Cep telefonundan internet paylasimi - No internet secured

Mikro Step

Kıdemli Üye
Eve internet almadim. Interneti, cep telefonundan internet erisim noktasini aktiflestirerek kullaniyorum.

Fakat eziyetli olmaya basladi.

PCyi wifi ile cep telefonuna baglandigimda

No internet, secured

mesaji veriyor.

Telefonu restart ediyorum tekrar internet paylasimini aciyorum sorun duzeliyor biraz sonra geri gidiyor. Bazen de saatlerce sorun olmuyor.

Neden boyle bir sorun yasiyorum?

Eve internet almadim. Interneti, cep telefonundan internet erisim noktasini aktiflestirerek kullaniyorum.

Fakat eziyetli olmaya basladi.

PCyi wifi ile cep telefonuna baglandigimda

No internet, secured

mesaji veriyor.

Telefonu restart ediyorum tekrar internet paylasimini aciyorum sorun duzeliyor biraz sonra geri gidiyor. Bazen de saatlerce sorun olmuyor.

Neden boyle bir sorun yasiyorum?
telefon'ın internet paylaşım ayarlarında 2.4G ve 5G ayarı var mı?
Benim bilgisayarım 5G internete bağlanmak istemiyor bunu çok yaşıyorum telefonun üstündeki bildirim çubuğunu aşşağı indirip oradan interneti paylaştığımda 5G olarak açıyor benim ayarlara gidip onu 2.4G yapmam gerekiyor

Oyle bir ayar gormedim. Bulamadim da. Zaten telefonum 4G diye biliyorum.

.. mini usb wifi adaptörü başka bir usb porta takın..
belki düzelir.

Sorunun sebebini bilmiyorum lakin usb veya bluetooth üzerinden internet paylaşmayı deneyebilirsiniz bluetoothda hiz problemi olacaktır diye tahmin ediyorum
Bir baska alternatif usb uzerinden aldıgı interneti wifi olarak dağıtabilen modemler var onlar da bir seçenek

Sorunun gerçek çözümü ise her şey olabilir
.. mini usb wifi adaptörü başka bir usb porta takın..
belki düzelir.
Bu da güzel bir fikir kesinlikle denemeye değer

Şunları da denemekte fayda var tabi

Ozellikle ağ baglantısını sıfırlamak benim saçma sapan network sorunlarımı çözmüştü birkaç sefer

@132kHz Ilk sorun ciktiginda deneyeyim.

Biraz once PC de beim telefon wifisini unutmasini istedim.
Wifi AG da adimi ve sifremi degistirdim. Yeni aglari bulmasin istedim. Yeni ismime baglandim. Simdilik sorun yok.
Bakalim tekrarlayacak mi?

Bu arada 132Khz neyin frekansidir?

Oyle bir ayar gormedim. Bulamadim da. Zaten telefonum 4G diye biliyorum.
internet paylaşım ayarlarında;
WhatsApp Image 2023-12-10 at 10.57.56 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-12-10 at 10.57.56.jpeg

benim telefon sürekli 5G yayın yapmak istiyor ben sürekli 2.4 ayarlıyorum.

@132kHz Ilk sorun ciktiginda deneyeyim.

Biraz once PC de beim telefon wifisini unutmasini istedim.
Wifi AG da adimi ve sifremi degistirdim. Yeni aglari bulmasin istedim. Yeni ismime baglandim. Simdilik sorun yok.
Bakalim tekrarlayacak mi?

Bu arada 132Khz neyin frekansidir?
Power integrations lytswitch 6 flyback kontrolcüsünün anahtarlama frekansı proje olarak sabit akım led driver yapmaya çalişirken picprojede hesap açmiştim datasheetler önümdeyken aklıma o geldi
Projeyi hala yapamadım bu arada ama kararlıyım yapacağım kontrolculeri temin ettim karkas ile ferrit de temin ettim ama ikisi de ee25 olmasına ramen uymadı biri ee2506 diğeri ee2507 imiş milimetre farkıyla girmediler karkasa bu vesileyle sormuş olayım eğer trafoyu ihtiyacimdan daha büyük seçer az sarım sararsam ne dezavantajı olur belki iki farklı kesitte tel temin etmemek için primer ile sekonderi aynı çapta sararım

Büyük ihtimal telefon kaynaklı kronik bir sorundur. Dün annemin Oppo telefonundan internet paylaştım. Kendiliğinden internet gitti, mobil inteneti aç kapa yapıyorum bir türlü olmuyor.. Yeniden başlattım düzeldi.

Arkadaşımda Redmi var. İşyerinde pcden internet paylaşımı olan ağa bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor. Ama genelde bağlanmıyor. Benim telefon Huawei ve genellikle sorunsuz bağlanıyor.

Harici bir 3G wifi cihazı ve sim kart daha iyi bir çözüm olur.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back