Raspberry pi kırmızı led yanıyor ve kalıyor

şimdiye kadar çalışınca şimdi neden oldu diye düşündüm. şöyle ki ben en son kamera ile yüz tanıma kodu yazdım. öncedende yazıyordum ama bu sefer ki kod ağır geldi belki. Demek ki yüklü işlemde voltaj düşmesi yaşandı. Ya işlemciyi felan yaktık yada dediğiniz gibi çalışacak. inşallah bi an önce göndersinlerde deneyeyim. tamamdır sağol hocam
Adaptör geldiğinde deneyip sonuçları da buraya yazarsan sevinirim senden sonrakiler içinde bir cevap olur.

Orjinal adaptör geldiğinde muhtemel sorun çözülecektir ayrıca orjinal adaptör kablosuda çok önemli dandik ve ince kesitli bir kabloda voltaj düşümü olduğu için buda raspda sorun teşkil ediyor. Orjinal adaptör gelince tekrar imaj burn edin sd karta sonrasında çalıştırın sorun kalmayacaktır.
Orjinal adaptörüyle denedim. yok hocam çalışmadı. telefoncular pi'den anlamadığı için işlemci vb. değilse sd kart girişinden şüphelendiğim için sordum sd kart girişini değiştirmeyi denemeyi bile istemiyorlar. chat gpt yapay zeka büyük olasılıkla sd kart aktivitesinde problem olabilir dedi. içindeki sd kartta bozulmuş. Bir ara Karaköy'deki yada Perpa'daki tamircilere baktıracağım. Baktırırsam gene yazarım. Olmadı sağlık olsun artık. Keşke ram değiştirmeyi bilseydik ya. 1gb pi4 alıp 8gb'nin ram'i ile değiştirebilirdik. youtube'dan baktım. Yapanlar var ama zor bir işlem. gene de işe yarayabilir cihaz. powerbank bağlayıp kırmızı, yeşil ışık yanan fener olarak kullanırız :)

Son düzenleme:
Orjinal adaptörüyle denedim. yok hocam çalışmadı. telefoncular pi'den anlamadığı için işlemci vb. değilse sd kart girişinden şüphelendiğim için sordum sd kart girişini değiştirmeyi denemeyi bile istemiyorlar. chat gpt yapay zeka büyük olasılıkla sd kart aktivitesinde problem olabilir dedi. içindeki sd kartta bozulmuş. Bir ara Karaköy'deki yada Perpa'daki tamircilere baktıracağım. Baktırırsam gene yazarım. Olmadı sağlık olsun artık. Keşke ram değiştirmeyi bilseydik ya. 1gb pi4 alıp 8gb'nin ram'i ile değiştirebilirdik. youtube'dan baktım. Yapanlar var ama zor bir işlem. gene de işe yarayabilir cihaz. powerbank bağlayıp kırmızı, yeşil ışık yanan fener olarak kullanırız :)
Senin sd kart ile ilgili bir problemin var o halde zaten kırmızı ışık sabit yanıyor yeşil pır pır ediyorsa sd karta erişmeye calışıyor demektir.

Yuvasına pislik vs gitmiş olabilir bakıp kontrol et birde sağlam bir sd kart alıp formatlayıp tekrardan img atıp dene bu işlemlerde yanlış bir şey yapmamaya dikkat et. Birde böyle dene.

İmkanın varsa şu fotoğraf makinelerine takılan sd kartlarından al teknoloji marketlerinden filan. Çakması çok fazla bunların. Yüksek hızlı kapasiteli bir sd kart ile tekrar dene bence. Durduk yere neden yuvası vs bozulsun ki mantıksız ama adi sd kart bozulmuş olabilir .

Konuyu tam okuyamadım besleme gerilimlerini kontrol ettiniz mi raspbbery pi yi buck regülatorle beslerken regülatörün çıkışını onceden ayarlamayı unutan bir arkadaş piyi yakmıştı benzer şekilde kırmısı ışık yanıp kalıyordu diye hatırlıyorum pinin şematiğinden bakıp güç kısımlarını kontrol etmekte fayda var girişte bga kılıfta bir güç yönrtim entegresi var gibi hatırlıyorum onda sıkıntı olabilir

Senin sd kart ile ilgili bir problemin var o halde zaten kırmızı ışık sabit yanıyor yeşil pır pır ediyorsa sd karta erişmeye calışıyor demektir.

Yuvasına pislik vs gitmiş olabilir bakıp kontrol et birde sağlam bir sd kart alıp formatlayıp tekrardan img atıp dene bu işlemlerde yanlış bir şey yapmamaya dikkat et. Birde böyle dene.

İmkanın varsa şu fotoğraf makinelerine takılan sd kartlarından al teknoloji marketlerinden filan. Çakması çok fazla bunların. Yüksek hızlı kapasiteli bir sd kart ile tekrar dene bence. Durduk yere neden yuvası vs bozulsun ki mantıksız ama adi sd kart bozulmuş olabilir .
kontrol ettim temizledim. tekrar baktım yok çünkü sd karta geçmeden direk yanıyor yeşil ışık. ssd ile açılış yapmayı da denedim. o da olmadı. sd kart kalitesizde değildi. en yüksek hızlı kartlardandı. neyse hocam sizi de fazla yormak istemiyorum bu konuda artık. bir gelişme olursa haber vereceğim. çok teşekkür ederim.

Konuyu tam okuyamadım besleme gerilimlerini kontrol ettiniz mi raspbbery pi yi buck regülatorle beslerken regülatörün çıkışını onceden ayarlamayı unutan bir arkadaş piyi yakmıştı benzer şekilde kırmısı ışık yanıp kalıyordu diye hatırlıyorum pinin şematiğinden bakıp güç kısımlarını kontrol etmekte fayda var girişte bga kılıfta bir güç yönrtim entegresi var gibi hatırlıyorum onda sıkıntı olabilir
önceden 5v 3a cep telefonu şarjı ile kullanıyordum. Orijinal adaptör aldım onla denedim. burada konuşulan herşeyi denedim. bunda yeşil ışık sürekli yanıyor. söylediklerinizi ise bir noktaya kadar bakacağım. çok fazla elektronik bilgisine sahip değilim çünkü. Bundan sonra ise, tamir etmese bile teşhis koymaya gönüllü bir elektronik tamircisi bulursam çözerim inşallah. bu 8gb'di. tamir etmek isterlerse 1 gb alıp parçalarını da kullanabiliriz. belki değerlerine bakarak anlayabilirler. teşekkürler. gelişme olursa haber veririm.

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back