Ender 3 S1 Plus İlk Sorun

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum. Dün akşam yatmadan önce baskı başlattım. Kısa süre sonra tabla nasıl olmuşsa olması gerekenden daha fazla yükselmiş. Tablayı tutan dört tane kırmızı somunun dördü de yerinden çıkmış. Yay çeliği tablanın ise üzerinde çok derin çizikler oluşmuş. Kullanılamaz durumda.

Bazı sıkıntılardan kurtulalım diye model yükselttik ama sanırım bildiklerimizi unutup bu yazıcıyı baştan öğreneceğiz.

20230628_084314.jpg

Sorunu çözdün mü? Bu aralar 3d yazıcı almayı düşünüyorum. SLA bakıyordum ama hem reçine çok pahalıya geliyor hemde parçalar kırılgan oluyor diyorlar. FDM yazıcılar arasından da bu model cazip geliyor. Son durum nedir memnun musun?

Sorunu çözdün mü? Bu aralar 3d yazıcı almayı düşünüyorum. SLA bakıyordum ama hem reçine çok pahalıya geliyor hemde parçalar kırılgan oluyor diyorlar. FDM yazıcılar arasından da bu model cazip geliyor. Son durum nedir memnun musun?
Çelik tablayı çöpe atıp cam tabla aldım. O sorunu çözdüm gibi ama şimdi başka sıkıntım var.
Biraz garip bir örnek olacak ama aklıma bu geldi.
Bir tane tabut bastığını düşün. Tabutu düz olarak değil yüz üstü yerleştirmiş ol. Dört tane kolu tabla zemininden yukarıda kaldı. Dolayısıyla destekli basmak gerek. İşte ben bu destekleri verdiğimde dört kola da destek çizmeye başlıyor. Yaklaşık yarısına geldiğinde desteklerden ikisi bozuluyor, diğer ikisi sapasağlam devam ediyor.
Bu aralar pek baskı yapmıyorum, zaman da ayıramıyorum. O yüzden soruna henüz çözüm bulamadım.
Bir de @Endorfin35+ 'e sor. Taze baskıcı o. İlk Ender 3 S1 Pro aldığı gün profesyonel baskı almış. Bu sıralar ne alemde bilmiyorum bende.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,911
Üyeler
2,500
Son üye
Muhammet Salih Albayrak

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back