Guvenlik kameralarinin konumu

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaslar merhaba. Ben bina girislerindeki kameralarin konumuna baktigimda kameralar bazen ortada ,bazen de koselere koyulmus. Bir binanin girisinin tavanini dikdortgen kabul edersek 2 adet kamera yerlestirirsek kisa kenarlarin ortalarina mi monte etmek mantikli, karsilikli koselere mi monte etmek mantikli yoksa komsu koselere mi monte etmek mantikli?

Hocam bunun neden kıyısıyla köşesiyle uğraşıyorsunuz ki? Burada mantıklı olan eldeki kamera ile kör nokta kalmayacak şekilde konumlandırmaktır.

Hocam kapının hemen üstüne 1 kamera koyup karşıya baktırırsan kameranın açısı kadar alanı görürsün. sağ ve sol köşeler kör nokta kalabilir.
Kapının hemen üstüne sırtı bir birine dönük 2 kamera koyarsan kameraların altı (yani kapının girişi) kör nokta kalır binanın köşelerine doğru görüntü alırsın.
Binanın 2 köşesine birer tane kamera koyarsan (mesafe çok uzak değilse) hem kapıyı iki ayrı kameradan görürsün hem ön cepheyi görürsün. Sadece köşe noktaların altı kör nokta kalır biraz.

Amaç kapıdan giren çıkanı takip etmekse kapı üstüne karşıya bakacak şekilde 1 kamera koymak yeter. Ama komple bina önünü görmekse köşelere 2 kamera koyarsınız. Bina büyük mesafe uzunsa 4 kamera kullanırsınız. Birinin bittiği yere diğer kamerayı koyarsınız.
Bina küçükse 2 köşeye 1 kapı üstüne 3 kamera ile çok iyi sonuç alırsınız.

Daha sabaha kadar olasılık yazarım ben :D

Hocam kapının hemen üstüne 1 kamera koyup karşıya baktırırsan kameranın açısı kadar alanı görürsün. sağ ve sol köşeler kör nokta kalabilir.
Kapının hemen üstüne sırtı bir birine dönük 2 kamera koyarsan kameraların altı (yani kapının girişi) kör nokta kalır binanın köşelerine doğru görüntü alırsın.
Binanın 2 köşesine birer tane kamera koyarsan (mesafe çok uzak değilse) hem kapıyı iki ayrı kameradan görürsün hem ön cepheyi görürsün. Sadece köşe noktaların altı kör nokta kalır biraz.

Amaç kapıdan giren çıkanı takip etmekse kapı üstüne karşıya bakacak şekilde 1 kamera koymak yeter. Ama komple bina önünü görmekse köşelere 2 kamera koyarsınız. Bina büyük mesafe uzunsa 4 kamera kullanırsınız. Birinin bittiği yere diğer kamerayı koyarsınız.
Bina küçükse 2 köşeye 1 kapı üstüne 3 kamera ile çok iyi sonuç alırsınız.

Daha sabaha kadar olasılık yazarım ben :D
Binanin onu degil binanin iç giris kismini kastettim. Kusura bakma yanlis anlattim.
Binanin kapisinin ustune koydum. Bir de karsi tarafin ortasina koydum. Bina girisi kucuk. Sanirim kor nokta kalmaz diye tahmin ediyorum.
Ama dediginize gore karsi koselere koysak daha iyiymis.

Şöyle düşün hocam. Nereye koyarsan koy kameranın kendi altında bir miktar kör nokta kalır. Baktığı yönde ise açısı kadar görür. Açısı dışında kalan her yer kör nokta.

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back