Arduino CNC Shield V3 ya da V4, hangisini almalı?

Sercan

--
Özdisandan 180 TL'lik alışveriş yapacağım. Fiyatı 200 TL'ye getirirsem kargo ücretsiz olacak. Diğer türlü 13 TL kargo parası ödemem gerekiyor yani sadece bu alışverişi yaparsam 195 TL ödeyeceğim. Bende işime yarayacak 20-30 TL'lik bir ürün daha alayım ki kargo ücreti yerine bir ihtiyacım daha azalsın.

Bir süredir Arduino için CNC Shield almak istiyordum. Bunu belki de PROXXON MF 70 Freze -> CNC Dönüşümü için belki de kendi kuracağım basit CNC lazer için kullanacağım. Yani bir şekilde değerlendireceğim.

Şimdi CNC Shield'lerin V3 ve V4 versiyonları var. Özelliklere bakınca V3 daha iyi gibi duruyor ama V4 daha yeni bir versiyon. Nasıl olduğunu anlamadığım için sizlere danışmak istedim. Benim için arduino nano ya da uno olması fark etmez. Bunun dışında sitedeki özellikleri ve PDF'leri aşağıda paylaşıyorum, tavsiyeniz nedir?

1638195589919.png

1638195566517.png

Ekler

• 591643_9868794.pdf
    103.1 KB · Görüntüleme: 103
  • 591642_5314783.pdf
    165.3 KB · Görüntüleme: 95
Aralarındaki farkın Nano ve Uno ile çalışması olduğunu öğrendim, soketler buna göre. Bunun dışında bir fark göremedim. Zaten almaktan da vazgeçtim.

Bende zaten 3D yazıcıdan çıkma MKS Gen v1.4 var. Bunu almak israf olacak.

Şimdi 13 TL kargo vermemek için 20 TL'lik fark ile ne alsam diye düşünüyorum. :D

Neye baktıysam stok yok. Süper kapasitörlerde de durum çok farklı değil.

İlkten israf gibi düşündüm ama sonradan iş de uzayınca V3 almaya karar verdim. MKS Gen v1.4'ün programlanması vs başka bir iş iken Arduino ile hazır projeler bulmak mümkün dedi bir arkadaş, benim için de bu fikir mantıklı geldi.

Fakat Özdisan'ın gönderdiği kart üzerinde garip lehimler ve lehim parçaları vardı. Açıkçası böyle görünce çok şaşırdım. Sanki sonradan birisi bunu lehimlemiş. Hemde ne lehim, ucuz işçilik. Her yerinde lehim topları ve saçma sapan sigorta birleşimi filan. Tabi fotoğrafta bunlar tam çıkmamış.

1639407280278.jpeg

1639407350697.png

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back