Nameserver güncelleme süresi

mikron24

Aktif Üye
Siteyi başka sunucuya taşıdım Name.com üzerinden yeni nameserver ayarlarını yaptım.

Fakat 1 gün kadar geçmesine rağmen yeni sitedeki içerik gösterilmiyor. Hala eski sunucudan gösteriyor

Acaba bu kadar beklemek normal mi? Yayılma süresi ?? bu kadar uzun olur mu?

Şuradan yayılma durumunu kontrol edebiliyoruz. Hala eskisi aktif.

Son düzenleme:
Değişim 72 saate kadar sürebilir. Burada belirleyici olan, DNS çözümleme zincirindeki sunucularda ayarlanmış olan TTL değeri. Eğer zincirdeki tüm sunucularda TTL = 86400 ise süre 72 saati bulabilir. Ama artık genelde daha düşük TTL süreleri yapılandırılıyor.

Bir dahakine DNS sunucuları değiştirmeden, en azından kendi sunucu kayıtlarında TTL yi azalt, mesela 60 (1 dakika) yap. Veya minimum ne kadara izin veriliyorsa onu yap. Eğer daha önceki kayıt 86400 idiyse (1 gün), kaydı değiştirdikten sonra 1 gün bekle. 1 günün sonunda artık DNS sunucularını değiştiririsen, bekleme süren daha az olur.

Biraz bekledim, düzelmeyince destek talebi açtım, manuel olarak bir şeyler yaptılar. 10 dakika içinde düzeldi.

Sorun hosting firması kaynaklıymış. Aynı firmadan başka pakete geçmiştim. Firmanın sunucuları birlikte çalıştığından (ne demekse), yönlendirme, önbellek gibi durumlar nedeniyle eskisi gösterilmekteydi.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back