google arama sonuçlarımdaki dolandırıcı siteler

yesilu

Aktif Üye
son zamanlarda farkettim, google aramalarımda ilk birkaç sonuç aramayla alakalı., altlarda fr cz uzantılı bir sürü dolandırıcı site var, site başlığı altında da aramayla ilgili başka sitelerden alınmış yazılar var. tarayıcıma virüs mü bulaştı acaba...

Screenshot_20230412-135511.png
Screenshot_20230412-135511.png

Sende bir sorun var gibi görünüyor.
aslında bende de böyle saçma şeyler çıkıyor ama sadece aradığım şeyin bulunamaması durumunda çıkıyor.

google.png

üst sıralar bende de aynı ama bbc.com dan sonra başlıyor dolandırıcı sonuçlar. google bunları engelleyemiyor mu, ve başlığın altında nasıl konuyla ilgili sahte bir metin görüntüleyebiliyor, bana ilginç geldi...

Bir de yönlendirme yapan farklı domainler çıkıyor.

Örneğin bilgisayar aradınız,
kelepirnotebookvar.com
gibi bir domain görünüyor. Tıklama ile başka siteye gidiyoruz. Bilmem kaçıncı kişisiniz ödül kazandınız veya gerçek bir alışveriş sitesindeki ürüne gidiyoruz

Screenshot_20230412_143123_com.google.android.googlequicksearchbox_edit_113925045580011.jpg

Telefondaki chromeda reklam engelleyici yok ya bu yüzden reklamlı linler çıkıyor olabilir.

neyse, herkeste varsa virüs değil demekki, tıklamadıkça sorun olmayacak sanırım...

Reklamı bakıp gemi alacakmışız. Seri sonu satılmayan gemilerden 3..5 tane sardıralım :)

Bazen Dubai gökdelenleri düşündüğünüzden ucuz olabilir diyor.
Screenshot_20230412_171042.jpg

Son düzenleme:
Yanında (+) işareti olanlar bir eklentiden kaynaklı. Sürücü güncelleme programları, bedava indirme programları vb programlar bu tarz eklenti kurabilir.

İsmi yabancı gelen tüm uygulamaları kaldırın. Tarayıcı eklentilerini de kontrol edin.

Bot basılmış gibiler.

Duckduck go kullanıyorum pek memnun olmasam da gizlilik vaatleri beni çekiyor.
Bunun haricinde de Bing bence Chrome' dan daha iyi bir arama moturu, ben onu kullanıyorum.
Son olarak nadir olsada Bunlar haricinde dizi, film, cracklı uyguluma vb. amaçla yandex kullanıyorum çünkü diğer arama motorları yandex kadar özgür değil bu konuda, manuel olarak engellediklerinden yani karalisteye aldıklarından bir çok siteyi sana göstermeyebiliyor. Yandex' i de aslında sevmiyorum, sevmemenin sebebi ne bileyim tasarm konusunda pek iyi gelmiyor, alışamadım. Çocukların hatrına evliliği sürdüren aile gibiyim kendisiyle.

Son düzenleme:
Ublacklist isimli eklentiyi yukleyin. BUna harici ontanili listeler de import edebiliyorsunuz. Ayrica Google arama sonuclarinda cikan sitelerin isimlerinin yaninda "bu siteyi gosterme" diye secenek geliyor. Istemediginiz siteleri karalisteye alip bir daha gormuyorsunuz. Birde bademsavar eklentisi var. Bu da sacma sapan yerli siteleri engelliyor.

Arama motorunuz google olmayabilir. Sonuçlaro google üzerinden gösteren fakat sonuçları istediği şekilde manipule eden bir siteye yönlendiriliyor olabilirsiniz.
Chrome linkine tıklama yerine masaüstünde bir html sayfa oluşturun. Bu sayfayı tıklayıp çalıştırın. sonra google geçip aynı aramayı yapın. Fark var mı bakın. Bir ara trojan benzeri bir kod benim tarayıcı linkimi modifiye etmişti. Bulana kadar kalaylamadığım yeri kalmadı. Sizde de buna benzer bir durum olabilir.

Ara ara bende göremeye başladım bu sonuçları.

Google kaynaklı bu sorun.

Üç noktaya tıklayarak geri bildirimde bulunun, ekran görüntüsü de ekleyin Google sonuçlarından çıkarsınlar.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14.1 KB · Görüntüleme: 65
Sonunda google'ı da bozduk demekki :katil2:

• Haha
Reactions: nt
Google'a bireysel olarak bildirim gönderebiliriz ama o bildirim ile ilgilenmeleri kısa zaman içinde olmayacaktır.
Kim bilir bir günde kaç milyon bildirim alıyorlardır. bu Cem Yılmazın esprisine benzer. "Koca kainat dönüyor... Şu Nurettin mi lan? Verin şunun bin lirasını" gibi bir durum :katil2:

Google search den zam olayına nasıl bir bağlantı kurup geçtin? :)

Google' a bildirsen de geri dönüş yapan yok, kendileri de sorunun farkında ama daha çözüm üretemediler.
Son zamanlarda bilgisayar korsanları sayısında baya bir artış var ve şirketler gözlemlediğim kadarıyla çok nitelikli siber güvenlik uzmanları arayıp duruyor etrafta.

Son bişey daha zam vermez bunlar başımızdayken, anca yalan dolanla açıkladıkları enflasyon farkını veriyorlar o da zam değil adı üzerinde enflasyon farkı, yine tek haneli buçuklu bişeyler görecez gibi. :confused:
asgari ücret 2003'den beri aynı.
sadece enflasyonla mücadelesi sürüyor o yüzden sayılar değişiyor.

Son bişey daha zam vermez bunlar başımızdayken, anca yalan dolanla açıkladıkları enflasyon farkını veriyorlar o da zam değil adı üzerinde enflasyon farkı, yine tek haneli buçuklu bişeyler görecez gibi. :confused:

Zam değil, doksanlı yıllardaki maaşın bugünkü değerini hesaplamaya çalışırken ortaya çıktı.

Google search den zam olayına nasıl bir bağlantı kurup geçtin? :)

Bir önceki mesajımdaki resimden.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back