Arduino ile otomatik kapı

KerevizSapi

Yeni Üye
Merhaba,

Arduino ile belli bir saat aralığında otomatik kayar bir kümes kapısı yapmaya çalışıyorum. Fakat internette de bulabildiğim tüm projeler LDR sensörü ile ışığa duyarlı olarak yapılmış. Yeni öğrendiğim için işin içinden hangi malzemeleri nasıl kullanmalıyım olarak çıkamadım. Fikirlerinizi iletirseniz çok sevinirim. :dusun3:

İyi forumlar.

Merhaba,

Arduino ile belli bir saat aralığında otomatik kayar bir kümes kapısı yapmaya çalışıyorum. Fakat internette de bulabildiğim tüm projeler LDR sensörü ile ışığa duyarlı olarak yapılmış. Yeni öğrendiğim için işin içinden hangi malzemeleri nasıl kullanmalıyım olarak çıkamadım. Fikirlerinizi iletirseniz çok sevinirim. :dusun3:

İyi forumlar.
hmmm , gulecem gulemedim, :gulus2: lux tavuklar, kayar kapi, sonra baktim olay ciddi, tavuklari da cok severim. Tavuklari aksam disarda birakmayin yeter :gulus2: . Asagidaki konuda isinize yarar bir sey olabilir mi?

entes astronomik zaman saati ile de yapılabılır ama tavukların aksam kumeste olacagının garantisi var mı ?

Son düzenleme:
hmmm , gulecem gulemedim, :gulus2: lux tavuklar, kayar kapi, sonra baktim olay ciddi, tavuklari da cok severim. Tavuklari aksam disarda birakmayin yeter :gulus2: . Asagidaki konuda isinize yarar bir sey olabilir mi?

Sabahları gün doğmadan yola çıkıyorum okula gitmek için. O zaman kapısını açıyorum akşam 9 gibi eve geldiğimde kümese girmiş oluyorlar ama kapıları açık kalıyor. Bu civarlarda sansar gibi hayvanlar çok olduğu için çözümü böyle bulabileceğimi düşündüm Aşağıya bıraktığınız konuyu daha öncesinde inceledim, bu konuyu açmadan önce fakat burada bunu kullanırsam Pır sensörüyle yapabilirim. Bu sefer de her hayvan yaklaştığında kapı açılır benim tavukları yine sansarlar kapar.

Bence @semih_s abinin yaptigi o proje calisiyor ve Zaman ayarli yapmaninda illa bir yolu olacaktir .

Cevap yazacağım, ama elinde hangi alet edevat var, elektronikten anlıyor musun, programlamadan anlıyor musun hiçbir şey belli değil. Yoksa hiçbirisi yok, hazır bir ürün mü arıyorsun.

Bence @semih_s abinin yaptigi o proje calisiyor ve Zaman ayarli yapmaninda illa bir yolu olacaktir .
Benim proje kolayca uygulanak gibi değil. Malesef iyi derleyip toplamadım. Çalışıyor ama programlamadan anlayan, 3d yazıcısı olan ve devre baskısı yapabilen biri uygulayabilir.

Tavuklara ise limit swiçlerle çalışan yavaş ve zayıf motorlu basit bir zaman ayarlı uygulama yapmak daha uygun gibi.

Forum istatistikleri

Konular
6,141
Üyeler
2,553
Son üye
trojann

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back