Altium Designer öğrenciler için bedava lisans veriyor

@taydin @Sercan altium'a edu.tr uzantılı mailim ile başvuru yaptım bana geri dönüş yaptılar reddetmişler lisans değil de ön lisans öğrencisi olduğum için olabilir mi
fikiriniz nedir ?

Yada üniversite adını İngilizce karakter yerine Türkçe karakter halinde yazdım diye mi başka bir açıklama bulamadım

Ben ön lisans ya da Türkçe karakter kullanmandan kaynaklanacağını düşünmüyorum. Yaptıkları dönüşte bir gerekçe belirtmemeleri çok kötü. Belki bunu onlara sormak lazım.

Tekrar dene, hatta bezdirene kadar dene.

Şöyle örnek vereyim, ben Autodesk hesabımdan öğrenci lisansı ile Fusion 360 kullanıyorum. Dolayısı ile kısıtlama olmuyor.

Bu ay başında öğrenci lisansımın süresi bitti yeniletmek için 5-6 kere başvuruda bulundum. Hatta ilk başvuru yaptığım bölümden mezun olduğum için şimdiki bölümü kabul etmediler. Bölümlerimin ikisi de normal lisans bölümü. Eski belgeler ile başvurdum, sonunda 1 yıl yenilediler.

Tamamen o an belgeyi kontrol eden adama bağlıdır diye düşünüyorum.

Screenshot_42.jpg

2.sefer yine başvuru yaptım aynı red mailini geri yolladılar

İletişime geçilecek demişler, belki de onu beklemek gerekebilir. Sorunsuz onay aldığım için bu gibi durumlarla ilgili tutumlarını birlikte öğreniyoruz.

@enesdaggg @Sercan
Altium'un Türkiye bayi olan İnfoma teknolojiyi aradım altiumun genel merkezi (Almanya galiba ) Türkiye'deki öğrenci lisanslarını durdurma kararı almış gerekçeleri ise kötü kullanımdan ötürü

Neyse arkadaşlar, boşverin Altium'u, KiCad öğrenin. Dövizin durumunu gözönünde bulundurduğumuzda, Altium'un başlangıç fiyatının da 10 bin Avro olduğu gerçeğinden hareketle, zaten Altium'un Türkiye'de bir geleceği yok. Böbrek dalak ve sair organların hepsini muhafaza ederek PCB yapmak istiyorsanız şu anda en uygun seçenek KiCad :)

Bende KiCad kullanmaya başladım. Hatta geçtiğimiz haftalarda bir radyo projem için çizim yapmıştım, paylaşmaya vaktim olmadı. Önce biraz saçma bir kullanımı var diye düşündüm ama ilk projede gördüm ki 3-5 önemli hususu öğrenince çok hızlı ilerlemek mümkün oluyor.

Müjdemi isterim. Bugün tekrar aynı yerden lisans başvurusu yaptığımda gönderdiler. (İki mail geldi. Birinde başvurumun reddedildiğine dair bir yazı, diğerinde ise lisans bilgilerim bulunuyordu.)

Müjdemi isterim. Bugün tekrar aynı yerden lisans başvurusu yaptığımda gönderdiler. (İki mail geldi. Birinde başvurumun reddedildiğine dair bir yazı, diğerinde ise lisans bilgilerim bulunuyordu.)
Ben alamadım öğrenci mailim olduğu halde altium durdurmuş lisans verme işini türkiyeye elinde 6 aylık lisansı olan yardımcı olabilecek var mı

Ben alamadım öğrenci mailim olduğu halde altium durdurmuş lisans verme işini türkiyeye elinde 6 aylık lisansı olan yardımcı olabilecek var mı

Altium designer, en son kontrol ettiğimde, profesyonel lisans satın almak isteyenin 160 bin TL verilmesi gereken bir program. Yarın belki 200 bin TL olacak. Korsan ile idare ederim de deme, haksız yere kullanılan bir programdan hiç kimseye hayır gelmez. Yol yakın iken KiCad indir ve öğrenmeye başla. KiCad senin bütün ihtiyacını ve fazlasını karşılar.

55555.png

okulda a'dan z'ye proteus8(ares,isis) öğrendim fakat bu easyEDA bana daha güzel geliyor kullanım açısından çok rahat simulasyonu yok sadece aradığım bütün herşeyin kütüphanesini buldum bu güne kadar hazır olarak buda bir örneğim

Altium mükemmel bir tasarım programı fakan yüksek sistem gereksinimi istiyor, basit ve orta düzeyde projeleri Kicad te yapıyorum, profesyonel tasarımları Altium da yapıyorum, göz yaşı özelliği güzel, bu özellik diğer tasarım programlarında yok.

Selamlar herkese, bende 2 kere öğrenci lisansı için edu.tr uzantılı okul mailim ile başvurmama rağmen 2 kere red maili geldi. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı? Red aldıktan sonra tekrar başvuru yapıp kabul alan var mı peki? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam selamlar, bende 2 kere başvuru yaptım öğrenci mailim ile fakat 2 kere red maili aldım. Siz nasıl kabul aldınız?

Forum istatistikleri

Konular
5,843
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back