Yine, Yeni, Yeniden... Ender 3 Pro Baskı Ayarı

4mm az bir fark düzeltilemez mi ki
Yok düzeltemiyorum. Kenarlarda 1mm girinti var ve bitişiğinde 2mm çıkıntı var. İkişer mm yanlardan alırsam bunlar kayboluyor. Düz bir parça olsa falçata yada zımpara ile her türlü düzeltirdim.

Yatak yüzeyinden hafif zımparayla geçip alkolle silersen süper olur.

Flowu şimdilik %100'e çek. Kumpas var mı? Varsa flow kalibrasyonu yapmak kolay.

Yatak yüzeyinden hafif zımparayla geçip alkolle silersen süper olur.

Flowu şimdilik %100'e çek. Kumpas var mı? Varsa flow kalibrasyonu yapmak kolay.
Kumpas var da ben kalıcı kalibrasyon yapacağım. Önceden yapmıştım milimetrik basıyordum, sırf kenar ayarları yüzünden yazıcının offsetlerine kadar oymadım. Çözümü buldum ama 9 saatime ve bir miktar filamentime maloldu. Bu gün öğleden sonra tekrar kalibrasyon yapacağım.

3M in mavi bandini kullanmadan baski almiyorum, eski bir aliskanlik olsa gerek (problemli ucuz printerlardan edinilen). Ender 3 V2 ve Anet A8 (modifiyeli) iki printerim var, Ender 3 V2 ilk aldigimda tabla beni sasirtacak seviyede guzel calisiyordu, zamanla problemler yasatti, ozellikle uzun printlerde riske giremiyorum. 3M mavi maskeleme bandi ile tum tablayi kapladim belki 10 printte bir degistiriyorum bandi, oda bolum bolum hic problem yasamadim. Denemediyseniz tavsiye ederim.

3M in mavi bandini kullanmadan baski almiyorum, eski bir aliskanlik olsa gerek (problemli ucuz printerlardan edinilen). Ender 3 V2 ve Anet A8 (modifiyeli) iki printerim var, Ender 3 V2 ilk aldigimda tabla beni sasirtacak seviyede guzel calisiyordu, zamanla problemler yasatti, ozellikle uzun printlerde riske giremiyorum. 3M mavi maskeleme bandi ile tum tablayi kapladim belki 10 printte bir degistiriyorum bandi, oda bolum bolum hic problem yasamadim. Denemediyseniz tavsiye ederim.
Örnek link var mı? Bir inceleyeyim.

Tabi hatta size benim printerin tablasinin goruntusunude atayim. Sari olanlara gore biraz pahalidir ama, cok uzun sure ise yariyor, sari bantlarla alakasi yok.

Genelde orta bolgeler daha cabuk eskiyor, objeler genelde orta noktada oldugu icin basarken. sadece orta bandi belki yanindakileri atiyorum 10 printte bir digerlerini gittigi yere kadar tutuyorum.

Ekler

• IMG_5843.jpg
    IMG_5843.jpg
    375.2 KB · Görüntüleme: 158
Tabi hatta size benim printerin tablasinin goruntusunude atayim. Sari olanlara gore biraz pahalidir ama, cok uzun sure ise yariyor, sari bantlarla alakasi yok.

Genelde orta bolgeler daha cabuk eskiyor, objeler genelde orta noktada oldugu icin basarken. sadece orta bandi belki yanindakileri atiyorum 10 printte bir digerlerini gitti yere kadar tutuyorum.

Maskeleme bandı dediğine göre kolay sökülen cins bu o zaman. Tablaya 200₺ vermektense bunu bir deneyebilirim. Teşekkürler.

Şuna harcadığım zamanı başka birşeye harcasam alim olurdum yav. Plastik kutuları alalı nerdeyse bir hafta olacak, hala içlerini basıp faaliyete geçiremedim. :kizgin2: :kizgin4:

IMG_20210511_232938.jpg

IMG_20210513_075859.jpg

1 haftadır uğraşıyorum. Dün izin günümdü ve tüm gün hiç durmadan uğraştım. En sonunda falçata ile tırnağımın dörtte birini alınca pes ettim.

20210513_174100.jpg

Ve bu gün aşağıdaki malzemeler artı 3m 2090 mavi bant sipariş ettim.

Screenshot_20210513-173501.jpg

@Gokrtl Zımpara kağıdı ve alkol denedin mi? 5 dkda yepyeni yapıyor ve bozuklukları bir yere kadar gideriyor.
10 dakika önce denedim. Artık builtak mıdır her ne zıkkımsa gözden çıkardım. Aklıma gelen her şeyi deniyorum.
Zımpara alkol de işe yaramadı. Bir iki gün önce iyi kötü baskı alırken şuanda test küpü bile basamıyorum artık.
Şuan üzeri tırtıklı ince bir tahta üzerine çıktı almaya çalışıyorum. Kafayı sıyırdım iyice :katil2:

Ulan ne varsa tahtada var. Neden bana 100-200₺ verdirip buildtak aldırıyorsunuz? 235x235 tahta 5₺ :katil2:

Bu vesile ile sorunun tamamen manyetik tabladan kaynaklandığını kesinleştirdim sanırım.
20210513_200749.jpg

20210513_200718.jpg

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back