JLCPCB den sponsorluk alan var mı?

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Benim meşhur Demonte Güç Kaynağı pcb'sini çinde yaptırmak istiyorum.
JLCPCB ye girip yaptırayım dedim ama 670tl civarı tutuyor. Devrenin kesin çalışacağı belli olmadığından bu parayı vermek istemiyorum.
Daha ucuza yaptırabilmek için JLCPCB de sponsorluğu olan birinin desteğine ihtiyacım var.
Ölçüler: 100mm X 119mm (100x100 e sığdıramıyorum)
Yanlış anlaşılmasın PCB yi bedava yaptırmak istemiyorum. Bana sponsor olup bedavaya yaptırın - gönderin demiyorum.
Sadece size sağlanan indirimden yararlanmak istiyorum.

Ekran görüntüsü 2024-01-07 005301.png

Son düzenleme:
Uzerinde yeterince kafa yorarsan PCB yi kucultebilirsin. Useniyorsun gibime geldi.

Yeniden cizim yapman gerekir ama 4 katli pcb yaptirmayi dusunebilirsin.

Pcb yi iki sene içinde 4 defa çizdim. En küçültebildiğim hali bu abi. Daha küçüğü mühendislik gerektirir, yada işi gücü bırakıp beyin yakana kadar uğraşmak. Maalesef eskisi kadar boş vaktim yok. Ayrıca beşinci kez çizecek sabrımda yok.

Dört katlı daha önce çizmedim. Tecrübem yok. Olsada sanırım dört katlının fiyatıda farklı olur. En iyi ihtimalle ebatı küçültsem de fiyatı aynı kalır. Bir de bu güç kaynağı pcb'si olacağı için yolları daha da inceltmek istemiyorum.

Sponsor bulamazsam bu şekilde 670tl ye bastıracağım maalesef.

Ben ilk kez 4 katli pcb cizdigimde zaten pcb boyutlarim dusmustu bir de cok ucuza mal olmustu.
Sanki ozel bir indirim oldu ama sebebini anlamadim.

Bir sonraki projem de 4 katlı çizmeyi deneyeceğim söz. Ama bunu artık böyle halletmek istiyorum.

4 katlıda 2 dolara bastırmak için boyutun 50x50'yi aşmaması lazım.

Screenshot from 2024-01-07 01-22-11.png

JLCPCB'de eğitim programı ve marka avukatlığı diye iki farklı şey varmış. Eğitim programında pcbyi ücretsiz basıyorlar eğer başvurun kabul olursa diğerinde kupon veriyorlar. Aşağıdaki linkleri incelersen sana yardımcı olur.

Son düzenleme:
Pcbwayden sipariş verebilirim. Sadece gümrük ile işi halledebiliriz.
Genel olarak ben pcbnin toplanmış ve çalışan halini fotoğraflayıp kendi community sayfalarında paylaşıyorum. Bu sayede isteyen biri sipariş verebiliyor.
@Gokrtl Bu senin için sıkıntı olmaz sanırım.

Pcbwayden sipariş verebilirim. Sadece gümrük ile işi halledebiliriz.
Genel olarak ben pcbnin toplanmış ve çalışan halini fotoğraflayıp kendi community sayfalarında paylaşıyorum. Bu sayede isteyen biri sipariş verebiliyor.
@Gokrtl Bu senin için sıkıntı olmaz sanırım.
Yok sıkıntı olmaz da kesin çalışan bir devre olmadığı için başkalarının yapıp hüsrana uğramasını istemem. "Devre test edilmedi" gibi bir uyarı eklenebiliyorsa paylaşmakta hiç sıkıntı yok.

Sıkıntı yok. Benim çizdiğim hiçbir devre de denenmiş değil. Dizdikten sonra gerekli revizeyi yapar düzeltilmiş gerberi yükleriz.

Proje777 diye youtube da bir site vardı. Kontrol edermisin? JLCPCB sponsorluğunda video çekiyor.

Sıkıntı yok. Benim çizdiğim hiçbir devre de denenmiş değil. Dizdikten sonra gerekli revizeyi yapar düzeltilmiş gerberi yükleriz.
Tamam o zaman. Akşam eve geçince gerber atayım.

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back