SAMSUNG LED BAR DEĞİŞİMİ

tongutay

Yeni Üye
ustalarım merhaba samsung ue48h6470 led barlar değişti
reflektördeki işaretli plastiklerin hepsini sökerken kırdım yerine yenisini takmadan öyle topladım bi kardeşim gerek yok dedi ama beyaz zeminde led ışımaları çıkıyor bu tırnaklar ile ilgisi var mı yoksa sorun kalibrasyonsuz piyasa ledlerinden mi kaynaklı...

Ekler

• kirdimbunlari.jpg
    kirdimbunlari.jpg
    192.3 KB · Görüntüleme: 68
  • pro-gtG63QjB.jpeg
    pro-gtG63QjB.jpeg
    119.9 KB · Görüntüleme: 68
  • pro-xoGGm1ro.jpeg
    pro-xoGGm1ro.jpeg
    119.6 KB · Görüntüleme: 62
  • pro-EotiLGpD.jpeg
    pro-EotiLGpD.jpeg
    344.2 KB · Görüntüleme: 59
  • pro-pZEUVvNB.jpeg
    pro-pZEUVvNB.jpeg
    285.1 KB · Görüntüleme: 61
5. foto orijinal bozuk LEDler mi? 4. fotoda da yeni LEDler var sanırım.

4. fotoyu LEDler sönükken çekebilir misiniz?

5. foto orijinal bozuk LEDler mi? 4. fotoda da yeni LEDler var sanırım.

4. fotoyu LEDler sönükken çekebilir misiniz?
merhaba eski led barlar üzerindeyken görüntü çok zayıftı geceleri anca izlenebiliyordum sonra izmir çankayadan elektronikçiler çarşısından modelime uygun olduğu söylenen led barları alıp geldim taktım resimde güçlü olan değiştirdiklerim(12adet)takım...sonrasında ise servis menüsünden ekran testine girdim orada özellikle beyaz zeminde bu led ışımaları çıkıyor şu mini resimde görünen tırnaklardan 14 adedini ilk tecrübem olduğu için hepsini kırdım ve öyle topladım hatta bir usta bu tırnağa gerek olmadığını söyledi ama bu içimde kaldı biraz şuan cihazı topladım böyle kullanıyorum vakum kaldırıcı ayarlayabilirsem yeniden açıp bu tırnakları bulursam takayım istiyorum

Ekler

• WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.21.08.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.21.08.jpeg
    37 KB · Görüntüleme: 43
Orijinal LEDlerde lens görüyorum. Yeni taktığınızda da lens var mıydı yoksa çıplak LED mi?

Orijinal LEDlerde lens görüyorum. Yeni taktığınızda da lens var mıydı yoksa çıplak LED mi?
yeni takım olarak satılanlarda mercekleri üzerinde evet eskileri bir kenara koydum ilk tecrübem samsung servisi 3500lira fiyat çekti 650TL+100lirada yol parasına çözdüm işte şu led gölgeleri olmasaydı süperdi

Sorun o merceklerde olmalı. Herhalde aynı açı değerine sahip değiller.

Anladığım kadarıyla şunlar değişmedi:
- LED, difüzör kağıt ve panel arası mesafeler
- LEDlerin sıklığı

Bu durumda geriye sadece lensler kalıyor.

Sorun o merceklerde olmalı. Herhalde aynı açı değerine sahip değiller.

Anladığım kadarıyla şunlar değişmedi:
- LED, difüzör kağıt ve panel arası mesafeler
- LEDlerin sıklığı

Bu durumda geriye sadece lensler kalıyor.
muhteşem analiz sağ olun
difüzör kağıt bunu önlü arkalı silmiştim acaba oluyr ya koyarken ters mi koydum hatırlayamıyorum led barları değiştirdikten sonra reflektörü iyimi oturtmadım aklıma kurt düştü ama şu da var k i şu mini resimdeki ilişikte görünen
difüzör ü dengeleyici bir görevi varsa kırıpta yerine bir şey koymadığım için bunların mesafesi yaklaşmış olabilir mi acaba?

Ekler

• WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.21.08.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-29 at 15.21.08.jpeg
    37 KB · Görüntüleme: 41
difüzör kağıt bunu önlü arkalı silmiştim acaba oluyr ya koyarken ters mi koydum hatırlayamıyorum led barları değiştirdikten sonra reflektörü iyimi oturtmadım aklıma kurt düştü ama şu da var k i şu mini resimdeki ilişikte görünen
difüzör ü dengeleyici bir görevi varsa kırıpta yerine bir şey koymadığım için bunların mesafesi yaklaşmış olabilir mi acaba?
Olabilir. Açma imkanınız varsa denemekte fayda var.

Olabilir. Açma imkanınız varsa denemekte fayda var.
elimde vakum tutucu yada benzer bi alet yok el vs tırnakla büyük ekranı kaldırmak çok riskli en çok ondan tırsıyorum ama olmadı boş bi arada yine aynı düzende açar dağıtırım ee tecrübe böyle gelişiyor çok saol destek ve fikirler için :tamam1

Bende bir kaç defa led değiştirdim. Değiştirdiğim ledler farklı olmasına rağmen böyle bir sorun olmadı. Sadece bazı bölgeler homojen bir şekilde daha parlak oluyor. Kırılan destek parçalarını bir defasında toplarken takmayı unuttum. Sonrada bir daha sökmedim yine böyle bir sorun olmadı. Ekranın arkasındaki folyoların (adı neyse) sıralaması ve yönü önemli diye biliyorum. Onları hiç karıştırmadım. Bence hatanız burada olabilir. Çözümler bulunmaz ise bir de türk işi bir çözüm geliyor aklıma. Spot yapan ledlerin önüne kağıt gibi yarı geçirgen bir malzeme koymayı deneyebilirsiniz.

Bende bir kaç defa led değiştirdim. Değiştirdiğim ledler farklı olmasına rağmen böyle bir sorun olmadı. Sadece bazı bölgeler homojen bir şekilde daha parlak oluyor. Kırılan destek parçalarını bir defasında toplarken takmayı unuttum. Sonrada bir daha sökmedim yine böyle bir sorun olmadı. Ekranın arkasındaki folyoların (adı neyse) sıralaması ve yönü önemli diye biliyorum. Onları hiç karıştırmadım. Bence hatanız burada olabilir. Çözümler bulunmaz ise bir de türk işi bir çözüm geliyor aklıma. Spot yapan ledlerin önüne kağıt gibi yarı geçirgen bir malzeme koymayı deneyebilirsiniz.
aslında ekran büyük olunca ve paneli kaldırmak için bir vakumlu aparat olmayınca çokta cesaret edemiyorum panel elimde kalır diye korkuyorum bir esnafa götürsem en az 500 alır :)) ya ledlerin gücü gidene kadar idare edicem yada riski kucaklayıp yeniden açacağım reflektörün üzerinde (panelin altındaki )iki beyaz yansıtıcı var birisi sert ve kalın olan işte ben bun ikisini ters yüz edip ıslak mendil ve sonrasında kağıt havlu ile kurulamıştım ilk defa led tv dağıttım benim için ilk tecrübe oldu :tamam1

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back