Arac icin proje...

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
Hergun 3 saatim trafikte geciyor. En cok beni kizdiran durum ayarsiz uygun olmayan farlar. Takiyorlar beyaz farlari gozlerimizi kor ediyorlar. Bol bol kufur ediyorum.

Neyse proje soyle. Led dotmatrix paneller ile arka camin oradaki stop lambasinin oraya bir kutu yapilacak. Normalde fren lambasi gibi yanacak. Kufur etmek istersen telefon/ bluetooth uzerinden ses tanima ile arka camdan mesaji vereceksin. Sondurmuyormu farlari. Kutuya ayrica yerlestirdiginiz bilmem kacbin lumen ledleri cakacaksin gozune :mad:

Kufur olmadan ledleri direkte cakabilirsiniz. Ben bazen boyle arabalarin arkasina gecip uzunlari cakiyorum. Kavga etcek gibi olunca pardon acemiyim farkinda degilim. Uyardiginiz icin tesekkurler diyorum. Kavgada edemiyorlar. Dumur oluyorlar...

Apachiler icin animasyonlu fren lambasi fonksiyonu da cabasi...:D

Valla bu ayarsız farı olanlar , normal havada sis farı ile gelenler , karşısındakini insan yerine koymayıp kendisi xxx torunu gibi uzun farla gelenlere bende kızıyorum. Uyuz oluyorum. Ayar oluyorum.

Benimde günlük mesayimin bir kısmı en az 1 saat kimi zaman 7-8 saatim yolda geçiyor.

Ben başa çıkamadım. Trafikte sinir oluyorum. Muhtemelen bundan 3-5 yıl sonra sinir hastası olup çıkacağım. Normalde çok sakin insanımdır. Trafikte çileden çıkıyorum.

Sırf bu nedenle insanlıktan ümidimi kestim. Yani mutlu son yok. Başımıza ne gelecekse kendimiz yapacağız.

Senle bi gün buluşup içelim. :popcorn1:

@Endorfin35+ arkaya perde taksan olmuyor mu? Kararan iç ayna dönüşümü güzel bir proje olabilir ya da doğrudan film de kaplayabilirsin.

@Endorfin35+ arkaya perde taksan olmuyor mu? Kararan iç ayna dönüşümü güzel bir proje olabilir ya da doğrudan film de kaplayabilirsin.

Hic dusunmedim. Arabam kucuk hatcback. Yerede yakin olunca farlar cok rahatsiz ediyor. Arabayada cok merakli degilim. Film vs birseyler ile ugrasmam. Projede fantezi zaten. (Ama saglam proje yakinda biri yaparsa sasirmam)

Kisin cok rahatsiz oluyor. İse gidip gelirken karanlik oluyor. İsik far yogunlugu fazla. Sehirler arasi yol olsa bu kadar kotu olmuyor. Neyse birkac aya havalar aydinlanir kurtulurum bu dertten. :)

Ne bileyim ben. Kimse soylemedi. Kullanan kimseyi gormedim. Birgun farlardan cok rahatsiz olunca dur dedim su aynayi indireyim. Baktim hala goruyorum. :D

Hemde ben baya baya araba kullanmis biriyim. Eski isimde surekli sehirler arasi gezip ayda 10 depo yakit harciyordum.

Benim de derdim ve projem var, arka camda servo kontrollü kare aynalar biraz iç bükey. KAmera ve yüz takip yazılımı da lazım. Onları kendi silahıyla vurmuş oluruz.

Bir de ruslar ın videosunu izledim şu off road araçların kabin üstü led barlarından koymuşlar böyle uzun far benzeri gezenleri karşıdan gelirken yakıyorlardı. Bulursam paylaşırım. Bunun benzeri takabiliriz fakat geriye dönük olarak :D ...

Perde kullanıyorum lakin tümden kesmiyor çare değil, yan aynalardan yine göze vuruyor.

Benim de derdim ve projem var, arka camda servo kontrollü kare aynalar biraz iç bükey. KAmera ve yüz takip yazılımı da lazım. Onları kendi silahıyla vurmuş oluruz.

Bir de ruslar ın videosunu izledim şu off road araçların kabin üstü led barlarından koymuşlar böyle uzun far benzeri gezenleri karşıdan gelirken yakıyorlardı. Bulursam paylaşırım. Bunun benzeri takabiliriz fakat geriye dönük olarak :D ...

Perde kullanıyorum lakin tümden kesmiyor çare değil, yan aynalardan yine göze vuruyor.

Buda iyiymiş ama daha zor. Ben bazen yan aynaları yukarı kaldırıyorum. O sırada aklımda geçer hep keşke arkamdakinin gözüne denk gelse diye...

Veya güneş enerjili gibi ... Arkadakinin parlaklığına göre göz alacak ceza kesecek :katil2: :kotek1:

Aslında yan aynalar da parlak ışığı yansıtmıyacak şekilde kaplamalı oluyor. Benim uzun far konusunda tek sıkıntım önden gelen araçlarda oluyor. Bazı araçlarda otomatik kararan ön cam da var...

Sabah sabah isiklarda indim arabadan birini kibarca uyardim. Farlarin ayarsiz cok rahatsiz ediyor diye. Adami ikna edemedim adam farlarinin ayarli ve normal oldugunu savundu ve adamin kendini savunurken olan samimiyetine inandim.

O zaman durum su farlari ayariz olan cogu surucu bu durumun farkinda degil...

Turkiye = Denetimsizlik cenneti...

Forum istatistikleri

Konular
5,663
Üyeler
2,440
Son üye
turankaya

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back