DVD den USB ye aktarma Handycam

karavela

Aktif Üye
Eski Sony handycam ile çekilmiş DVD rw ler var. Eski laptoplarda okumayı denedim boş gözüküyor. Sony handycam de izleyebiliyorum ama içi dolu bunları bilgisayara nasıl aktarabilirim bir yolu var mı?
RCA dönüştürücüsü var onu USB capture dönüştürücü ile USB haline getirebilirim ama sadece görüntü mü yansıtıyor anlamadım ben USB bellege aktarmak istiyorum.
Bunun kendi USB si varmış ama bizde yok. Aşağıya koyduğum resimdeki girişleri var. Yuvarlak olan giriş için kablo araştırdım 1200 TL civarı çıkıyor. Diğer giriş şarj için çok farkli bir giriş o da. Ondan veri çekmem mümkün mü?Ucuza nerelerden bulabilirim ya da Aktarmak için de bildiğiniz başka yol var mı?

Ekler

• IMG_20230627_234745.jpg
    IMG_20230627_234745.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20230627_234654.jpg
    IMG_20230627_234654.jpg
    248.8 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20230627_234708.jpg
    IMG_20230627_234708.jpg
    324.8 KB · Görüntüleme: 76
Ben eskiden aşağıdaki linkteki cihazı kullanmıştım. Bilgisayara programını yükleyip kasetten PC ye dvd yada vcd olarak aktarıyorsun. Sonra ister CD ye yazarsın, ister usb ye kopyalarsın. Kullanım detaylarını pek hatırlamıyorum. Çok uzun zaman oldu. Google da yada youtube da "video capture" olarak aratırsan bolca seçenek çıkacaktır.

Easycap Dc60 Utv007 Chip Vhs Mini Dv Kaset Rca Usb Capture Kartı 249,00 TL yerine 189,90 TL

Eski Sony handycam ile çekilmiş DVD rw ler var. Eski laptoplarda okumayı denedim boş gözüküyor. Sony handycam de izleyebiliyorum ama içi dolu bunları bilgisayara nasıl aktarabilirim bir yolu var mı?
RCA dönüştürücüsü var onu USB capture dönüştürücü ile USB haline getirebilirim ama sadece görüntü mü yansıtıyor anlamadım ben USB bellege aktarmak istiyorum.
Bunun kendi USB si varmış ama bizde yok. Aşağıya koyduğum resimdeki girişleri var. Yuvarlak olan giriş için kablo araştırdım 1200 TL civarı çıkıyor. Diğer giriş şarj için çok farkli bir giriş o da. Ondan veri çekmem mümkün mü?Ucuza nerelerden bulabilirim ya da Aktarmak için de bildiğiniz başka yol var mı?
Sony nin kabloları özeldir , başka çıkışı varmi mesela iee1394 gibi birde model nosu kaç.

Kamerada USB baglantisi varsa Playmemories Home isimli yazilim ile yapiliyormus.

USB baglantiniz yoksa eger @Gokrtl 'in bahsettigi capture karti ve ucretsiz video kayit programi ile halledebilirsiniz. OBS ve VLC iyidir.

Baglanti kablonuz yoksa sunu alabilirsiniz.

Son düzenleme:
dvd leri bilgisayarda izlemek için kamerada dvd leri sonlandırmanız gerekli fakat nasıl yapıldığını unuttum. Kullanma kılavuzunu bulabilirseniz nasıl yapıldığı yazıyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back