Basit Bir Video Alıcı/Verici Devresi

Omega

Kıdemli Üye
Bugünlerde sonra yine elektronik malzeme arayışına girdim
Aradığım basit bir Video alıcı/ verici devresi .Amacım küçük bir web cam i kablosuz hale çevirmek bunu da alıcısı ile notebookta izlemek
Birkaç yere telefonla sordum.Adamlar bundan haberleri olmadığı gibi olmasına da imkan yok ben 15 yıldır bu işi yapıyorum diyor.
(Adam demekki 6 m2 dükkanı ile tüm dünyayı takip ediyor) Dedim

Drone kamera lar nasıl yapıyor. Acun nasıl çekiyor ?
Abi bi drone kamera 4-5 bin lira .

Yaw dedim hemşerim aliexpresse 30-40 dolara alıcı vericileri var.
E abi ordan alsana neden bana soruyorsun.dedi
Dedim belki kafası çalışan bir esnaf çıkarda aliexpressden getirtir.diye düşünmüştüm

Adamlar BIM in 200-300 liraya sattığı kameralı drone dan bile haberi yok.

Al kamerasının merceğine güncelleme yap anteninde güncelleme yap 2 kat uzununu kullan (lambdayı 2 misli artır)
Anladımki beni tanımayan esnafla telefonda konuşmak bana iyi gelmiyor.

Soruma gelince ise yarayan Video alıcı /verici devresi varsa yapmak yada satılan yeri biliyorsanız satın almak isterim.Açık alan 100 metre olabilir

Yapmak sıkıntı abi. Özellikle yüksek kaliteli videoda veri miktarı çok fazla, o yüzden taşıyıcı frekansın çok yüksek olması gerekiyor (gigahertzlerde).

Ucuza pek yok
bir örnek , başkada vardır ( aliex de hesaplı beklersen ).

Mesafe sorun olmaz ise

Hız düşük olursa NRLF24L01 bunlarla bir şeyler yapanlar var , denemedim.

2.4GHz de zaten anten boyu 12 cm bir şey .

Benim hurdaların içerisinde eski tip bir alıcı verici cihazlar vardı bi onları karıştırayım bakiim :)

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,478
Son üye
TA3CD

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back