Bit Pazarı Önerisi

Pek tutmadım bu Ankara'nın bit pazarını ... Alet, cihaz falan yok hiç, hep eski tüketici elektroniği ürünleri ...
Senin istediğin tarz ürünler bit pazarına çok düşmez. Hurdacıları gezmen gerekiyor. Ben bir hurdacıda, fuar için gelmiş ezilmek üzere olan endüstriyel 3D yazıcı gördüm. Şirket geri götürme maliyetine katlanmamış burada imha ettirmiş. :D Niye almadın filan deme cihaz 2 metre ve ağır. Vinç ve kamyonetle nakliye etmek gerekir.

@Furkan KELEŞOĞLU Facebook sayfasında logic analizör yok muhmelen satıldı ürünü sarınca direk sayfadan siliyor.Satıcı ile iletişim kurmak isteyenler WhatsApp dan görüşün Messenger den genelde çok geç cevap veriyor.
@uyesercan o pazara gittim. Bildiğin çöplük işe yarar birşey bulamadım ben.Yada benim şansıma birşey yoktu. O pazara diğer adı da hırsız pazarı olması lazım.

Senin istediğin tarz ürünler bit pazarına çok düşmez. Hurdacıları gezmen gerekiyor. Ben bir hurdacıda, fuar için gelmiş ezilmek üzere olan endüstriyel 3D yazıcı gördüm. Şirket geri götürme maliyetine katlanmamış burada imha ettirmiş. :D Niye almadın filan deme cihaz 2 metre ve ağır. Vinç ve kamyonetle nakliye etmek gerekir.
Nerede bu hurdalık merak ettim gerçekden.

@Furkan KELEŞOĞLU Facebook sayfasında logic analizör yok muhmelen satıldı ürünü sarınca direk sayfadan siliyor.Satıcı ile iletişim kurmak isteyenler WhatsApp dan görüşün Messenger den genelde çok geç cevap veriyor.

Ne yapalım şansımıza küselim artık. yarın haberleşelim dedi ama bakalım sözünün erimi yoksa cidden sattımı. Bende para olur. böyle cihazlar denk gelmez ne zaman param olmaz her yerden fışkırır bunlar.

Nerede bu hurdalık merak ettim gerçekden.
İstanbul Ataşehir'de. Bir ip ucu vereyim, çevrenizdeki bu tarz yerler arıyorsanız özellikle imha belgesi olan hurdacıları araştırın. Genelde gerekli belgeleri olan kişiler ciddi firmalar ile çalışır...

Ne yapalım şansımıza küselim artık. yarın haberleşelim dedi ama bakalım sözünün erimi yoksa cidden sattımı. Bende para olur. böyle cihazlar denk gelmez ne zaman param olmaz her yerden fışkırır bunlar.
Sağlık olsun yapacak birşey yok istersen WhatsApp dan sorayım satıp satmadığını.

Bu yazıcıyı İstanbul Hurda diye bir yerde gördüm. O bölge Ferhat Paşa mahallesi diye geçiyor ama tam adresini bilmiyorum. Bölgede bir çok hurdacı da var. Ben turladığım zaman genelde ezbere ya da gördüğüm yerlere uğruyorum.

İzmit sanayi nin hemen arka tarafında büyük hurdalık var hurda kasabası gibi ama sorun hurdacılar giriyorsun yığından bir şey arıyorsun bakıyorsun. yok elleme yok bozma bilmem ne , adamın asabını bozan cinsten.

Birde eskiden bakardı 10 tl ver götür olurdu şimdi gel tartalım diyorlar alacağın şey bir cihazsa ayvayı yedin :D

Benim Logic Analyzör işi patladı :D Son 1 tane kalmış , 100 TL yatırıyorum şimdi paketle dedim. 350 TL den aşşağıya düşmüyor. :D ağzından girdim burnundan cıktım banamısın demedi.

Diğer Arkadaşlara başarılar diliyorum :D :D :D

Benim Logic Analyzör işi patladı :D Son 1 tane kalmış , 100 TL yatırıyorum şimdi paketle dedim. 350 TL den aşşağıya düşmüyor. :D ağzından girdim burnundan cıktım banamısın demedi.

Diğer Arkadaşlara başarılar diliyorum :D :D :D

Kaç kanal olduğunu söyledi mi?

İmam amfisine benziyor. Ama akü göremiyorum içinde ...

Tamam büyük resme bakınca pil yuvalarını gördüm. Tombul pillerle çalışıyor herhalde. Ama oraya 12V luk bir UPS aküsü atarsan gayet güzel olur :)

İzmit sanayi nin hemen arka tarafında büyük hurdalık var hurda kasabası gibi ama sorun hurdacılar giriyorsun yığından bir şey arıyorsun bakıyorsun. yok elleme yok bozma bilmem ne , adamın asabını bozan cinsten.

Birde eskiden bakardı 10 tl ver götür olurdu şimdi gel tartalım diyorlar alacağın şey bir cihazsa ayvayı yedin :D

Aslında metal satan hurdacılar vardır oralarda, gidip bakmak istiyorum! Yoksa bizim Gebze sanayiye gidince genelde parça kesmiyorlar, tam boy almak zorunda kalıyorsun. İzmit'ten çıkıp yalovaya giderken olan sanayiden bahsediyorsun değil mi?

Kaç kanal olduğunu söyledi mi?

Yok abi zaten cihazdan anlamıyorlar. Ahmete diyorum ki şunun fişini tak ceyran ver :D ekran acılcakmı bakalım diyorum abi komşumun diyor. cihazın görüntüsüne bakarsak 64 kanal galiba. 25Mhz

Screenshot_5.png

Ama bu cihazın galiba şöyle bir sıkıntısı var. 4 adet portu var ama sonradan eklenti olabilsin diye böyle yapmışlar sanıyorum ya şu acık olan port var sadece ki oda 16 kanal eder. Diğerlerini takınca 64 kanal oluyor galiba. 16 kanalda 100mhz 64 kanalda 25 mhz düşüyor galiba cihaz.

http://w140.com/tekwiki/wiki/1230

Burada biraz bilgi verilmiş.

Tamam büyük resme bakınca pil yuvalarını gördüm. Tombul pillerle çalışıyor herhalde. Ama oraya 12V luk bir UPS aküsü atarsan gayet güzel olur :)
Arızalı abi. Bakıcam. Tecrübe edinmek için aldım. :D

Aslında metal satan hurdacılar vardır oralarda, gidip bakmak istiyorum! Yoksa bizim Gebze sanayiye gidince genelde parça kesmiyorlar, tam boy almak zorunda kalıyorsun. İzmit'ten çıkıp yalovaya giderken olan sanayiden bahsediyorsun değil mi?

Aynen abi bazıları sadece metal calışıyor. elektronik cihaz olmuyor. bazıları fabrikalardan cıkma makinalar falan alıyorlar. müthiş şeyler görüyordum.
Aynen izmitten yalova yoluna girerken hemen solda sanayi kalıyor. sanayinin arkası'da hurdalık hatta oralar hep hurdalık. Gölcük veya başiskeleyede Bit pazarı kuruluyormuş da gitmedim hiç.

izmit otogarın orda kuruluyordu daha önceden bir kere gittim ben gittikten sonra yerini taşıdılar bit pazarının :D :D :D :D

Aslında hurdacılar'da şöyle bir şey var. eğer her hafta senkron şekilde gidersen bir zaman sonr tanışıklık oluyor adama diyorsun böyle bir şey arıyorum düşerse ayır bana her hafta sonu geliyorum zaten diye. bir zaman sonra canlı müşteri potansiyelinde görününce ayırıyor. :D

Çarşamba günleri İzmit'te de güzel bir bit pazarı kuruluyormuş.

Yok abi zaten cihazdan anlamıyorlar. Ahmete diyorum ki şunun fişini tak ceyran ver :D ekran acılcakmı bakalım diyorum abi komşumun diyor. cihazın görüntüsüne bakarsak 64 kanal galiba. 25Mhz

1456 eklentisine bak

Ama bu cihazın galiba şöyle bir sıkıntısı var. 4 adet portu var ama sonradan eklenti olabilsin diye böyle yapmışlar sanıyorum ya şu acık olan port var sadece ki oda 16 kanal eder. Diğerlerini takınca 64 kanal oluyor galiba. 16 kanalda 100mhz 64 kanalda 25 mhz düşüyor galiba cihaz.

http://w140.com/tekwiki/wiki/1230

Burada biraz bilgi verilmiş.

Hmm tamam 4 tane genişleme yuvası var ama birisi dolu ve 16 kanal o zaman.

Ama devreye bağlantının yapılacağı bir de prob kutusunun olması lazım. Böyle bir kutu görünmüyor. Bu şekilde bu alet hiçbir işe yaramaz, iyiki almamışsın :)

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back