Testere toz emme aparatı için 110 mm hortum adaptörü

Basım işi tamamlandı. Atölyede iki parçanın bitişen yerlerini zımpara ile düzeltip kaynatacağım.

IMG_20210805_194636.jpg

Piyasada %99.9 saf diye satılan bir aseton daha aldım ve onunla yapıştırdım iki parçayı. Her iki yüzeyi yapıştırmadan zımpara ile düzelttim. Yapıştırdıktan sonra da iki ağır kitap koydum üstüne ve öylece birkaç saat durdu. İyi yapıştı gibi duruyor, bakalım kullanırken belli olacak.

IMG_20210806_222253.jpg

IMG_20210806_221958.jpg

Aparatı testere bıçağı kılıfına vida ile hafif tutturdum. Sonra da Dyson diye bir mastik ile aradaki boşlukları doldurdum.

IMG_20210807_220134.jpg

Ama sonra atölyede spiral hortumu deneyince şok yaşadım. Testerede iki çapta hortum var, 110 mm ve 100 mm. Ben parçayı 110 mm olarak yaptım ve tabi 100 mm olan hortum geçmedi ...

Şimdi tekrar mastikleri sök ve yeni parça yap uğraşmak istemedim. Onun yerine hemen bir redüksiyon basacağım. Bir de hazır bunu basıyorken 45° dirsek de yapacağım hava akışını kolaylaştırmak için.

1628363248544.png

Gece baskı bitti. İki yüzeyi gene zımparaladım, cam şırınga ile %99.9 asetonu çektim ve birleşim yerine uyguladım. Ama elimin ayarı pek yerinde değil, parçayı asetonla yıkadım desem daha doğru olur :katil2:

IMG_20210808_122639.jpg

IMG_20210808_123631.jpg

Anladım. Esasen yukarı içinde bir şeyler yapman lazım. Asıl toz orada olur. Onun için kendisi fleksiglass ile test edere yapan bir adam vardı. Ağır çekim ile toz hareketeni tespit edip ona göre bir emici tasarlıyordu. Bulursam atarım.

Üst tarafta testereyi örten ve 50 mm hortum bağlı emici var zaten.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back