RF ile LED'e yazı yazma

eminrdm

Yeni Üye
Ardunio ile Kablosuz Olarak (wifi yada RF) Sınav Sonuçlarının Alıcı Karttaki LCD Ekrandan Görülmesini Sağlayan Devre Tasarımı (Öğrenci İsmi ,Vize,Final: Puan) (En Az 10 Öğrenci Olacak).Verici Olarak PC ve PC’ye Bağlı Ardunio Devresi Kullanılacak.

Bu projeyi yapmam gerekiyor fakat alıcı ve verici kodları hakkında hiçbir fikrim yok.Ayrıca Pcde bir arayüz olması gerekiyormuş.

bu konuda kimse size tek bir kaynak veremez sanırım bu iş için "NRF24L01" bunuda kullanabilirsiniz "LoRa" da kullanabilirsiniz 2 adet "ESP"kartı "ESP-NOW"üzerinden de haberleştirebilirsiniz çözümünüz budur diyeceğimiz bişey değil bu konu epey seçenek var

1.000.000₺ye projeyi yapabilirim.

İş alıcı verici kodları hakkında bilgi sahibi olup olmamak kadar basit değil. Öncelikle alıcı taraftaki düzeneği gelen veriyi yazacak şekilde dizayn etmeniz gerek. Sonrasında verileri belirli bir formata göre göndermeniz ve alıcı tarafta parse etmeniz gerekir. Değişken, dizi, veri paketi gibi konularda deneyim sahibi olmanız lazım.
Yani bu işi çözmek için ciddi seviyede tırmalamanız lazım.

Ardunio ile Kablosuz Olarak (wifi yada RF) Sınav Sonuçlarının Alıcı Karttaki LCD Ekrandan Görülmesini Sağlayan Devre Tasarımı (Öğrenci İsmi ,Vize,Final: Puan) (En Az 10 Öğrenci Olacak).Verici Olarak PC ve PC’ye Bağlı Ardunio Devresi Kullanılacak.

Bu projeyi yapmam gerekiyor fakat alıcı ve verici kodları hakkında hiçbir fikrim yok.Ayrıca Pcde bir arayüz olması gerekiyormuş.
ESP32 veya ESP8266 kullanmanızda sakınca yoksa o kartlardan birtane edinmelisin bence, üzerinde wifi modülü var, bu sebepten arduino kartının üzerine ayrıyeten wifi modülü takmana gerek kalmayacaktır. (Arduino ide ile kodlayabiliyorsun.)
Yani bence ESP8266 yı alıp webserver şeklinde kurup oraya gereken şeyleri yazıp Display ekranından çıkışı alabilirsin ve çok güzel bir proje olur .
LCD ekran üzerine yazdırma veya bilgisayar üzerinde aktif veri alma ile ilgili internette tonla proje var onlardan yararlanabilirsin.
Nodemcu (esp8266) ile basit web server kurma yaz youtube çok güzel videolar var ve yapabilirsin.

1.000.000₺ye projeyi yapabilirim.
Abi az olmadı mı o fiyat ya biraz daha arttırabilirsin yani :D

Abi az olmadı mı o fiyat ya biraz daha arttırabilirsin yani

@taydin'in elindeki ölçüm, tartım, mekanik ve kaynak techizatının hepsinden ben de almak istiyorum. Bir de Siglent skop ve Flir termal kamera var. Fotoğraf makinesi, ışıklandırma, ses kayıt cihazı bir de Mac Pro lazım. Bunları gözönüne alınca az bile yazdım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back