Türkiye'de UV ışıkla PCB yapımında kullanılan kuru film nerede bulunur?

taydin

Timur Aydın
Staff member
Sadece birkaç forumda birileri anlatmış bununla nasıl PCB yaptıklarını. Ama nereden bulunur fiyatı nedir belirten yok. Aliexpress ve diğer Çin sitelerde var gibi duruyor ama, Türkiye'de bunu temin edebileceğimiz bir yer var mı?

Evet onu görmüştüm. Ama tek A4 satıyor o. Normalde rulo olarak satılan birşey bu. Herhalde bu çinden almış kesip kesip satıyor.

Ankara daki bir mağaza diye telefon etim ellerinde yokmuş.Hemen hemen hiçbir ürün,pandemiden dolayı ellerinde yokmuş

Herhalde Çin'den alacağız gene :kizgin1:

Avrupalı bazı firmalarda da var bu ama şimdi arasam oradaki "satış temsilcisi" kesinlikle neyden bahsettiğimi anlamayacak.

Aliexpressden 30cm 1m üründen 5 tane alınca daha pahalıya geliyor. N11 den alınabilir. Biraz daha ucuz ve Günlerce kargo beklemeye gerek kalmaz.

dryfilm.png

Ben kullandığım filmi n11'den aldım aliexpress'ten hiçbir farkı yok. Gayet de güzel.
Açıklama da 1m de var elimizde yazmış. Ama ilanda yok. Telefon filan etmek gerekiyor herhalde. Web siteleri yeni sanırım, hiç bir şey yok. Aynı ürün hepsiburada da temin edilemiyor olarak görünüyor. Sipariş vermeden önce bir şekilde ulaşıp bilgi almak lazım.

Açıklama da 1m de var elimizde yazmış. Ama ilanda yok. Telefon filan etmek gerekiyor herhalde. Web siteleri yeni sanırım, hiç bir şey yok. Aynı ürün hepsiburada da temin edilemiyor olarak görünüyor. Sipariş vermeden önce bir şekilde ulaşıp bilgi almak lazım.
1m olan düne kadar vardı sonuncusunu ben aldım :katil2: Fiyatı: 95tl

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,477
Son üye
krmz

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back