RAM üzerindeki direnç tamiri

fquer

Üye
Merhabalar, elimde soyle bir notebook rami bulunmakta lakin calismiyor. Uzerini inceledigim zaman bir direncin (sanirim direnc tam emin olamamakla birlikte) kopuk oldugunu gordum bunu nereden temin edip bu ramle bir sansimi deneyebilirim ? Yada duz lehim gecsem calisma ihtimali var midir ? Etkileri nasil sonuclanir ? Tesekkurler

Ekler

• 2022_03_14_17_35_IMG_0243.JPG
    2022_03_14_17_35_IMG_0243.JPG
    243.5 KB · Görüntüleme: 92
  • 2022_03_14_17_36_IMG_0244.JPG
    2022_03_14_17_36_IMG_0244.JPG
    320.9 KB · Görüntüleme: 87
Kondansatördür o direnç olmayabilir. Elinden geliyorsa yanındakini söküp multimetrenin kapasitör kademesinde ölç.
Muhtemelen 100nF bir kondansatördür. Özdisan da bulunur. Yada elinde başka bozuk ram var sa ondan transfer yap.

Kondansatördür o direnç olmayabilir. Elinden geliyorsa yanındakini söküp multimetrenin kapasitör kademesinde ölç.
Muhtemelen 100nF bir kondansatördür. Özdisan da bulunur. Yada elinde başka bozuk ram var sa ondan transfer yap.
Elimde multimetre yok ama bir yerden bulup deneyecegim tesekkur ederim.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back