Anakart kontrolü ve kasası parçalanmış laptop

nt

Emekli
selamlar elimde acer laptopum ortasınıf bir laptop amd işlemcili iyi anakartlı kullanmak istiyorum en azından kendime cloudserver yapabilrim hiç bişey yapamazsam kasası parçalandı ki bu çok normal insan gibi davranmadım bunu nasıl yeniden değerlendirebilirim
anakartı nasıl kontrol edebilirim herhangi bir devresinde sorun varmı diye (hiç anlamıyorum elektirik ve elektronikden)
internette satılan çançinçon kasalar kalitesiz görünüyor bu sorunu yaşıyanlar deneyimleri aktarabilirse sevinirim

1691868418166.png

• Beğen
Reactions: nt
sorun olmıyacak olsa bu gerçekten güzel bir proje ama bunun için üst düzey elektronik bilgisi lazım ben ancak ampül değiştirebiliyorum
Anakart konusunda hala önerinizi bekliyorum iyi bir usta varsa önerirseniz sevinirim sadece kontrol ettirmek istiyorum
Elektronik olarak göründüğünden daha kolay. Kabloları uzatıp kısaltmaktan ibaret çoğu şey. Yalnız kendin-yap kasanın işçiliği göründüğünden daha zordur. Günlerce uğraşın sonunda ortaya çirkin bir şey çıkabilir. İşe laptobu parçalarına ayırıp kasasının dışında çalıştırarak başlayın. Sonrası göze daha kolay görünür.

• Beğen
Ikinci el sitelerinde ya da yedek parcacilarda orijinal kasa bulmak mumkun. Kasayi alirsaniz toplamanizda yardimci olabilirim. Izmir'de oturuyorum ben de. Su tur debug kartlari ile anakart kontrolu de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bizim evde yerel kanallar (uydu bağlantısı) sağlıklı çalışmıyor. Bende hiç bir zaman uğraşmadım çünkü televizyon izlemiyoruz.

Fakat film, youtube, dijital içerik filan izlemek istediğimizde salonda TV kurulumu güzel oluyor. 3D, 120Hz destekli LG televizyonum var ama 10 yıllık olduğu için ethernet, WiFi desteklesede artık doğru düzgün çalışan bir uygulama kalmadı.

Bende de i5 notebook vardı ve aşağıdaki gibi bir çözüm geliştirdim. Klavye olarak da bit pazarından dark marka bir cihaz denk gelmişti onun klavyesini bağladım. Eskiden yarım akıllıydı, artık en akıllı benim TV oldu. :D

20230816_235428.jpg
20230816_235503.jpg
20230817_000429.jpg
20230817_000433.jpg

16929675524681596421046427730876.jpg

Ahşap kasa yaparak 11 yıllık laptopu masaüstü bilgisayara çevirdim. Ekran kırık, kaporta pert, disk bozuk, pil bitik ve menteşeler tutmuyordu. Şu anda çocuklar 3 yıldır bu haliyle kullanıyor. 120gb SSD ve 4gb DDR3 ram var. Pandemi döneminde zoom üzerinden çok işe yaradı.

1692969081712.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back