LM1875 Amplifikatör

athenas0arrows

Aktif Üye
Daha öncesinde forumda konusu bulunan Mr. yamyam tasarımı bir lm1875 amp tasarımı vardı kaynaklar dosyalarını ulaştım forum sayesinde @DrFreeman sayesinde dry film baskı işlemlerini öğrendim. @Gokrtl bu amfiyi yapımını tamamladı olarak biliyorum. yapımı ve kablolama konusunda yardımcı olabilir misiniz

Ekran görüntüsü 2023-07-28 205916.png

Ekran görüntüsü 2023-07-28 210552.png

Ekran görüntüsü 2023-07-28 210608.png

amp, ton kontrol ve loudness pcb'leri daha sonrasında revize edilmedi diye biliyorum projenin aslında olan lineer güç kaynağı yerine elime şuanlık 2x19v bir trafo yok 2 adet 19v laptop adaptörleri ile tamamlamayı düşünüyorum ilerleyen dönemlerde lineer bir güç kaynağı ile değiştirebilirim ama şimdilik değil pcb basımlarımı tamamladıktan sonra paylaşımlarını yapacağım

Pcb yi tamamla kablolamasına bakarız.

Ben yanlış hatırlamıyorsam çıkışında 15w ölçmüştüm. Timur abide orijinal LM1875 entegreler var. Tavsiyem ondan alın.

TDA2030'a gore avantajlari neler bu entegrenin? 2030'un devresi daha basit gibi geldi. diyaudio'da hangisinin daha iyi olduguna karar verememisler.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back