal. Sigara dumanı 0.1 ila 1 µm partükül içeriyor. Bi ise 0.3 ila daha üst boyutlu partüküllerden kurtulmak istiyoruz.

Hakko'nun Sigara dumanını filtreleyen her sistem bu iş için oldukça ideal.

Hakko'nun paylaştığı grafiğe bakılırsa sigara dumanını filtreleyen her sistem bu iş için oldukça ideal. Sigara dumanı 0.1 ila 1 µm partükül içeriyor. Bi ise 0.3 ila daha üst boyutlu partüküllerden kurtulmak istiyoruz.
evet o grafikte benimde dikkatimi çekmişti

Birde bu filtreleri düzenli aralıklarla değiştirmek gerekiyor. Oldukça masraflı bir iş. Ama sabah akşam buna maruz kalan kişi için şart gibi birşey. Gerçi hiçbir göz koruma ekipmanı kullanmadan kaynak yapan insanlar ülkesi burası.

250 TL olan orijinal miele filtre işe yarıyorsa senelik olarak güncellenebilir.

Bu filtre işe yaramaz. En az 3 mikron da işe yarar diyor.

1621163252197.png

Fakat Bosch'un şu filteresi bulunursa iş görür gibi duruyor. Tam olarak profesyonel cihazlarla aynı tipte bir filtre.

1621163506428.png

hepa filtre dökümanlarında 1 ile 1.5 senede bir değiştirilir yazıyor

Tamam ama şahsen benim kullanım sıklığıma göre bu filtreyi senede 100-200 saat kullanırım. Bütün gün iş yerinde 8 saat lehim yapan biri ise senede 2000 saat kullanır. Yani benim her sene değiştirmeme gerek olmaz. Emiş kaybı yaşamıyorsam 3-4 sene gider...

Hımm Bosch'un bu modelinin uyumlu araç listesinde Türkiye de satılan bir araç yok. Amerikan pazarına üretilmiş gibi duruyor.

Tamam ama şahsen benim kullanım sıklığıma göre bu filtreyi senede 100-200 saat kullanırım. Bütün gün iş yerinde 8 saat lehim yapan biri ise senede 2000 saat kullanır. Yani benim her sene değiştirmeme gerek olmaz. Emiş kaybı yaşamıyorsam 3-4 sene gider...
evet ayrıca kulandıkça performanı artıyormuş tabiki kulanıma göre süre belirlenir bizim için daha uzun süreler gidecegi kesin

Çok ihmal edilen bir konu, yıllarca babam ve dedem lehim dumanına maruz kaldı. Dedemin kötü huylu tümör beynindeydi belki alakası yoktur fakat babamın burnunda çıktı çok şükür şu anda durumu iyi.

Çok ihmal edilen bir konu, yıllarca babam ve dedem lehim dumanına maruz kaldı. Dedemin kötü huylu tümör beynindeydi belki alakası yoktur fakat babamın burnunda çıktı çok şükür şu anda durumu iyi.

Geçmiş olsun.

Sizin için söylemiyorum, bir çokları kaderde varsa kaçış yok diyor. Bu tek başına çok anlamsız!

Dinimizde, kültürümüzde kumar günah ya da iyi sayılmaz. "İman ettim" diye kadere teslim olup, ihmal ile "zar atmanın" çalışkısını kimse görmiyor sanırım.

Bence bu konu tabii olarak çok ciddiye alınmalı.

https://urun.n11.com/akseusarlar/karbon-filtre-activated-carbon-filter-P274363428
1621167663347.png

şöyle bir ürün buldum üretici veya ürün kodu hakında her hangi bir bilgi yok ne kadar güvenilir hiç beli degil ama böyle bir filtre güzel olabilir daha fazla bilgi edinmek için şu araştırmayı okuyorumda ne kadar anlıyorum bilemiyorum

www.openaccess.hacettepe.edu.tr:8080/xmlui/bitstream/handle/11655/2657/45963342-8f70-4691-ae92-43f948e8402c.pdf?sequence=1&isAllowed=y

şu PM 2.5 filtreler bizim işimize yarar mı hala anlayamadım

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,978
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back