Tektronix 2440 Osiloskop Arıza

Bence de RAM pilleriin degistirip denemekte fayda var. Yoksa binlerce lira vermek gerek. Mantikli bir dizayni olmali. RAM uzerindeki datalarin sifirlanmis oldugunu gorunce alet kendi kalibrasyon programini calistirip sunu yap, bunu yap diye bir yonerge seti getiriyor olmali. Bu islem sonunda diagnostik tekrar calisip ok ya da fail der zaten. RAM'larin icinde minnak saat pili vardir muhtemelen. Bilgisayarlarda da bir ara oyle BIOS'lar vardi kutu seklinde. Icinde saat pili vardi.
Forumlarda hep ne kadar pahalı olduğu yazıyor ama arayın bakın ebay ve aliexpreste 3-5$'a satılıyor işte, yanılıyor muyum? Farklı bir paket mi acaba? 2 çeşidi var, muhtemelen pahalı olanın zaten dışardan pili değişebiliyor.

@DrFreeman Adam ayni onarimi yapmis. Pili degistirdikten sonra kalibrasyon otomatik calisti, bir sey programlamaya gerek yok gorunuyor. :dans1::dans1:

Son düzenleme:
Ben cihazdaki sramleri söktüm.
Bu cihazın maliyeti ne olur bana dönüş yapabilir misiniz?
Selamlar 2adet nvsramler DS1235A VEYA VEYA DS 1230Y bizde bulunan orijinal backuplarla programlanıp takılacak maliyeti maximum 100USD dir.İslemler sonrası butun test ler pass olacaktır.

Eğer sadece pil geriliminden dolayı selftesti geçmiyorsa. Yani ramlarda veri kaybı yoksa. Üniversal eprom programlayıcı ile rami okuyup, veriyi sağlama alıp, pili yeniledikten sonra veriyi tekrar yükleyip, rami yerine takıp denemenin hiç bir riski olmaz diye düşünüyorum.

nv deki datalar bozuldugu icın zaten testleri gecemiyor.Birkere data kaybı olduysa yeni nvsram lere eskisinin datalarını kaydetseniz dahi olmaz.

Maliyet yaklasık 100USD orijinal backup yuklenecek ve hersey normale donecek chipler dahil fiyat

@monzamicrowave bende Tektronix 2430A var. Kanallardan birinin attenuatör seramiği kırılmış dolayısıyla çalışmıyor. Bunun parçası da var mı? Yerinden söktüğüm parçanın kodu 119-2342-09 idi.

ilk iş tüm enerji hatlarındaki voltajları kontrol etmek olmalı. bu eski makianalarda kond. kuruması gibi sebeplerle güç kaynağı sorunu çok oluyor. bir tane power hattı 2-3 volt düşünce alet her türlü saçma hatayı verebilir.

@monzamicrowave bende Tektronix 2430A var. Kanallardan birinin attenuatör seramiği kırılmış dolayısıyla çalışmıyor. Bunun parçası da var mı? Yerinden söktüğüm parçanın kodu 119-2342-09 idi.
Sercan bey selamlar,ATT nizi buldum resimlerinide gönderiyorum.
IMG_4074.JPG
IMG_4075.JPG

Çok teşekkürler, ücretini de paylaşabilir misiniz?

@monzamicrowave Hazır bu işi yapan birini yakalamışken sorayım :) Spektrum analizörü pazarı nasıl? Elinize bozuk gelip tamir ettiğiniz, uygun fiyata sattığınız oluyor mu? Sarı siteden bakıyorum ama fiyatlar cezbetmiyor.

Sercan bey selamlar. ATT yi alacakmısınız ayırayımmı? bilgi verirseniz sevinirim.Saygılar.
Yanlış anlamayını dürüst olduğu sürece kimsenin ticaretine bir lafım yok. Sonuçta hergün satan bir parça değil fakat o fiyat benim için çok yüksek. Birisi 200 USD teklif etse, çalışan ATT'si de dahil komple cihazı veririm.

Yanlış anlamayını dürüst olduğu sürece kimsenin ticaretine bir lafım yok. Sonuçta hergün satan bir parça değil fakat o fiyat benim için çok yüksek. Birisi 200 USD teklif etse, çalışan ATT'si de dahil komple cihazı veririm.
Sercan bey selamlar olur ben size 200USD veririm benim isyerine getirebilirmisiniz saygılar

@monzamicrowave Hazır bu işi yapan birini yakalamışken sorayım :) Spektrum analizörü pazarı nasıl? Elinize bozuk gelip tamir ettiğiniz, uygun fiyata sattığınız oluyor mu? Sarı siteden bakıyorum ama fiyatlar cezbetmiyor.Elimizde 60 GHZ ye kadar cesitli marka spectrum analyzer var sizin tercih ettiginiz fiyat/performans tipini soyleyebilirseniz
bir tane bulablliriz.Saygılar.

Adresim:Bereketzade mah.SairEsrefpasa sok.Nurlu han no:11 kat:6 Beyoglu/Ist MONZAMICROWAVE teİ:542 623 13 35

Sercan bey selamlar olur ben size 200USD veririm benim isyerine getirebilirmisiniz saygılar
Cihaz lazım olur diye ara sıra gittiğim şehir dışındaki köy evinde, aşağıdaki konuda geçtiği hali ile duruyor. Konuyu inceleyein, eğer teklifiniz ciddi ise bir sonraki gidiş gelişte getirtirim.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back