UEFI/MBR imaj yükleme

slewrate

Aktif Üye
7 adet bilgisayarı SSD'ye dönüştürmem gerekiyor. Bilgisayarlar ASUS BM1AE ve HP Elitedesk800. Fakat bu bilgisayarlar yanımda değil. Vakit kaybı olmaması için harddisklere önceden imaj yüklemek istiyorum.

Harddisklere Dell Optiplex 5060 bilgisayarda imaj yüklemeyi düşünüyorum. Fakat bu bilgisayar GPT biosa sahip.

Daha önce ASUS BM1AE ve HP Elitedesk800'e MBR biosa göre imaj yüklemesi yapmıştım çalışmıştı. (Disk yönetiminden MBR olduğunu teyit ettim) İnternet araştırması ve bir meslektaşımdan edindiğim bilgiye göre UEFİ desteği varmış bu bilgisayarların.

Soru şu harddiskin gpt mi mbr mi biçimleneceğine kim karar veriyor?

Dell Optiplex 5060 bilgisayarda yüklediğim imajlar ASUS BM1AE ve HP Elitedesk800 bilgisayarlarda çalışır mı?

Acronisle imajı doğrudan SSD ye yüklesem gpt mi olur mbr mi? Yoksa bu imaj yüklemeyle alakasız bir konu mu?

• Beğen
Reactions: nt
Format için oluşturduğunuz iso yapılandırmanıza ve bios desteğine göre;UEFI ise GPT
LEGACY ise MBR olarak biçimlendirir.

Benim bildiğim imaj alınırken bu tarz seçenekler de dosyaya giriyor. Ne aldıysan onu yüklüyor olman lazım.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,788
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back